среда, 8 декабря 2021 г.
Про сортування та переробку сміття в Києві

Про сортування та переробку сміття в Києві

Олег Попенко

Голова комітету ЖКІ, екології, благоустрою та ОНС Громадської Ради при КМДА

За останні роки в Києві склалася складна ситуація з вивозом та переробкою твердих побутових відходів (ТПВ). На сьогодні ми маємо переповнений полігон №5 у Підгірцях і потребуючий повної реконструкції завод “Енергія” а також наміри побудувати сміттєпереробний завод в найближчі 3-4 роки.

Громадська Рада при Київській міській державній адміністрації (КМДА) і я, як голова профільного комітету ЖКІ, неодноразово звертали увагу КМДА на проблеми з утилізацією ТПВ та брали активну участь в основних процесах.

Що ми маємо у Києві на сьогодні:

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По-перше, розберемося, як і скільки мешканці міста тепер будуть сплачувати за цю послугу: Раніше кияни сплачували по складній схемі - 80-90 коп. за квадратний метр (62 гривні без ПДВ за кубічний метр). Зараз сплачують за одну зареєстровану особу в квартирі 25 гривень.

Що виходить у перерахунку: якщо в квартирі проживають три особи, а ми беремо середню площу квартири 50 кв. метрів то, фактично, вони сплачують 1,5 гривні з 1 кв. метр. Фактичне зростання тарифу виходить для мешканців 60-70 коп. за 1 кв. метр.

Читайте: Грязные игры: киевляне будут платить за вывоз мусора значительно дороже

По-друге для реалізації стратегії по переробці ТПВ комунальне підприємство (КП) “Київкомунсервіс” оголосило конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу. Фактична реалізація проекту  розпочнеться через декілька місяців.

Сам конкурс розпочинається 28 серпня, а документація вже зараз доступна на сайті “Київкомунсервісу” українською та англійською мовами.

Основними умовами конкурсу є:

  • досвід учасників в переробці відходів подібних масштабів;

  • попередні розрахунки за тарифом;

  • глибина переробки (чим більше глибина, тим кращим для нас буде учасник).

Найкращим в питаннях глибини переробки відходів є сміттєспалювальний завод, який спалює більше 90% відходів. Але це дуже дорого. Місто поки не готове дотувати подібне підприємство.

Читайте: Новый мусороперерабатывающий завод в Киеве должен быть построен через 2 года, - Кличко (видео)

Ситуація з полігоном у Підгірцях наступна. Відповідно до рішення Київради, виділено кошти на проектні роботи, згідно з відповідним рішенням Київської міськради. З 2019 року полігон має бути повністю закритим, тобто сміття туди більше не завозитиметься.

Полігон перебуватиме на утриманні оператора ПрАТ "Київспецтранс" і має бути рекультивованим (рекультивація - відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення природи). Кошти на проект та рекультивацію заплановані.

Також на полігоні є проблеми з фільтратом. Фільтрат, проходячи через товщу відходів, збагачується отруйними речовинами, що входять до складу відходів або є продуктами їх розкладання. У ньому зосереджуються органічні і неорганічні сполуки і важкі метали.

Читайте: На мусорной свалке в Подгорцах “Киевспецтрансу” позволят освоить около полумиллиарда гривен

Далі, вільно стікаючи по рельєфу, фільтрат потрапляє в грунт, поверхневі і підземні води. Фільтрат, що проникає в ґрунти і води, призводить до небезпечного забруднення навколишнього середовища не тільки шкідливими сполуками, але і патогенними мікроорганізмами.

На самому полігоні накопились приблизно 1,2 млн кубометрів фільтрату який переробляється існуючою вже встановленою установкою на концентрат. Після переробки фільтрату на полігоні буде зосереджено орієнтовно 450-500 тис. кубометрів концентрату, який також потрібно переробити.

Зараз науково-технічна рада Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації вивчає питання можливої закупівлі обладнання яке буде переробляти концентрат. Зараз іде активна фаза вивчення технології та можливості використання існуючої технології в наших умовах. Орієнтовний термін переробки концентрату 7-8 років.

Читайте: Мусорный ветер: Киев просит у области землю под новые свалки

Олег Попенко, голова комітету ЖКІ, екології, благоустрою та ОНС Громадської Ради при КМДА

KиевVласть

Теги: новости киева, мусор, киевкоммунсервис, киевспецтранс, мусоросжигательный завод, переработка, вывоз, полигон в Подгорцах, сортировка, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины

среда, 8 декабря 2021 г.
20:24
Киевские власти отчитались об укрытиях в городе (фото)
20:03
На Київщині суд повернув державі землі Біличанського лісу
19:56
Столичная прокуратура провела обыски в офисе “Киевавтодора”
19:41
Ответ нападавшим на сотрудников КП “Киевблагоустройство” будет жестким и справедливым, - Трубицын
19:25
Реконструкцию гимназии имени Бойченко продлили до 2024 года
19:11
“Боевые” выплатили, но расходы на армию нужно повышать, чтобы хватило и на зарплаты, и на вооружение - министр Резников
19:05
Жители улицы Литвинской подозревают, что столичные власти отрапортовали о выдуманном ремонте асфальта в их дворе
18:43
На “Большое строительство” из госбюджета дополнительно выделят в 40 раз больше, чем на компенсации за неповышение тарифов
18:29
“Киевгорстрой” объявляет старт продаж квартир в новой секции ЖК “Кирилловский гай”
18:20
Кличко мог пойти на превышение полномочий, чтобы завести в КГГА еще одного коррупционера, - Лупова
18:12
В Славутиче на Киевщине правоохранители искали взрывчатку в школе (фото)
18:06
Коммунальщики Соломенского района не желают сделать перерасчет женщине-инвалиду, страдающей от отсутствия тепла
17:45
Госпродпотребслужба за сутки выявила 36 нарушений карантинного режима и проверила две сотни заведений столицы
17:33
Зеленский подписал закон о выделении денег на “Вовину тысячу” и на “карантинную помощь”
17:26
Киев единственный украинский город с более половиной вакцинированных жителей
17:11
В столице суд приговорил киевлянина к 12 годам лишения свободы за убийство гражданской жены
Календарь событий