середа, 15 січня 2025 г.
Про приміські автовокзали, нелегалів і комфорт

Про приміські автовокзали, нелегалів і комфорт

Станіслав Гвоздіков

Голова ГО "Розвиток інфраструктури"

Будь-яка автобусна подорож починається з вокзалу. Вокзали покликані бути комфортними, зручними і чистими. Слугувати місцем відпочинку для пасажирів та водіїв, справляти пристойне враження і не викликати відразу. Це в ідеалі, звичайно. Що ж маємо ми?

Споруди більшості автостанцій Київщини являють собою обшарпане скляне приміщення, побудоване десь у 1980-ті роки. В кращому випадку воно віддане в оренду різним фірмам та фірмочкам, в гіршому цей радянський привид стоїть порожній і закинутий.

Антисанітарія, бруд, обідрані фасади - все це стало звичним атрибутом автостанцій.  Діяльність цих об’єктів транспортної інфраструктури супроводжується порушенням законодавства України, наказів Міністерства інфраструктури. Крім того, що ігноруються інтереси пасажирів, численних туристів столичного регіону, для людей банально не створено належних умов для перебування у місцях прибуття та відправлення автобусів.

Ігноровано й інтереси перевізників, які виконують перевезення пасажирів на державне замовлення. Їм нав’язано умови в оплаті непомірно високих та розрахованих за “спірною” методикою процентних ставок "автостанційного збору" і "штрафів".

Більшість перевізників не може подолати небажання власників так званих автостанцій удосконалювати свою діяльність для ефективної реалізації державної політики на цьому напрямі.

Утім, в "Порядку регулювання діяльності автостанцій", затвердженому Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України, чітко вказано, які вимоги висувають до автостанцій 1—5 класів. Усього 18 таких вимог для автостанцій 1-го класу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На жаль, в регіоні немає таких автовокзалів і станцій, які відповідають вимогам відповідно класифікації, але всіма "автостанціями" стягується автостанційний збір із пасажирів та оплата з перевізників за “заїзд на територію”. Більш того, анульовано свідоцтва про атестацію і вилучено з переліку атестованих декілька діючих столичних автовокзалів.

Нелегальні перевізники, вбиті “бусики”, нечемні водії, мертва інфраструктура  і страшні вокзали - все це нищить імідж держави, мучить пасажирів, довершуючи глобальну картину хаосу вітчизняного маршруточного напівсервісу.

А між тим, обсяг українського ринку пасажирських перевезень автотранспортом становить 50 млрд. гривень на рік. І це при тому, що левова частка операторів ринку знаходиться в тіні.

На мою думку, в мегаполісах типу Києва взагалі не повинно бути центрального автовокзалу. Затори просто не дадуть автобусам пробитися до нього. Слід організувати декілька автостанцій, по низці основних напрямків руху приміських автобусів (тобто по кількості автомагістралей з Києва), що розташовані поруч із кінцевими станціями метрополітену. Все це можна робити за умови, що до автовокзалів легко дістатись пішки та організовано рух безкоштовних автобусів надвеликої пасажиромісткості та обладнаних спеціальними місцями для розміщення багажу пасажирів з інтервалом руху до 15 хвилин по виділеній смузі для громадського транспорту.

Вдалий приклад для свідомих перевізників, що обслуговують пасажирів на Одеському напрямку - автостанція "Теремки". За умови внесення Київською облдержадміністрацією незначних змін в паспорт їх маршрутів (тим більше, що де-факто кінцеві зупинки таких маршрутів вже існують - залишається їх цивілізовано об'єднати в одне облаштоване належним чином місце). І так по кожному напрямку.

Київській міській державній адміністрації для того, щоб упорядкувати рух автобусів загального користування міжміського та приміського сполучення та забезпечити здійснення анонсованих під час урочистого відкриття автостанції "Теремки" кроків щодо комплексної організації транспортно-пересадкових хабів в столиці, необхідно постійно контролювати виконання перевізниками умов договорів.

Особливу увагу варто приділяти відправленню та прибуттю на зазначені в паспортах маршрутів автостанції, видачі квитків, кількості рейсів, режимам руху громадського транспорту.

Для забезпечення ефективності таких перевірок до комісії слід запросити відповідальних посадовців Держслужби з безпеки на транспорті, Державної фіскальної служби Київської області, Управління інфраструктури Київської облдержадміністрації, УДП "Укрінтеравтосервіс", ДП ​​"Київпассервіс" та КП "Київпастранс", разом із Комунальною службою перевезень.

Належне виконання Управлінням інфраструктури Київської облдержадміністрації разом із Департаментом транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації функцій органів місцевого самоврядування згенерує дохід операторам Столичної мережі автостанцій у вигляді касового збору: близько 400 тис. гривень щоденно.

Отже, пасажири зможуть сподіватись на будівництво сучасних автовокзалів, на зразок автостанції "Теремки", поруч з виїздами з Києва – біля кінцевих станцій Київського метрополітену. Адже девелопмент ключових елементів інфраструктури громадського автотранспорту стане доцільним за рахунок приватних інвестицій.

Читайте: Киевская область не желает модернизировать свой транспорт

Станислав Гвоздиков,  глава общественной организации “Развитие инфраструктуры”

KиевVласть

Теги: вокзал, перевозчики, туристы, Станислав Гвоздиков, автостанция, антисанитария, права пассажиров, сборы с пассажиров, аттестация автовокзалов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.