четвер, 28 березня 2024 г.
Про країну реформ

Про країну реформ

Ольга Бабій

Член НКРЕКП

Мені зараз дуже важко писати цей текст тому, що доводиться добирати слів, що б не вживати в тексті матюки. 

Причина - новий порядок монетизації субсидій. 

Давайте в історію. Минулого року з літа почали говорити про те, що субсидії з 1.01.18 будуть монетизовані. Але як? В який спосіб? З якого моменту? 

Про це ніхто не говорив, що б не дай Бог вороги сучасної реформаторської влади не дізнались. Тримали в секреті. І сьогодні всі побачили цей чудо-порядок за дві доби до граничної дати розрахунків. 

У нашого Мінфіну немає планового підходу до впровадження реформ. Це давно відомо. Вони рахують, що вони головні і плювати їм на Мінрегіон та Мінсоц. Живуть за принципом - ми начальник - ви дибіли виконавці. Не подобається - не виконуйте. 

А ще більше їм плювати на те, як буде практично працювати створений ними механізм. Вони при створенні нового порядку монетизації субсидій ні правил надання послуг електропостачання не читали, ні можливостей, що до формування реєстрів місцевими управліннями соціального захисту населення не вивчили, ні дати перерахунку, по відношенню до якого має відбутися перерахунок факту споживання послуг не вказали в новому порядку. Нічого не зробили. А для чого? Ми ж Мінфін! Ми порядок видали, а все інше - це проблеми Мінрегіону і Мінсоцу. Хай думають, що робити. 

І стала країна сьогодні на вуха. 

Чому? 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Все дуже просто. До 25 січня поточного року має пройти розрахунок водоканалів за спожиту електроенергію. Раніше в 2017 році це було 100 % покриття розрахунками з пільг та субсидій. І просто проходив розрахунок трансфертом. 

До кінця січня має пройти розрахунок тепловиків за спожитий газ. Значна частина таких розрахунків проводилась шляхом проведення заліку з пільг та субсидій. Такий розрахунок проходив трансфертом і з алгоритмом у тепловиків все було добре. Тепер через новий порядок відшкодування розрахунки не пройдуть і тепловики злетять з алгоритму по розподільчих рахунках тому, що впаде рівень розрахунків. І тут почнеться саме веселе. Священна корова - НАК Нафтогаз вже на наступному тижні зійде з розуму. 

Так само станеться зі священною коровою Енергоринок. Він також не отримає пільг і субсидій прямих енергетичних і трансфертних . І тут геть весело стане. 

У житловиків теж повна... Якщо раніше вони могли частину субсидій хоч на електрику відправити - то зараз їх теж почнуть кошмарити тому, що саме їм буде складно швидко провести перерахунки і надати реєстри для відшкодування. Чому? 

Тому що управління соціального захисту фізично не спроможні видати реєстри, які вимагає новий порядок. Треба терміново доопрацювати програмне забезпечення. 

Енергетики вже почали надсилати попередження про відключення у випадку несвоєчасного проведення розрахунків. 

Я не знаю, як резюмувати це все. Бо тут мають бути одні погані слова. Мене цікавить тільки одне питання. Це свідомо чи не свідомо робиться?

Коли читаєш дані про освіту очільників відомств, які приймають подібні речі, виникає питання в її якості. 

В кожному вузі навчають основам проектного менеджменту. І навіть ті, хто скурив підручник, знають, що не можна впроваджувати новий механізм не провівши експеремент на предмет, як це буде працювати. Я не вірю в несвідомість подібних дій. Я вірю тільки в те, що це свідомо. І зроблено все так тому, що в бюджеті немає банально коштів на субсидії. І все робиться для того, що б відтермінувати все до березня. Коли грошенят на горе-реформи нашкребуть. 

Одним словом - операція монетизації субсидій - місія не виконувана. Якщо не схаменуться до четверга, то шановні енергетики, Вам або чекати до березня розрахунків, або починати відключати насосні станції і котельні, що б вимивати з тепловиків і водників останні гроші, які в них призначені на заробітну плату і податки. 

Тепер ще більше хочеться не емігрувати, а лишитися і побачити, чим це все закінчиться.

І звичайно - Слава реформам!

Ольга Бабій, голова наглядової ради Фонду "Титан", депутат Київської обласної ради

KиевVласть

Теги: субсидии, минфин, Ольга Бабий, реформы, монетизация субсидий, минсоц, порядок монетизации субсидий

четвер, 28 березня 2024 г.
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
11:45
У Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали 100-річні дуби на майже 60 млн гривень
11:22
У Бучі через проведення слідчих дій перекрито рух транспорту на вулиці Вокзальній
11:01
На Київщині з 1 квітня починає діяти нерестова заборона на риболовлю
10:44
Рада оборони Києва ухвалила низку рішень з посилення заходів безпеки
10:26
На Вишневе очікує реконструкція дощової каналізації за 992 тисяч гривень
10:04
За добу втрати ворога зросли на 780 осіб та 31 одиницю бронетехніки, - Генштаб ЗСУ
09:46
Вночі російські терористи атакували Україну 28-ма ударними БПЛА
09:24
У Боровій на Харківщині внаслідок російського обстрілу загинув 12-річний хлопчик
09:02
Протягом минулої доби відбулося 60 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
середа, 27 березня 2024 г.
20:45
Броварська громада спрямувала допомогу Збройним Силам - автомобіль-пікап та 50 FPV-дронів, - Сапожко
20:33
У МОЗ завершили перевірку ВЛК у Києві та виявили низку “проблемних питань”
20:22
“Укренерго” заплатить 4,43 млн гривень за підрізання дерев в зоні Київського РЦОМ
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.