п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Поразка росії є головним глобальним пріоритетом на 2023 рік

Поразка росії є головним глобальним пріоритетом на 2023 рік

Олексій Резніков

Міністр оборони України

У есе для Atlantic Council, опублікованому третього грудня 2021 року, я заявив, що майбутнє Європи буде вирішуватися в Україні. За рік смілива заява стала визнаним фактом – Україна живим щитом захищає Європу фронтом протяжністю 2500 кілометрів.

З кожним новим успіхом Української армії загрози, що стоять перед НАТО та Євросоюзом, зменшуються. За ці десять місяців Україна знищила велику кількість підрозділів російської армії, які десятиліттями готувалися для атаки на Захід. На відновлення російського військового потенціалу знадобляться роки. Героїзм України дав Європі дорогоцінний час для перегляду свого підходу до безпеки та оборони.

Цю переоцінку слід починати з відвертих роздумів про події останніх дванадцяти місяців. Збулося кожне довоєнне українське попередження щодо ймовірних наслідків повномасштабного російського вторгнення – від мільйонів біженців до глобальної енергетичної та продовольчої кризи. Рік тому лідери Німеччини все ще наполягали на тому, що газопровід “Північний потік-2” є суто економічним проектом. Тепер стає до болю очевидним, що повернення до такого “звичайного бізнесу” з путінською росією не може бути.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

З початку російського вторгнення 24 лютого міжнародне співтовариство зробило низку відповідних кроків для застосування санкцій проти Росії та надало Україні життєво важливу підтримку, яка змінила хід війни. Тим не менш, факт залишається фактом: ми просили більшість цих кроків до вторгнення, але нам сказали, що це неможливо. Ця обережність виявилася надзвичайно дорогою.

Небезпека також не обмежується самою росією. В останні місяці москва намагалася сформувати злочинні коаліції з іншими терористичними режимами. Зараз росія та іран випробовують дешеві, але смертоносні технології безпілотників проти українських цивільних цілей. Не буде несподіванкою, якщо цю зброю незабаром розгорнуть деінде. Російські військові технології, запропоновані Ірану в обмін на їхню підтримку в Україні, становлять додаткову загрозу міжнародній стабільності.

І росії, і ірану раніше пропонувалися широкі можливості для проведення політики глобальної інтеграції на дуже щедрих умовах. Натомість вони свідомо обрали конфронтацію та намагалися використати зброю у всьому, починаючи від поставок енергії та їжі – до мігрантів і соціальних мереж. Це доводить безглуздість попередніх спроб задобрити володимира путіна і дає чітке уявлення про те, чого ми можемо очікувати, якщо західні лідери не займуть більш рішучу позицію. І без того тривожна сьогодні ситуація з безпекою лише погіршиться, якщо росія не зазнає рішучої поразки у 2023 році.

Світ вже заплатив жахливу ціну за передачу росії геополітичної ініціативи. Для України це включало десятки тисяч життів і руйнування такого масштабу, якого в Європі не було з часів Другої Світової війни. Для ширшої міжнародної спільноти економічні витрати вже можуть обчислюватись трильйонами доларів. Очевидно, настав час спробувати іншу формулу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Першим кроком до вирішення поточної кризи безпеки є відновлення ініціативи. Це означає прийняття жорстких превентивних заходів, а не просто реакцію на росію. Життєво важливо визнати нові реалії безпеки, створені російською агресією, і відкинути спроби відродити невдалу та дискредитовану політику минулого. Повернення до довоєнного статус-кво не може бути. Найголовніше те, що західні лідери повинні однозначно визначити поразку росії як досяжну та бажану мету.

Прийдешній рік подарує Заходу ідеальну можливість зробити це правильно. Ми очікуємо, що зіткнемося з багатьма проблемами безпеки, з якими зіткнулися у 2022 році, включаючи ймовірність нових великих наступальних дій росії проти Києва та інших українських міст. Коли 24 лютого почалося вторгнення путіна, світ спочатку був приголомшений. Наразі вже немає місця таким виправданням.

Зараз росія прагне виграти час, щоб переозброїтися. Воно бомбить енергетичну інфраструктуру України та створює гуманітарну катастрофу, щоб змусити Україну повернутися за стіл переговорів. Паралельно всілякі голоси закликають повернутися до дипломатії та виступають за дружній до кремля компромісний мир, який лише створить основу для нової війни. Це найбільш нагальний виклик, який стоїть перед міжнародною спільнотою. Партнери України мають відкинути такі заклики та підкреслити, що мир неможливий без поразки росії.

Замість марних спроб “врятувати обличчя путіна”, західним політикам саме час спробувати скористатися слабкістю росії. Це означає забезпечити Україну засобами протиповітряної оборони, ракетами великої дальності, танками, літаками, які нам потрібні для закінчення війни.

Якщо цього не зробити, то це не це не запобіжить ескалації, як стверджують деякі критики. Навпаки, коливання з боку міжнародних партнерів України лише спонукають Кремль продовжувати агресію. Невже хтось все ще серйозно вірить, що не надання Україні західних винищувачів убезпечить світ від наступного вторгнення Росії? Чи відсутність належних систем протиповітряної оборони завадить Кремлю придбати іранські балістичні ракети? Настав час відмовитися від таких ілюзій.

У 2022 році Україна довела, що вона більш ніж здатна ефективно використовувати західні поставки озброєнь. Зараз, коли росія намагається перегрупуватися та готує нову хвилю атак, безглуздо відкладати поставки зброї через необґрунтовані побоювання ескалації. Це лише призведе до збільшення жертв і збільшить ціну остаточної поразки Росії. Натомість Захід має винести уроки минулого року та діяти рішуче.

Знову й знову успіхи України на полі бою підтверджують, що єдиною мовою переговорів, яку визнає Росія, є мова сили. Україна змусила путінську армію відступити з усієї півночі країни та розгромила російські війська в Харківській та Херсонській областях. Затоплення флагмана російського Чорноморського флоту та знищення стратегічних бомбардувальників на базах у глибині Росії виявилися набагато ефективнішими для привернення уваги Росії, ніж будь-які дипломатичні жести.

Якщо Україна не отримає необхідної підтримки у 2023 році, сьогоднішні виклики безпеці зростатимуть у геометричній прогресії в усьому світі. Чисельні авторитарні режими уважно стежать за розвитком подій в Україні та розглядатимуть будь-який успіх росії, як зелене світло для власних актів агресії. Також існує загроза, що інші регіони світу виявляться до захисту менш спроможними, ніж Україна.

Це передбачуваний похмурий сценарій, тому його цілком можливо уникнути. Якщо міжнародне співтовариство забезпечить достатні військові постачання, є всі підстави вважати, що Україна завершить роботу з перемоги над Росією у 2023 році. Це надішле гучне повідомлення будь-яким диктаторам і світовим завойовникам, що сила не є життєздатним інструментом зовнішньої політики.

Перемога України принесе з собою перспективу сталого миру та можливість використовувати величезний потенціал країни. Наслідки також будуть відчутні далеко за межами кордонів України, і ситуація з безпекою, ймовірно, різко покращиться на Балканах, Близькому Сході, Кавказі – аж до Центральної Азії та Африки. У глобальному масштабі успіх України відродить увесь демократичний світ, одночасно продемонструвавши відновлену силу міжнародного порядку, заснованого на правилах.

У 2023 рік світ вступає на роздоріжжя. росія прагне демонтувати прогрес останніх десятиліть і повернути всіх нас до епохи імперської агресії, але кремль спочатку має подолати український опір. Якщо росія зазнає рішучої поразки в Україні, відкриється шлях до безпечнішої та процвітаючої планети. Забезпечення цієї поразки має бути головним пріоритетом міжнародної спільноти у 2023 році.

Олексій Резніков, Міністр оборони України

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: новини києва, новини україни, новини київщини, війна росії проти україни, новини світу, олексій резніков, зброя, нато, новини європи, міністр оборони україни, важка зброя, війна росії проти цивілізації, війна росії проти культури, перемога україни над росією

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій