понедельник, 25 января 2021 г.
Помилка пенсійного оподаткування

Помилка пенсійного оподаткування

Ольга Терещенко

Юрист-міжнародник

Виявляється в Австралії для отримання державної пенсії через старість не вимагається, щоб людина взагалі коли-небудь працювала. До того ж, не має значення і його минула зарплата. Мета державної пенсії - забезпечити будь-якому літньому австралійцеві мінімально необхідний рівень життя. До пенсії додається немало додаткових пільг – повністю безкоштовне медичне обслуговування і ліки, що субсидуються.

Що ж до України, здається занадто обтяжливою та обставина, що фізична особа, яка крім того, що протягом життя сплачувала податки від заробітної плати, має сплачуватий відрахування із соціального утримання – пенсійного забезпечення.

Так сталось, коли законотворці 1 липня 2014 року, в черговий раз, прийняли за своїм визначенням, антинародний закон “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” запровадивши оподаткування пенсій. Таким чином, законодавець вніс зміни до пункту 164.2 статті 164 Податкового Кодексу, де пенсія включалась до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, якщо її розмір перевищує десять тисяч гривень на місяць.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Перш за все слід розібратись з термінологією. Пенсією є щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загально обов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю. Варто знати, що об'єктом оподаткування резидента є загальниймісячний (річний) оподатковуваний дохід. Додам, що загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Чи є пенсія доходом законодавством України не встановлено. Отже, можна вважати, посилаючись на закон, що пенсія – це соціальна виплата, яка не має оподатковуватись, а питання про розмір пенсії взагалі має бути відсутній.

Згодом, за поданням 48 народних депутатів України та Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення абзацу першого підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України Конституційним судом була розглянута справа про оподаткування пенсій і щомісячного довічного грошового утримання.

27 лютого 2018 року справедливість перемогла, коли Конституційний Суд України виніс рішення, що зазначене положення не відповідає Конституції України (є неконституційним) та втрачає чинність з моменту проголошення рішення.

У всій цій історії болючим стало не тільки те, що ми побачили, як законодавці приймають хибні, не справедливі закони, але й те, що прослідковується упередженість суддів, які виносили рішення. Вказана упередженість вбачається в п. 5 мотивувальної частини рішення, де суд окремо зазначив, що пенсії суддів не мають оподатковуватись. Думається ніби юристи забули, що в України всі рівні перед законом згідно ст. 24 Конституції і це призвело до того, що світова аксіома в черговий раз була порушена.

Суддям взагалі не допустимо, а особливо суддям Конституційного суду, при виконанні своїх професійних обовязків захищати власні права і тим більше в питаннях, які стосуються матеріального становища. Такі дії суддів та законотворців цілком можна вважати повязаними з хибністю, корупційністю та віднести до категорії зловживання службовим становищем.

Згідно юридичної філософії, суддя є символом мудрості та справедливості. Це той випадок, коли риси особистого характеру, виховання, поведінки мають відповідати найвищим якостям людської природи. Маю сказати, що суддя це не посада і не звання – це стиль життя високоосвідченої людини, яка несе велику відповідальність перед суспільством так само як і законотворець. І підкреслю, що саме для народу покликані виконувати свої забовязання законодавча, судова та виконавча гілки влади.

Читайте: Шлюбний договір заради майбутнього

Ольга Терещенко, юрист-міжнародник

KиевVласть

Теги: новости украины, доход, пенсия, консультация юриста, право, налогообложение, ольга терещенко

воскресенье, 24 января 2021 г.
09:10
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:04
За 11 месяцев прошлого года население столицы сократилось более чем на 4 тысячи человек
17:07
С понедельника, 25 января, Украина вернется к противоэпидемическим ограничениям, действовавшим в декабре
16:02
Кличко просят запустить постоянный автобусный маршрут по схеме работавшего ранее экспериментального маршрута №102-А
15:05
За минулу добу в 242 жителів Київщини виявили захворювання на коронавірус
14:06
Завтра, 25 января, в Киеве состоится шествие памяти погибших Героев Небесной Сотни
13:03
Кличко распорядился до конца года выплачивать своим заместителям 100-процентную надбавку к окладу
12:01
В Киеве за минувшие сутки зафиксировали 240 новых случаев COVID-19
11:04
На Киевском водохранилище спасатели ночью искали рыбака, не успевшего до наступления темноты вернуться на берег (видео)
10:02
Депутат Киевсовета подозревает, что почти 2 га земли по улице Воскресенской были захвачены неизвестными для незаконного строительства
09:00
Почти 4 тысячи новых случаев COVID-19 зафиксировано за минувшие сутки в Украине
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 січня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 24 января 2021 года
суббота, 23 января 2021 г.
18:05
Воскресные ярмарки 24 января пройдут в четырех районах Киева (адреса)
17:42
Жителям Київщини пояснили, куди звертатись для оформлення субсидій (покрокова інструкція)
17:08
Поддержанный комитетом Монастырского вариант законопроекта об оружии предназначен только для узаконивания существующей коррупции, - УАВО
Календарь событий