п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Половина української молоді живе у батьків

Половина української молоді живе у батьків

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Придбання власної квартири для окремо взятої пари минулого тижня обговорював весь інтернет. Разом з тим, тема власного житла лишається на першому місті серед молодіжної проблематики. Я спробувала проаналізувати, що відбувається в цілому по країні.

За даними вибіркового обстеження Державної служби статистики, 53,5% родин, у складі яких є особи віком 18-35 років, мешкають в окремій квартирі. Майже 10% орендують помешкання.

Досить значна кількість молодіжний сімей, де є діти, мешкають у гуртожитках - 13,3%. Як стверджують фахівці, це в майбутньому може призвести до створення певних центрів проживання маргінальних верств населення, що, в свою чергу, вплине на погіршення криміногенної ситуації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зі збільшенням розміру населеного пункту збільшується частка тих, хто має власну або орендовану квартиру. Причинами цього є особливості забудови населених пунктів різної величини, зростання вартості житла та зменшення його доступності для купівлі.

Частка молоді, яка мешкає в орендованій квартирі, помітно зростає у старших вікових групах, що можна пояснити прагненням жити окремо від батьків.

Щодо розмірів житлової площі, то в середньому у молодих родинах припадає 13,4 кв. м на одну особу. При цьому, кожна четверта сім’я має недостатній життєвий простір – дві і більше осіб з розрахунку на одну кімнату.

Оцінюючи житлові умови молодих сімей, варто окремо зупинитися на обладнанні їх помешкань базовими комунальними зручностями: одночасну наявність гарячого водопостачання, ванної або душу та домашнього телефону – для міських жителів. і, відповідно, – одночасну наявність центрального газопостачання, водопроводу та каналізації - для сільської місцевості.

Як виявилося, лише 16,4% молодих сімей у міській місцевості, які складаються з осіб віком до 35 років, мешкають у комфортному житлі, обладнаному всіма вищеперерахованими зручностями. У сільській місцевості таких сімей майже третина.

За результатами соціологічного дослідження компанії GfK Ukraine, загалом близько половини (45%) представників української молоді живе у батьків, 32% респондентів мають власну окрему квартиру (будинок), а 12% винаймають квартиру.

Лише половина респондентів у віці 30–34 років (51%) має власну окрему квартиру або будинок. 67% молодих людей з тих, хто не має власної квартири/будинку, зазначили, що в найближчі п’ять років вони не матимуть можливості придбати власне житло.

Що ж стосується пільг, то лише 2% молоді коли-небудь користувалися послугами Фонду молодіжного житлового кредитування. Основною причиною, через яку представники української молоді не користувалися і не користуються послугами цього Фонду, є те, що їм невідомо про його діяльність (48%). До того ж, 19% не вірять в ефективність його роботи Фонду, а також не довріяють йому через корупцію (10%) та через непрозорі рішення щодо надання кредитів (10%).

Отже, більшість молоді мешкає з батьками, не має всіх необхідних зручностей, і в найближчій перспективі не матиме власного житла. Зовсім непомітно, щоб якість кроки з цього приводу вживалися на державному рівні. А між тим, кількість молодих людей, що виїзджають з України, помітно зростає з кожним роком…

Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, квартира, жилье, молодежь

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.