четвер, 2 травня 2024 г.
Пока берем кредиты МВФ мы с голоду не умрем, но в каше на наших столах никогда не будет масла и мяса

Пока берем кредиты МВФ мы с голоду не умрем, но в каше на наших столах никогда не будет масла и мяса

Сергей Думчев

Лидер партии «РУХ ЗА РЕФОРМЫ»

Хочу более детально раскрыть мое видение первоочередных шагов для стабилизации экономики страны. Деньги, полученные от приватизации госпредприятий, отмены моратория на продажу земли и внедрения единого налога от оборота, нужно разделить на три части: для погашение кредитов МВФ, финансирование банковского сектора и капитального строительства дорог.

А теперь по пунктам.

Кредиты МВФ

Сегодня правительство, стоя на коленях, выпрашивает у МВФ кредиты, чтобы погасить пенсии и залатать дыры в бюджете. Это самая большая ошибка. Кредиты загоняют нас в долговую яму и не позволяют развиваться. Мы берем новые кредиты, чтобы погашать старые. Это политика проедания, а не политика развития. И надеяться на какую-то перспективу развития в ближайшие 10 лет не стоит.

Государство всю полученную прибыль направляет на возврат долгов. При этом, процентные ставки от МВФ столь велики, что в угоду западным кредиторам Кабмин в шесть раз повысил стоимость газа. А следом и цены на электроэнергию и ЖКУ. Иначе просто не было бы чем платить кредиторам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Если эту практику не остановить, ситуация будет только ухудшаться. Повышение социальных стандартов будет заморожено, а цены на коммуналку и продукты питания поползут вверх. Да, пока берем кредиты МВФ мы с голоду не умрем. У нас всегда будет каша на столе. Но никогда в этой каше не будет масла и мяса.

Нужно пойти на определенные жертвы. Заниматься не повышением пенсий, а сконцентрировать все внимание на возврате долгов. Пока мы их не вернем – об экономическом росте можно забыть.

Стабилизация банковского сектора

Нужно выделить отдельную статью расходов на поддержку банковского сектора. Государство должно начать компенсировать банкам ипотечные кредиты, которые они будут выдать в гривнах, под 7% годовых на 25 лет.

Так мы дадим толчок на рынке коммерческого строительства. А это стимулирует другие отрасли экономики, которые будут задействованы в этом процессе.

Строительство дорог

Давая госзаказ на строительство дорог, решается множество задач. Во-первых – безработица. Во-вторых - загрузка производственного сектора экономики. В-третьих - общее оздоровление экономики. Люди, которые будут работать на заводах, занятых в строительстве, понесут свои деньги в магазины, что обеспечит денежный оборот в стране. А часть денег, которые вложит государство в строительство дорог, вернется в казну в виде налогов.

Постепенно, мы сможем поднять экономику, увеличить ВВП, рассчитаться с долгами перед МВФ. И только после этого можно заняться повышением социальных стандартов. Мы должны понять, что жить хорошо не получится в долг. Нужно начать самим зарабатывать деньги. Это и есть наш пусть развития.

Источник: Фейсбук автора

Читайте также: Под Киевом начали делить землю. Похоже, украинцы в проигрыше

КиевVласть

Теги: новости киева, Новости, строительство дорог, стабилизация, экономика страны, первоочередные шаги, кредиты мвф, банковский сектор

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.