среда, 27 октября 2021 г.
Під шумок “короновірусу” з Київського бюджету крадуть 670 мільйонів. Чия це афера і хто за нею стоїть

Під шумок “короновірусу” з Київського бюджету крадуть 670 мільйонів. Чия це афера і хто за нею стоїть

Олександр Дядюк

Голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

В цей тяжкий для країни і міста час, коли важко знайти зайву тисячу гривень, щоб профінансувати невідкладні медичні чи соціальні потреби, група шахраїв вступивши у змову з посадовими особами Департаменту економіки та інвестицій КМДА (а можливо із більш високими посадовцями), через договірне судове рішення намагаються привласнити 671 млн бюджетних коштів міста. 

Господарський суд м. Києва 23 грудня 2019 року виніс рішення у справі № 910/17647/18, яким стягнув солідарно з Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації (тобто з міського бюджету) та Департаменту економіки та інвестицій КМДА на користь якогось ТОВ “Київ термінал” (аналог “Рога і копита”) – 25 мільйонів доларів США (671576672 грн 63 коп. та ще 153 тис. судового збору).

Читайте: Разрыв инвестдоговора на реконструкцию Харьковской площади обойдется киевлянам в 670 млн гривен

Збитки були нанесені начебто тим, що з цим “Київ терміналом” в 2013 році було розірвано інвестиційний договір”, укладений ще в 2007 році, на реконструкцію Харківської площі”, правда ці “Рога і копита” (Київ термінал) насправді не інвестували у цю реконструкцію ламаного шеляга, а тому вони не мали первинних бухгалтерських документів на підтвердження понесених збитків.

Що ж вони зробили, як викрутились?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Не дивлячись на те, що договір з ними розірвали ще у 2013 році (і до речі, – за їх згодою), три роки вони нічого не робили, щоб стягнути ці, начебто збитки, а в 2016 році, коли вже мав закінчуватись строк зберігання більшості первинних бухгалтерських документів, замовили оцінку понесених збитків, у якогось дочірнього підприємства “Бейкер Тілі Україна консалтинг” – яке, ну зрозуміло, підтвердило ці псевдо збитки. А хто б сумнівався?

Після цього, можна було спокійно знищувати первинні бухгалтерські документи, вірніше оформляти їх знищення, у зв’язку з відсутністю такових.

Потім, “Київ термінал” жде ще 3 роки (ну щоб не можна було перевірити уже висновок самого “Бейкер Тілі”) і лише в 2019 подають позов про стягнення збитків.

Як ви думаєте, представники Київради, КМДА чи Департаменту економіки та інвестицій у цьому суді, може заявили клопотання про витребування первинних бухгалтерських документів – ну щоб перевірити, чи були реальні господарські операції та витрати і на які суми, може витребували з банку платіжні документи – чи оплачував “Київ термінал”, якісь витрати, чи може витребували інформацію з податкової – чи оформлялись якісь податкові накладні на надані кимось ТОВ “Київ термінал” послуги? Ну чи були такі послуги? – НЄ?! Нічого цього наївні і довєрчіві юристи, що представляли наші з вами інтереси у цьому суді не зробили.

Натомість, високі договірні сторони (і позивач і представники відповідачів) полюбовно заявили клопотання про проведення експертизи, але якої – чи правильно порахував отой “Бейкер тілі Україна консалтинг” нанесені збитки.

І Одеський науково-дослідний інститут судових експертиз, як кажуть, перебивши математику, дійшов висновку, що математичних помилок у ньому немає.

Але ніхто не перевіряв, чи були дійсно такі господарські операції, які начебто здійснив “Київ термінал” і чи він ніс реальні витрати, а не намальовані на бумазі.

І прикрившись лукавою експертизою Одеського інституту судових експертиз, високі договірні сторони радісно потирають руки в очікуванні – бабло, бабло, бабло – 670 лямів гривень, це 25 лямів зелені – яхти, тьолки, вілли.

Правда, щоб прикрити зад, Департамент економіки та інвестицій, на всяк випадок, в останній момент, таки подав апеляцію і тепер консіціонери цього проекту ждуть 7 квітня, коли суд апеляційної інстанції додатково узаконить цю аферу.

Викликає подив незрозуміла позиція керівництва Київради.

Київраду, КМДА і Департамент економіки та інвестицій представляли, якісь Бондар-Дякуновська, Козаченко, Верес і Свербивус. Жоден з них не є юристом Київради, чи КМДА, всі вони від Департаменту економіки та інвестицій, хоча і Київрада і КМДА такі ж самі відповідачі, як і Департамент.

У мене в Управлінні правового забезпечення Київради є знайомі юристи, які повідомили мене, що їм категорично заборонили сунути свого носа у цю справу і підходити до неї на гарматний постріл?

А хто у нас може дати вказівку цілому Управлінню правового забезпечення Київради – не заважати представникам Департаменту економіки та інвестицій зливати цю справу у суді??!

Хто у нас такий могутній і може приймати такі рішення, як ви думаєте?

Небезпека ситуації полягає і у тому, що через карантин, судді обмежують доступ до судових засідань вільних слухачів – по суті зараз ідеальний час для судової корупції і прийняття злочинних рішень і я дуже боюсь, що втіхаря, без присутності громадськості і преси 7 квітня в Північному апеляційному господарському суді (м. Київ, вул.. Шолуденка, 1) можуть узаконити цю аферу, рішення суду набере чинності і з міського бюджету стягнуть 671 млн, поставивши на межу катастрофи фінансування медичних, соціальних чи інших потреб міста.

“Смутниє прєдчуствія” посилюються і тим, що наразі, через карантин, знімається з розгляду більшість справ – але ця справа з розгляду не знята. Її дуже хочуть провести.

Тому, громадськість має залучитись — і не дати Кличку вкрасти 670 мільйонів коштів громади.

Додатки: копія рішення Господарського суду м. Києва від 23.12.2019 року у справі № у справі № 910/17647/18 

Олександр Дядюк, голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

Джерело

КиевVласть

Теги: новости киева, кгга, киевсовет, суд, коррупция, решение, департамент экономики и инвестиций, инвестиционный договор, взыскание, харьковская площадь, київ термінал

среда, 27 октября 2021 г.
18:26
От Кличко требуют объяснений по поводу съездов с Подольско-Воскресенского моста через озеро Радунка
18:06
Столичные коммунальщики несут убытки из-за ковидных скидок на аренду муниципальной недвижимости
17:43
Нардепы просят Зеленского дать Музею истории Киева статус национального
17:24
“Велике будівництво”: на Київщині ліквідовують проблемні ділянки на дорогах
17:01
У Білоцерківській школі №18 за 21 млн гривень побудують їдальню
16:46
За прошедшие сутки в аэропортах Киева обнаружили 10 поддельных COVID-сертификатов
16:22
Освітній омбудсмен просить у МОН роз'яснень, як мають діяти директори шкіл у разі, коли вчителі відмовляються вакцинуватися від COVID-19
16:03
Понад 70 проєктів: як цього року змінюють інфраструктуру на Київщині в рамках “Великого будівництва”
15:44
У Бородянці на Київщини побудують набережну навколо озера
15:22
Владимир Бондаренко: не дайте городу войти еще раз в локдаун - вакцинируйтесь
15:02
На фонарных столбах Киева планируют разместить станции 5G
14:44
В селищі Димер на Київщині створять притулок для постраждалих від насильства
14:25
Поезд Одесса - Киев опаздывает на 4 часа из-за схождения с рельсов грузового поезда на Житомирщине
14:02
В медучреждениях Киева заполнены уже 66% “коронавирусных” коек (видео)
13:44
Экс-главу Песковской общины Рудниченко подозревают в растрате бюджетных средств
13:26
Аэропорт “Борисполь” подсчитал чистую прибыль за 9 месяцев этого года
Календарь событий
“Киевкинофильм” обещает к концу 2021 года завершить четырехлетний капремонт кинотеатра “Краков”
27 октября 2021 г. 15:00
“Киевкинофильм” обещает к концу 2021 года завершить четырехлетний капремонт кинотеатра “Краков”
К концу 2021 года КП “Киевкинофильм” обещает завершить начатый еще в августе 2018 года капремонт здания кинотеатра “Краков” (ул. Русановская набережная, 12). За него суммарно должны заплатить 169,41 млн гривен, что на 1,51 млн больше, чем предусмотрено обнародованной “Киевкинофильмом” сметой (167,9 млн гривен). Похоже, завершать ремонт будет ООО “Ж.О.К”, которое работает на объекте с февраля 2020 года и недавно по переговорной процедуре получило новый подряд почти на 35 млн гривен. Новый заказ этому ООО отдали несмотря на то, что руководство “Ж.О.К” правоохранители подозревали в присвоении бюджетных средств при благоустройстве и реконструкции муниципальных объектов, а срок выполнения работ по предыдущему договору на ремонт кинотеатра “Краков” увеличили на целый год.
Миллиарды Непопа: Нацполиция расследует сомнительные закупки КП “Житлоинвестбуд-УКБ”
27 октября 2021 г. 12:00
Миллиарды Непопа: Нацполиция расследует сомнительные закупки КП “Житлоинвестбуд-УКБ”
Главное следственное управление (ГСУ) Нацполиции Украины еще минимум год будет собирать доказательства злоупотребления должностными лицами КП “Житлоинвестбуд-УКБ” своим служебным положением. По данным следствия, столичные коммунальщики неправомерно отдавали большую часть бюджетных подрядов компаниям, которые связаны с экс-руководителем данного КП, замглавы КГГА и депутатом Киевсовета от мэрской партии “УДАР” Вячеславом Непопом (на коллаже). Сколько денежных средств было перечислено на счета таких фирм, пока достоверно неизвестно, но как минимум три компании получили подрядов на общую сумму свыше 1,63 млрд гривен. Среди прочего, правоохранителей заинтересовала третья очередь реконструкции киевского зоопарка стоимостью более 802 млн гривен. Похоже, руководство КП “Житлоинвестбуд-УКБ” еще до проведения тендера решило, что эти работы будет выполнять явно связанное с Непопом ЧАО “Фундамент”.