п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Парковка у дворі київсьої мерії, як приклад передвиборчого популізму

Парковка у дворі київсьої мерії, як приклад передвиборчого популізму

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Атракціон небаченої щедрості розпочався в Україні. Запахло виборами.

І столичні депутати не відстають. Так хочеться на рівному місці без особливих зусиль заробити, як їм здається, електоральні бали і потрафити виборцям, за рахунок інших, як водиться.

28.07.2020 на сесії міські депутати дозволили безкоштовно паркуватися усім охочим у дворі Київради у вихідні та святкові дні. Рішення має витіювату назву: “Про особливості використання території у дворі комплексу адміністративних будівель Київської міської ради у вихідні та святкові дні, деякі заходи щодо стимулювання розвитку електротранспортної інфраструктури та інші організаційні питання”.

Але це удар в штангу.

Документ безглуздий та марний. Він не вирішує жодної практичної проблеми. Це скоріш запит на індульгенцію у зв’язку з неробством з цього питання упродовж 5 років своєї каденції. Де обіцяні нові паркінги? Чому стоять незаповнені існуючі паркінги в центрі міста, що зроблено аби виправити ситуацію з-за неадекватної цінової політики їх власників?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А тут в кінці своїх повноважень такий широкий жест, показова акція під фанфари своїх же вихвалянь з цього приводу.

Раніше була політика розвантажувати центр від транспорту у вихідні та неробочі дні, а зараз стимулюємо їхати сюди на своїх авто, бо парковка вже чекає? Магніт, щоб притягувати автовласників? Нелогічно.

І, найголовніше, виникає цілком природне запитання: а за чий кошт такий банкет?

Колись в радянські часи в лівому крилі першого поверху будинку міськвиконкому на Хрещатику, 36 був пивний ресторан з вільним доступом усіх. Але пиво там безоплатно не відпускали.

А зараз наступила суцільна шара. Не бідні, між іншим, люди, за відстій своїх залізних коней нічого платити не будуть. Комунізм, та й годі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Заплатимо ми. Бо в рішенні, затверджених правилах паркування в дворі міської ради, пояснювальній записці йдеться, що витрати, пов’язані з реалізацією цього рішення, упродовж 2020 року будуть здійснюватися за рахунок видатків на утримання секретаріату Київської міської ради, тобто столичного бюджету, наповненого податками киян.

Потім планується, що будуть внесені також зміни до рішення Київської міської ради від 14 листопада 2019 року “Про затвердження Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019 – 2023 роки” в частині відображення у Комплексній цільовій програмі фінансування видатків секретаріату Київської міської ради на 2020 – 2022 роки на стимулювання користування транспортними засобами, оснащеними електричними двигунами та розвиток електротранспортної інфраструктури, включаючи, але не обмежуючись, встановлення обладнання для зарядних станцій для стимулювання користування транспортними засобами, оснащеними електричними двигунами, у дворі комплексу адміністративних будівель за адресою: вулиця Хрещатик, 36 у місті Києві, а також видатків Комунального підприємства “Госпкомобслуговування” на відшкодування вартості електроенергії для забезпечення роботи зарядних станцій, встановлених на виконання цього рішення, обслуговування зарядних станцій та інших видатків, пов’язаних з реалізацією цього рішення.

Завіса.

У нас уже всі інші питання вирішені? Є зайві кошти? Ні.

30.07.2020 знову таки на сесії Київради голова бюджетної комісії повідомив, що, у зв'язку з карантином, столичний бюджет за підсумками першого півріччя недовиконаний. Його виконання склало лише 92%. Вперше за останні 6 років ми маємо не перевиконання бюджету, а недовиконання. Через це, мовляв, Київраді необхідно здійснити ряд заходів для того, щоб компенсувати збитки і збалансувати казну. Інакше вже в серпні працівники деяких КП залишаться без зарплати.

Отакої. А ось на безкоштовну парковку, виходить, є.

Якщо в секретаріаті ради є надмірний залишок, то спрямуйте його туди, де не вистачає ресурсів: на соціальний захист, боротьбу з пандемією, підготовку до зими, зливову каналізацію тощо.

Слава Богу, у міського голови вистачило розуму не голосувати за це нікому не потрібне й шкідливе, махрово-популістичне рішення авторства Володимира Прокопіва.

Логічним наступним кроком з боку Віталія Володимировича було би застосування до нього його права вето (зупинення рішення, як формулює закон) .

І це було би справедливо по відношенню до більшості киян та демонстрацією розумних пріоритетів, а не якихось лобістських речей.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

КиевVласть

Теги: новости киева, киевсовет, кличко, выборы, парковка, крещатик, 36, бесплатная парковка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.