четверг, 2 декабря 2021 г.
Парковка у дворі київсьої мерії, як приклад передвиборчого популізму

Парковка у дворі київсьої мерії, як приклад передвиборчого популізму

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Атракціон небаченої щедрості розпочався в Україні. Запахло виборами.

І столичні депутати не відстають. Так хочеться на рівному місці без особливих зусиль заробити, як їм здається, електоральні бали і потрафити виборцям, за рахунок інших, як водиться.

28.07.2020 на сесії міські депутати дозволили безкоштовно паркуватися усім охочим у дворі Київради у вихідні та святкові дні. Рішення має витіювату назву: “Про особливості використання території у дворі комплексу адміністративних будівель Київської міської ради у вихідні та святкові дні, деякі заходи щодо стимулювання розвитку електротранспортної інфраструктури та інші організаційні питання”.

Але це удар в штангу.

Документ безглуздий та марний. Він не вирішує жодної практичної проблеми. Це скоріш запит на індульгенцію у зв’язку з неробством з цього питання упродовж 5 років своєї каденції. Де обіцяні нові паркінги? Чому стоять незаповнені існуючі паркінги в центрі міста, що зроблено аби виправити ситуацію з-за неадекватної цінової політики їх власників?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А тут в кінці своїх повноважень такий широкий жест, показова акція під фанфари своїх же вихвалянь з цього приводу.

Раніше була політика розвантажувати центр від транспорту у вихідні та неробочі дні, а зараз стимулюємо їхати сюди на своїх авто, бо парковка вже чекає? Магніт, щоб притягувати автовласників? Нелогічно.

І, найголовніше, виникає цілком природне запитання: а за чий кошт такий банкет?

Колись в радянські часи в лівому крилі першого поверху будинку міськвиконкому на Хрещатику, 36 був пивний ресторан з вільним доступом усіх. Але пиво там безоплатно не відпускали.

А зараз наступила суцільна шара. Не бідні, між іншим, люди, за відстій своїх залізних коней нічого платити не будуть. Комунізм, та й годі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Заплатимо ми. Бо в рішенні, затверджених правилах паркування в дворі міської ради, пояснювальній записці йдеться, що витрати, пов’язані з реалізацією цього рішення, упродовж 2020 року будуть здійснюватися за рахунок видатків на утримання секретаріату Київської міської ради, тобто столичного бюджету, наповненого податками киян.

Потім планується, що будуть внесені також зміни до рішення Київської міської ради від 14 листопада 2019 року “Про затвердження Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019 – 2023 роки” в частині відображення у Комплексній цільовій програмі фінансування видатків секретаріату Київської міської ради на 2020 – 2022 роки на стимулювання користування транспортними засобами, оснащеними електричними двигунами та розвиток електротранспортної інфраструктури, включаючи, але не обмежуючись, встановлення обладнання для зарядних станцій для стимулювання користування транспортними засобами, оснащеними електричними двигунами, у дворі комплексу адміністративних будівель за адресою: вулиця Хрещатик, 36 у місті Києві, а також видатків Комунального підприємства “Госпкомобслуговування” на відшкодування вартості електроенергії для забезпечення роботи зарядних станцій, встановлених на виконання цього рішення, обслуговування зарядних станцій та інших видатків, пов’язаних з реалізацією цього рішення.

Завіса.

У нас уже всі інші питання вирішені? Є зайві кошти? Ні.

30.07.2020 знову таки на сесії Київради голова бюджетної комісії повідомив, що, у зв'язку з карантином, столичний бюджет за підсумками першого півріччя недовиконаний. Його виконання склало лише 92%. Вперше за останні 6 років ми маємо не перевиконання бюджету, а недовиконання. Через це, мовляв, Київраді необхідно здійснити ряд заходів для того, щоб компенсувати збитки і збалансувати казну. Інакше вже в серпні працівники деяких КП залишаться без зарплати.

Отакої. А ось на безкоштовну парковку, виходить, є.

Якщо в секретаріаті ради є надмірний залишок, то спрямуйте його туди, де не вистачає ресурсів: на соціальний захист, боротьбу з пандемією, підготовку до зими, зливову каналізацію тощо.

Слава Богу, у міського голови вистачило розуму не голосувати за це нікому не потрібне й шкідливе, махрово-популістичне рішення авторства Володимира Прокопіва.

Логічним наступним кроком з боку Віталія Володимировича було би застосування до нього його права вето (зупинення рішення, як формулює закон) .

І це було би справедливо по відношенню до більшості киян та демонстрацією розумних пріоритетів, а не якихось лобістських речей.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

КиевVласть

Теги: новости киева, киевсовет, кличко, выборы, парковка, крещатик, 36, бесплатная парковка

четверг, 2 декабря 2021 г.
17:42
Потрібно стимулювати розвиток бізнесу, а не посилювати податковий тиск, - “УДАР Віталія Кличка” вважає, що закон 5600 має бути ветований президентом
17:36
ВР выделила миллиарды гривен на “Большое строительство” в 2021 году
17:26
На Київщині в рамках “Великого будівництва” триває оновлення дороги місцевого значення Обухів-Мала Вільшанка-Сущани
17:10
Киевсовет определился с планом работы на 2022 год
17:03
Директор и сотрудники департамента коммунальной собственности КГГА получат 20% прибавки к жалованию
16:57
Кабмин планирует выделить Боярской и Томашевской общинам свыше 6 млн гривен на приобретения жилья для ВПЛ
16:41
Киевсовет уменьшил тариф на тепло для 452 столичных многоэтажек
16:34
Сроки сдачи Подольско-Воскресенского моста в Киеве снова перенесли
16:23
На Киевщине госрегистраторов подозревают в незаконных действиях с недвижимостью
16:14
Учителей 36 школ Святошинского района обеспечат ноутбуками (список)
16:05
Поветы вместо районов, префектуры вместо МГА и новые полномочия глав общин - Рада готовится изменять Конституцию
15:56
Киевсовет на 23,2 млн гривен увеличил финансирование программы “Безопасная столица”
15:43
У Славутичі засекретили фінансування “Малої культурної столиці”, - “За Майбутнє”
15:32
Киевсовет согласился потратить на охрану культурного наследия 270 млн гривен за три года
15:22
Компания “Интергал-Буд” в очередной раз подтвердила статус одного из самых узнаваемых брендов
15:13
“Велике будівництво”. На Київщині оновлено ще одну ділянку дороги регіонального значення
Календарь событий