четвер, 12 грудня 2024 г.
Параду не буде?!

Параду не буде?!

Сергій Кондрюк

Експерт з питань соціально-трудових відносин

Медовий період обіцянок “нео-щастя” та пояснень гальмування “турбо-результатів” через спадок і саботаж “попєрєдніків” добігає фінішу — теперішня влада добралась до свого “політ-екватора” і зараз події будуть відбуватися зі зовсім  іншою швидкістю і зовсім по іншим правилам.

Цей момент співпав з історичними датами 25-річчя української Конституції та 30-річчям Незалежності, що значно рельєфніше показує результат вже шостого президента, девяти Верховних Рад (ВР) і двадцяти одного прем'єр-міністра.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це певний унікальний історичний момент, коли можна було таки здійснити аудит держави, зробити роботу над помилками та запропонувати нову Дорожню карту розбудови цивілізованої центрально-європейської, а не переферійної країни.

Власне на початку президентства Володимира Зеленського це і було проголошено під час інавгураційної промови та на “Форумі Щастя” – щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) "Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі", яка у вересні 2019 року відбулась в Києві за активної участі глави держави.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Логічним, хоча і дещо запізнілим, був і указ президента Володимира Зеленського №392/2020 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року “Про Стратегію національної безпеки України”, яким поставлено завдання здійснити розробку й реалізацію цілого комплексу стратегій, зокрема таких як:

•  Стратегія людського розвитку;

•  Стратегія воєнної безпеки України;

•  Стратегія громадської безпеки та цивільного захисту України;

•  Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу України;

•  Стратегія економічної безпеки;

•  Стратегія енергетичної безпеки;

•  Стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату;

•  Стратегія біобезпеки та біологічного захисту;

•  Стратегія інформаційної безпеки;

•  Стратегія кібербезпеки України;

•  Стратегія зовнішньополітичної діяльності;

•  Стратегія забезпечення державної безпеки;

•  Стратегія інтегрованого управління кордонами;

•  Стратегія продовольчої безпеки.

То що ми маємо в середині каденції моно-турбо влади почути й що почуємо до святкових дат?

Першу спробу до 25-річчя Конституції керманичі держави стратили, бо ні про чесну діагностику чи серйозні здобутки з реалізації фундаментальних конституційних прав і гарантій, ні про системні плани щодо розбудови соціальної правової держави навіть не йшлось на доволі млявих офіційних святкових заходах.

Про поверхневий “аудит держави”, що здійснив чи то провальний уряд Олексія Гончарука, чи то безпрограмний уряд Дениса Шмигаля вже ніхто не згадує. Правда, секретар РНБО Олексій Данілов перманентно говорить про сумнівність приватизації держмайна й погрожує тимчасовими адміністраціями для приватних монополістів, але про жодну деприватизацію чи націоналізацію наразі не чутно.

Поряд з цим відбувається розпродаж можновладцями залишків державних підприємств та національних надр і землі. Причому “приватизація-прихватизація” відбувається до схвалення парламентом загальнодержавних стратегічних програм.

Друга, ймовірно остання, спроба змалювати “щастя для українців” випадає владі на 30-річчя Незалежності. Саме під час відзначення цієї історичної дати влада може використати залишки довіри українців до обіцянок і й поки наявну мінімальну “готовність потерпіти заради майбутнього”, але чи використає і чи взагалі хоче це робити?

Параду стратегій до Дня Незалежності не буде – про це говорить простий аналіз стану готовності більшості поки все ще проєктів вище названих стратегій та сумнівної легітимності окремих вже прийнятих “односторонньо” урядом, який не має законної програми діяльності.

То з чим влада зустрічатиме 31-й рік Незалежності?

Невже лишень феєрверками, маршем військових і концертами за бюджетні 100 з гаком мільйонів гривень (в минулому році  урочисті заходи обійшлись місцевому та державному бюджету в сто разів менше – 1 мільйон 601 тис. 632 гривні)? Чи розмах “зрелищ” буде  значно “масштабно-стратегічніше” і достатнім для утримання владного рейтингу на рівні вищому за плінтус?

Однак ліміт часу на “відосіки”, “обіцянки щастя” й “списування негараздів на “попєрєдніків” вичерпався. Настає час збирати розкидане за тридцять років каміння.

Сергій Кондрюк, експерт з питань соціально-трудових відносин

Читайте: 2021 – рік стратегій чи стратегічний рік?

КиевVласть

Теги: новости украины, владимир зеленский, денис шмыгаль, стратегии, 30 лет независимости, 25 лет конституции

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.