четверг, 25 февраля 2021 г.
Паливний “Рітейл”: хто стоїть за потужним постачальником?

Паливний “Рітейл”: хто стоїть за потужним постачальником?

Публічні закупівлі завжди були однією з найбільш корумпованих сфер в нашій країні. Після Революції Гідності пройшли фундаментальні зрушення у відповідній сфері, було розроблено та запроваджено систему електронних закупівель ProZorro. Проте навіть цей модерновий інструмент не допоміг повністю уникати махінацій під час закупівлі товарів, послуг чи робіт органами публічної влади.

Разом зі стажером Центру локального самоврядування Станіславом Шулімовим спробували перевірити прозорість публічних закупівель. Нашу увагу привернула вже відома за цілою серією резонансних матеріалів компанія – ТОВ "Техойл Рітейл". Це підприємство пов’язана з компанією "Техойл", не тільки схожою назвою, але і спільним місцезнаходженням юридичної особи: обидві зареєстровані за адресою вул. Ярославів Вал, будинок 5-В.

Умовна група "Техойл" протягом 2007-2015 років отримав велику кількість тендерів. За даними сайту Texty, одна компанія "Техойл Рітейл" поставила пального на загальну суму 2,1 млрд гривень. При цьому окремо варто згадати за постачання бензину Національній поліції на суму 310 млн грн. Між тим, варто відмітити, що ця компанія не має власної мережі автозаправочних станцій. Зазвичай, наявність АЗС є типовою вимогою до учасників тендеру.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На сьогодні "Техойл Рітейл", як це не дивно, продовжує перемагати у тендерах. Лише за останні три місяці, згідно з даними порталу E-data, компанія отримала більш ніж 5 млн грн за паливо. Портал "ProZorro" дозволяє проглянути, що за останні місяців компанія "Техойл Рітейл" виграла декілька досить велких тендери. Наприклад від замовника Філія "Нафтогазобслуговування" Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", тендер на понад мільйон гривень. Тенденція продовжується з наступним тендером, замовником якого виступала  філія "УМГ "Київтрансгаз" ПАТ "Укртрансгаз", де переможцем знову стала компанія "Техойл Рітейл", не дивлячись на нижчі цінові пропозиції конкурентів. Тенденція продовжується і у Львівській області. Наприклад, тендер, замовником де виступало ДП "Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького", де "Техойл Рітейл" знову перемогло.  Варто звернути увагу на відверто занижені, порівнюючи з ринковими, ціни від "Техойл Рітейл". Наприклад візьмемо свіжий тендер, замовником якого виступав Комунальний заклад охорони здоров'я "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Пропозиція переможця - "Техойл Рітейл" – була менша за пропозицію конкурента майже на 3.3 млн грн або на 20%.

Щодо переможних для "Техойл Рітейл" тендерів, нашу увагу привернула закупівля, проведена ще рік тому – в жовтні 2016-го. Замовником тоді виступило державне підприємство "Київське лісове господарство". Предмет закупівлі - паливо – моторний бензин та дизельне паливо. Очікувана вартість – 1 млн 281700 грн. За перемогу у тендері між собою змагались 4 компанії.

Засновниками першої з них – ТОВ "Київагронафтотрейд" – вказані Савицький Олександр Вталійович та Непом'ящий Юрій Юрійович. Останні також є співзасновником та уповноваженою особою компанії "Югнафтосервіс" та співзасновником компанії "Юнікомбудсервіс". "Київагронафтотрейд" вже потрапляв у поле зору журналістів-розслідувачів. "Наші гроші" повідомляли, що КП "Київпастранс" на тендерній основі закупило у них пальне, в той час як Савицький Олександр Віталійович був одночасно виконуючим обов’язки головного інженера в "Київпастранс" і одним з власників цієї компанії.

Окрім цього нам стало відомо, що "Київагронафтотрейд" звинувачувався у несплаті податків. За період з 1 січня 2013 року по 30 червня 2016 року по фінансово-господарських взаємовідносинах з ТОВ "Вастон", ТОВ "Ю.С.А.", ТОВ "Стейт Оіл", ПП "Інтекс КОМ" і ТОВ "Югнафтосервіс", що призвели до несплати податків у особливо великих розмірах на загальну суму ПДВ 2 112 701 гривень та податку на прибуток підприємства – 3 360 634 гривень.

Другою компанією, що брала участь в тендері, стало ТОВ "ТД Росток". Його власником є Мрига Дмитро Васильович, який також зазначений співзасновником компанії "Золоті крила", що також займається торгівлею пальним.

Третя компанія – ТОВ "Технологічна паливна компанія". Власники згідно реєстру – Руденко Олексій Володимирович та Рябіченко Дмитро Сергійович, які також є власниками компанії ТОВ "Новітні паливні системи".

Проте перемогу отримало саме "Техойл Рітейл". Повторно звертаємо увагу на факт відсутності власних автозаправочних станцій. Хоча того разу в умовах тендеру вказали лише необхідність матеріально-технічної бази, не уточнюючи, що під цим мається на увазі. Зважаючи на відсутність мережі АЗС, участь "Техойл рітейл" логічно було припинити ще на етапі подання заявки.

Щодо процедури проведення закупівлі, то вона була більш-менш прозорою. Тенденція занизьких цін на паливні матеріали спостерігалась ще тоді. За першим договором ціна була значна нижчою за ринкову. Варто також додати, що в угоді не вказана ціна окремо за одиницю кожного виду палива. Первинну ціну можна побачити в додатковій угоді №1, яка була укладена 30 листопада 2016 року. Ціна за одиницю дизельного зимового пального – 15.08 грн, а за літр бензину А-95 – 17.80 грн.

Хоч ціна і дещо збільшилась, проте все одно залишалась набагато нижчою за середню ринкову. Як повідомляли ЗМІ, станом на 30 листопада ціна бензину А-95 була на рівні 23,28 грн/літр, а дизпалива - 20,14 грн/літр.

Вже за два тижні – 15 грудня 2016 року – уклали  другу додаткову угоду. Де ціна також змінюється в більшу сторону.

Важко не погодитись, що на сьогодні публічні закупівлі є більш прозорими, ніж декілька років тому. Проте постійні перемоги у "паливних" тендерах компаній з невідомим корінням, які до того ж не мають власної мережі АЗС, підштовхують до висновку, що бюджетні кошти витрачаються в рамках реалізації певних політико-корупційних домовленостей.

Матеріал підготовлено ​​Центром локального самоврядування в рамках проекту “Більше фактів для діалогу”, який реалізовує Інститут висвітлення війни і миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Нідерландів.

Олександр Лємєнов, юрист

KиевVласть

Теги: новости киева, бюджет, бензин, тендер, схема, Техойл Рітейл, Київагронафтотрейд

четверг, 25 февраля 2021 г.
13:22
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
15:23
Подать проекты Общественного бюджета-2022 в Киеве можно до 25 апреля
15:05
Сегодня, 25 февраля, возможно ограничение на вход на трех станциях киевского метро из-за футбола
14:43
У мэра Борисполя Борисенко появилось два новых заместителя
14:31
Инвесторы ЖК “Чарівне Місто” просят суд не оставлять их без квартир
14:22
Главу Святошинской РГА столицы попросили исправить некачественно проведенный ремонт в двух детсадах
14:02
На Киевщине двум браконьерам сообщили о подозрении в убийстве беременной самки лося
13:45
Кличко назначил своим подчиненным в КГГА надбавки за интенсивность труда
13:35
С 1 марта 2021 года пенсионные выплаты увеличатся на 11%
13:21
В Киеве за сутки умерли от коронавируса 18 человек
13:01
“Смарт Сити Хаб” и “Цитрус Академия” запустили бесплатный курс создания презентаций
12:42
Скандальный застройщик пытается через Минюст восстановить договор аренды земельного участка в Буче (видео)
12:23
На COVID-19 інфікувались понад три сотні жителів Київщини
12:04
Медики столичной Александровской больницы отказываются вакцинироваться от коронавируса
11:41
Стали известны сроки призыва-2021 на срочную службу в армию
11:23
Ход работ на ЖК “Итальянский квартал” в феврале
Календарь событий