п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Отдать или умереть

Денис Дехник, пресс-секретарь Баварского союза промышленников и предпринимателей, специально для “KV

Евросоюзу нужны сильные и перспективные страны, к которым Украина, исключительно из-за своих политиков, пока не относится. К тому же, бывшие друзья на Западе, разочарованные в единственной украинской стабильности под названием “коррупция”, давно отказались инвестировать в страну даже минимальные средства.

 

Но при этом остается открытым вопрос: а нужна ли Украине Европа? Ответ однозначен: да, нужна. Хотя бы потому что Украина исторически всегда была ее частью. Не зря же еще в 2007 г. ПАСЕ разработала проект резолюции “Функционирование демократических институций на Украине”, в котором были представлены рекомендации властям страны по выходу из кризиса. Увы, украинские власти, по известным лишь им причинам, данную резолюцию проигнорировали. И у Украины сегодня самой вернуться на путь евроинтеграции не хватит сил.

Также не стоит Украине рассчитывать и на поддержку “старшего брата” с Востока. Руководство Кремля достаточно хорошо понимает, что им невыгодно иметь под боком восставшую из пепла житницу Европы. Для России экономически развитая и политически стабильная Украина чревата потерей рычагов влияния на всем постсоветском пространстве. Доказательства? Да все те же попытки “Газпрома” навязать “Нафтогазу” белорусский сценарий отношений – забрать украинскую ГТС в обмен на, допустим, краткосрочное снижение цены на газ.

При таком раскладе Украина остается без помощи извне. И единственным шансом для нее являются радикальные реформы. Но тут начинается самое неприятное – мы должны признать, что неспособны сами управлять своей страной. Как это было во времена Киевской Руси, как это было в Российской империи при Петре I.

Может быть странно проводить аналогию между возможностями современной и достаточно молодой страны и потенциалом империй прошлого. Но Украина сможет повторить судьбу успешных государств, если согласится передать Европе полный контроль над реформами и инвестиционными проектами. Тогда европейские инвесторы, увидев удаление коррупционных схем, согласятся вкладывать в Украину. Причем – по максимуму.

Противники такого проекта, скорее всего, назовут его “экономической оккупацией”. Но это вовсе не так. Строгий контроль со стороны Евросоюза поможет со временем, хотя бы частично, искоренить коррупцию, и укрепить отечественную экономику, строя ее по лучшим лекалам европейского опыта. И именно это станет реальным освобождением Украины от экономической оккупации со стороны коррупционеров, бесконтрольного со стороны общества манипулирования колоссальными объемами бюджетных средств при госзакупках, а также тихого, почти незаметного захвата всех важных рубежей политическим капиталом из уже называвшейся страны.

И, увы, полагаю, противники европейского контроля окажутся настолько сильны, что сама вышеизложенная идея будет похоронена еще до ее рождения. А это означает, что в ближайшие 30 лет ожидать благотворных изменений в Украине не стоит. И, в лучшем случае, дети наших детей смогут насладиться плодами начинающегося расцвета украинского государства.

Теги: Территория разума

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.