п'ятниця, 3 травня 2024 г.
Оператори для мільйона дронів ЗСУ

Оператори для мільйона дронів ЗСУ

Антон Подлуцький

Співзасновник КиївВлади

В цьому році Україна має виробити 1 мільйон дронів. Про це наприкінці минулого року заявив Президент Володимир Зеленський. І, щось мені підказує, що багато де не завдяки, а всупереч, виробництво дронів буде налагоджено – приватними, державними, міжнародними різних форм підприємствами. Цілком можливо, з’являться комунальні виробники дронів – підприємства, що належать конкретній громаді.

В одному Києві таких підприємств можуть бути десятки, і всі вони ефективно працюватимуть на фронт заради нашої Перемоги, а після Перемоги працюватимуть на експорт.

Проте мова не про майбутнє після Перемоги ба навіть не про мільйон дронів. Бо кількість – не завжди однозначна та рішаюча перевага. І це не про баланс сил з ворогом.

Це – про ефективне використання наявного ресурсу. Якщо якась частина цього мільйону дронів безпідставно покриватиметься пилом на складах, як це вже було, то це дурне використання зброї під час війни. Проте, може так статися, що підстави для складування дронів будуть – через брак, можливо жорсткий, навчених і сертифікованих операторів БПЛА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Виробити мільйон дронів для фронту й не використовувати їх – те ж саме, що придбати класне авто, але не вивчити ПДД і не здати на права. Ба більше, права ще якось можна “намутити”, а ось вміння керувати дроном – зась. Треба вчитись, здавати іспити – теоретичні та практичні. Бо це не прогулянка автобаном, а війна.

Звісно, навчання керування дронами та їхнього виробництва треба починати зі школи. Ймовірно, керівництво Міносвіти теж це розуміє.

Але наразі про життєво необхідне – про навчання операторів дронів невідкладно зараз і про визнання такого навчання. Тому наприкінці минулого року КиївВлада провела круглий стіл “Актуальні проблеми навчання операторів БПЛА”, де виробники дронів стисло описали наявні проблеми та можливі шляхи їх подолання.

Ключові проблеми:

- Міністерство оборони, замовляючи у виробників БПЛА та сплачуючи за виробництво, не замовляє навчання операторів. Тому виробники навчають операторів за власний кошт, що відволікає вкрай обмежений фінансовий ресурс від розвитку виробництва та вдосконалення БПЛА;

- відсутність державних програм навчання операторів БПЛА, що призводить до неможливості сертифікування, що можна порівняти з “правила ПДД вивчив, екзамени здав, але водійські права отримати неможливо”.

Це дуже стисло, але цілком достатньо для того, аби зрозуміти, що:

1. Міноборони, як головний замовник дронів для ЗСУ, повинно мати в бюджеті гроші на навчання операторів. У порівнянні з виробництвом БПЛА – це не такі великі гроші, які, впевнений, можна й треба знайти.

2. Міноборони в глибокій і постійній колаборації з Генеральним штабом ЗСУ мають визначати кількість і фаховість необхідних операторів дронів. І сприяти освіті цих операторів – на базі військових частин, в приватних навчальних центрах, в державних і комунальних навчальних установах.

3. Міноборони в глибокій і постійній колаборації з Генштабом і Міністерством освіти мають в найстисліші терміни розробити програми навчання операторів БПЛА та затвердити відповідне сертифікування.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Звісно, як зазначив народний депутат Вадим Івченко, кожен виробник дронів повинен мати власну навчальну програму або діяти в рамках затвердженої державної програми навчання – від БПЛА типу “крило” до FPV-дронів чи великих ударних дронів.

Але головне тут – розуміння та бажання військового й цивільного керівництва ЗСУ та оборонного комплексу не тільки виробляти та купувати дрони, а й навчати фахових операторів.

Ми, українці, вміємо діяти не завдяки, а всупереч. Але зараз надважливо прибрати усі “всупереч” і створити максимальне “завдяки”. Бо це прискорить нашу Перемогу, суттєво зменшить втрати наших бійців на фронті, збільшить кількість винищених окупантів і їхньої техніки. Усе, що діє “всупереч” цим цілям – за визначенням є або глупством, що межує зі зрадою, або зрадою як такою.

Впевнений, що ми достатньо розумні, щоб це усвідомити й діяти спільно й разом – від найменшого виробника дронів і найменшого волонтерського навчального центру до Ставки Верховного Головнокомандувача, Уряду, Верховної Ради, профільних вишів і органів місцевого самоврядування з мережею закладів середньої технічної освіти.

Ми обов’язково переможемо російську федерацію. Але разом ми зробимо це значно швидше та ефективніше.

Слава Україні!

Детальніше: Масштабна та якісна підготовка операторів БПЛА потребує змін в нормативах Міноборони та втілення відповідних державних стандартів

Антон Подлуцький, співзасновник КиївВлади

Теги: новини україни, війна росії проти україни, володимир зеленський, генштаб зсу, президент україни, дрони, бпла, міністерство оборони, міністерство освіти, навчання операторів бпла, навчання операторів дронів, сертифікація операторів ронів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.