пятница, 17 сентября 2021 г.
Новий локдаун: порятунок містян чи нокаут для ділового Києва?

Новий локдаун: порятунок містян чи нокаут для ділового Києва?

Віктор Яцик

Нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

Яку кількість локдаунів потрібно пережити місту для остаточної “перемоги” над коронавірусною інфекцією? Останніми тижнями все більше і частіше мене, як лікаря, запитують про можливість введення чергового локдауну та обґрунтованість чергового карантину. Тож давайте проаналізуємо доказові показники, які мають бути використані для алгоритму прийняття рішення про обмежувальні заходи в період пандемії Covid-19.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ситуація осені 2021 принципово різниться від ситуації, яка склалася навесні 2020, за рядом медичних, економічних та соціальних чинників. Кияни в своїй більшості дисципліновано дотримуються усіх розумних обмежувальних заходів – як дотримання маскового режиму, так і санітарновизначених норм. Безпрецедентно високий рівень вакцинованих киян – більше 40% по різних таргетних групах – дає можливість продовжити функціонувати місту навіть в критичних умовах. Важливо було вакцинувати соціальну сферу, медичних працівників, органи правопорядку, державні структури, усі критично важливі ланки міської економіки. І в Києві такі умови були створені. Вакцинуватись мали можливість усі бажаючі в організованих міською владою пунктах вакцинування протягом весни та всього літа і таким чином майже 1,5 млн осіб отримали вакцинацію.Медична інфраструктура розгорнута на піку захворюваності ковідпнемоніями і коморбідними хворобами на трьох рівнях в міських та академічних лікарнях. З травня все медичні структури міста переведені на поточний режим роботи та на прийом звичного для себе контингенту та планових хворих.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Чому відповідальне населення, яке пройшло добровільну вакцинацію з метою убезпечення себе і близьких та для гарантії можливості працювати навіть в період підвищення захворюваності на коронавірусну інфекцію, закривати в черговий локдаун? Логічних пояснень та притомного моделювання входу і особливо виходу з локдауну за два роки місто не отримало. З медичною компонентою потреби в обмеженні контактів населення відносно зрозуміло – за відсотком зайнятості киснем забезпечених ліжок та дихальних апаратів у лікарнях, які приймають вірусні пневмонії. Також критичним показником є залучення лікарень другого та третього ешелонів прийому хворих з вірусними пневмоніями. Інших критеріїв входження в карантин з урахуванням нової епідеміологічної ситуації та щепленої значної частини населення міста поки ми не бачимо.

Хочеться просто привести прості приклади, що міський бюджет Києва має суттєві надходження зі сфери послуг і найнижчий повернутий ПДФО в країні. Існує ризик того, що при постійному входженні міста в черговий безпідставний локдаун, виникне велика вірогідність приведення міської економіки міста та ділової активності в тривалий технічний нокдаун.

Перед пропозицією містянам зайти в черговий локдаун доцільно:

1. Зрозуміти, яка кількість населення міста вже перехворіла та має імунітет до коронавірусної інфекції. Це елементарний ІФА тест на Ig G до коронавірусної інфекції. Відповідно людина убезпечена на термін від кількох місяців до року від повторного захворювання.

2. Проведена масова вакцинація киян буде логічно обґрунтованою, якщо ці контингенти будуть звільнені від перебування в жорстких умовах карантинних обмежень за умови дотримання усіх інших санітарних норм.

3. Весь діловий Київ, який відповідально вакцинував свіїх працівників, може і повинен продовжувати працювати з огляду на логіку подій.

Віктор Яцик, нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

КиевVласть

Теги: коронавирус, медицина, вакцинация, локдаун, ковид

пятница, 17 сентября 2021 г.
07:15
Сегодня, 17 сентября, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 сентября 2021 года
четверг, 16 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 17 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:27
В Киеве задержали организатора схема по изготовлению “документов” для получения карты поляка
20:04
На Киевщине вновь можно ловить раков
19:41
Школи Київщини, де до 20 вересня не буде вакциновано 80% вчителів, можуть бути зачинені, – Василь Володін
19:26
В Киеве почтили память Гонгадзе (фото)
19:05
Мэра Киева просят не допустить застройки проданного недавно на аукционе участка в парке “Юность”
18:44
На Киевщине с воздуха разбрасывают вакцину против бешенства для диких животных (фото)
18:21
Перший капремонт за 40 років: у селі на Київщині оновлюють дитсадок у рамках “Великого будівництва” (відео)
18:00
Правоохранители проводят осмотр на строительстве Подольского моста с привлечением экспертов (фото)
17:41
ГБР обвиняет руководство КП “Киевский центр развития городской среды” в присвоении средств при реконструкции парка “Киото” (видео)
17:26
В Киеве за сутки от коронавируса умерли 2 человека
17:03
“Альянс Новобуд” и Cityconsult Development ввели в эксплуатацию сразу два дома
16:45
Центр обслуживания населения в Дарницком районе получил адрес
16:21
Баскетбольний майданчик і бігові доріжки: до кінці вересня на Київщині планують модернізувати ще один стадіон (фото)
Календарь событий