неділя, 15 грудня 2024 г.
Нотатки з військкомату

Нотатки з військкомату

Ігор Дармостук

Шеф-редактор КиївВлади

24 лютого в Україні оголошено загальну мобілізацію. Призову підлягають усі дорослі чоловіки віком від повноліття до сивого шестидесятиліття.

І ось вже як два тижні українці йдуть і йдуть до військкоматів. 

Людей дуже багато. Хлопці, чоловіки, сиві діди, дівчата… На медкомісію черги. В великих містах і в маленьких райцентрах. Велелюдно всюди!

Пожвавився рух і у відносно тихих зонах в центральній та західній частині країни. Цьому сприяють ради громад, котрі активно закликають вимушених переселенців ставати на тимчасовий облік. В багатьох містах і містечках-епціцентрах для переселенців навіть розвішують погрозливі оголошення, типу: 

житло чоловікам від 18 до 60 років, які прибули до нашого населеного пункту, супроводжуючи родини, буде надаватися тільки після того як чоловіки стануть на військовий облік. 

Це діє, але здебільшого люди йдуть до військкоматів з доброї волі.

Я з Харкова, вивіз родину, тепер з ними тут – косити від війська не збираюсь. Я з Броварів – те саме. Київ – лейтенант-піджак – за плечима лише університетська військова кафедра – готовий. Я з Бучі, не служив, але здоровий – запишіть мене! Суми – військовий пенсіонер. Миколаївська область – навідник-оператор БМП, роки служби 1988-1990, військовий квиток лишив вдома, вибачте, будь ласка…

Проте не всі 100% хочуть служити. Практично в кожній черзі на медогляд можна зустріти громадянина, який стоїть за “відкосною справкою”. Коли я довідався про цей факт, то в моєму журналістському мозкові виникло наївне питання:

- А нафіга пертися за умовним білим білетом у військкомат зараз, коли там, по-перше, страшенні черги, а по-друге, ніхто ніде по цілій Україні не ловить мужиків і силоміць до війська не тягне? Ну, хіба, коли вони хабарі прикордонникам пропонують, то хлопці їх в кайданки заковують і на виховання військовим здають…

Відповідь адміністрації одного з військкоматів мене приземлила на грішну землю:

- Мужчіна, ви, як здрастє! Із довідкою про непридатність до військової служби випускають за кордон. 

Ну, що ж, у всякого своя доля і свій шлях широкий… 

Проте, наголошую, більшість у чергах до військкоматів, або, як їх тепер називають – територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, – це люди, котрі стали в цю чергу свідомо і з чистим серцем.

І, що приємно, військові це розуміють і намагаються бути максимально доброзичливими. А повірте мені, зберегти чемність, коли ти в сто п’ятий раз пояснюєш людині, що вона має зробити зараз і що має зробити, коли буде їхати з міста, в якому тимчасово осіла на час війни – це завдання не з легких.

Україні важко і боляче. Україна плаче і ненавидить. Люто, безжально і довго. Але лють на ворогів межує із жертовною любов’ю до захисників і захиснциь нашої великої країни. І ці два почуття, які можуть поєднатися лише в часи лиха, дарують надію! Боже, бережи Україну та її сильних і щирих людей. 

Ігор Дармостук, шеф-редактор КиевVласть

КиевVласть

Теги: новини києва, новини україни, переселенці, мобілізація, військкомати, Ігор Дармостук, медогляд, облік, черги

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.