неділя, 5 січня 2025 г.
Нерідна шкільна родина

Нерідна шкільна родина

Мирослава Онищук

“Юн-пресc”, Київ

Скільки пісень заспівано, скільки віршів написано на тему стосунків між однокласниками! Всі автори, немов змовившись, величають людей, яким судилося навчатися в одному класі, “шкільною родиною”.Чудово, коли учні почувають себе єдиним цілим, разом долають проблеми, спільно здобувають перемоги, сваряться і налагоджують мости в атмосфері виняткової дружби та доброзичливості. А якщо ні? Якщо, навчаючись разом 10 років, починаєш розуміти, що тепер ти духовно далі від свого сусіда по парті, ніж перед першим класом? Чому, виражаючись сучасною мовою, між однокласниками “немає контакту”?

Хтось скаже, що 10 років — це лише малесенький відрізок часу, який нічого не означає для людини та для історії загалом. Зустрілися — повчилися — розбіглися. І все! Хіба? Помпеї загинули за кілька хвилин, а динозаври вимерли за кілька годин. Та навіть найперша у світі атака отруйним газом, що тривала лише 5 хвилин, проведена під час Першої світової війни, змінила хід історії. Часом навіть брак однієї миті вирішував долю битви. І ви все ще стверджуєте, що 10 років — це мало?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За цей час ми мали б знати один одного, як облуплених, і якщо не любити кожного (конфронтації трапляються завжди і всюди, і це нормальне явище), то хоча б жити у доброзичливій атмосфері. Навіть далекі ворогуючі родичі, яких обставини зводять під одним дахом, з часом починають відчувати до одного повагу. А ми… під доброзичливими посмішками ховаємо каменюки та шпильки, якими за першої-ліпшої нагоди готові нагородити однокласника. Вставляємо палки в колеса, у спину — ножа.

Ця проблема зачепила не один клас і, мабуть, не одну школу. Кожен окремий випадок — особливий, проте існують певні закономірності, яким підлягає життя кожного класу. По-перше, це нереалізовані амбіції. Є така хороша українська  приказка: на два козаки — три гетьмани. Кожен прагне бути головним, а зробити для цього нічого не намагається. Не розуміючи, що авторитету передує наполеглива праця, ми шукаємо простіших шляхів сходження на п’єдестал. І дуже дратуємося, якщо це не вдається. Прагнучи досягти мети — популярності —не гребуємо жодними засобами. Саме таким чином з’являються псевдолідери. У них є власне оточення — свита — яке також намагається самоствердитися, супроводжуючи псевдо авторитета. Якщо раптом у цієї людини виникають труднощі, свита покидає її так само швидко, як і з’являється.

Інша причина — заздрість. Переконали батьки з дитинства, що ми єдині та неповторні, унікальні і майже геніальні, а тут раптом хтось у чомусь виявляється кращим.

 Якби клас не любив одну конкретну людину, то, пробачте за цинізм, це було б ще нормально. У кожному колективі завжди є “чужак”, якого, так уже склалося історично, не надто шанують. Але якщо самотнім відчуває себе кожен?

Ви можете не погодитися з моєю думкою, але це проблема. Якщо і не загальнонаціонального масштабу (це було б надто пафосно і фальшиво), то місцевого точно. Зі школи ми виходимо у доросле життя. За 10 років мали б не лише тригонометричні функції вивчити,  а й зрозуміти, що таке дружба. Чому ж не вдається? Мали б бути однією сім’єю, а самі розділяємося на безліч маленьких групок. Можливо, проблема у нашому егоїзмі та хворобливому самолюбстві? Часом потрібно вгамовувати свою пиху і бути щирішими до однокласників. Де ж цьому вчитися, як не у школі?

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Мирослава Онищук “Юн-пресc”, Київ

Теги: школа, дети, Общество, проблемы, взросление

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій