четвер, 28 березня 2024 г.
МОЗ влаштував “полювання на відьом” замість реальної реформи

МОЗ влаштував “полювання на відьом” замість реальної реформи

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Нещодавно на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з питань соціальної політики та з питань охорони здоров`я депутати, експерти, представники областей, пацієнтських організацій, профспілок і медичних асоціацій обговорювали ситуацію в медицині. Висновок з цієї дискусії один: діяльність МОЗа нагадує “полювання на відьом”.

Чому? Тому що воно реально воює із медичною спільнотою, вказуючи шлях, який нереально пройти – ані Міністерство охорони здоров’я, ані чинна влада для цього просто не створила умов.

Кілька фактів із засідання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

1. Медична субвенція на 2018 рік покриває тільки 67% від фінансової потреби медичних установ. Решту змушені дофінансовувати громади і місцеві бюджети.

У цей же час на первинці в 2-2,5 рази збільшилось фінансування 151 центру ПСМД, які вступили в “реформу”, і представники МОЗа у своїх виступах бачать тільки їх. Про те, що фінансування збільшилось за рахунок катастрофічного дефіциту коштів у інших закладах мова не йде.

2. Про катастрофічний дефіцит кадрів медпрацівників (зараз – понад 60 тисяч) МОЗ, засліплений власними ж “реформаторськими” ініціативами, взагалі забув. Тільки на “первинці”, яка, на думку МОЗа, вже “вступила в реформу”, не вистачає більше 7 тис. лікарів. Це ті “віртуальні” лікарі, яких пропонує вибрати МОЗ кожному українцю.

А хто буде реально нас лікувати? 25% працюючих лікарів і 13% медсестер на первинці вже досягли пенсійного віку.

Читайте: Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

3. Головна причина кадрового дефіциту - хронічне недофінансування галузі. Як можна залучити людей у професію і навіть утримати працюючих професіоналів, коли середня зарплата в медицині становить набагато нижче середнього рівня зарплат - лише 5,5 тис. гривень?

Як можна починати реформу, яку не можна буде завершити? 75-80% коштів з медичної субвенції йде саме на забезпечення цього жебрацького рівня заробітних плат медиків, і при цьому вистачає на 65% від потреби.

У бюджеті неможливо знайти достатньо на це коштів. А інших джерел фінансування охорони здоров`я, крім бюджету країни, “реформатори” не передбачили – як мінімум страхову медицину, коли за працюючого сплатить роботодавець, за непрацюючого - держава.

4. Реформа знаходиться в глухому куті. І вихід з цього глухого кута тільки один - негайне впровадження системи обов`язкового медичного страхування і внесення на розгляд депутатів до порядку денного наступної сесії відповідних законопроектів.

Це – тільки частина того, що обговорювали учасники, і на чому я постійно наголошую.

Читайте: МОЗ націлив свою політику на скорочення українців

Закономірно, що учасники визнали роботу МОЗ незадовільною і одночасно рекомендували Кабінету міністрів невідкладно внести на розгляд Верховної Ради кандидатуру на посаду міністра охорони здоров’я.

На жаль, на зібранні не було компетентного представника від МОЗ, який зміг би кваліфіковано відповісти хоча б на одне питання. Таке небажання МОЗ виходити на діалог із медичною спільнотою і народними депутатами для розробки і впровадження реальної медреформи нагадує “полювання на відьом”.

Складається враження, що головна мета команди “реформаторів” - не виважену цільну реформу провести, а скоротити кадри і зекономити бюджет.

Сподіваюсь, керівництво Верховної Ради, Кабінету міністрів та, МОЗ прислухається до професійних і детальних рекомендацій учасників спільного засідання комітетів і нарешті розпочне роботу, яка підніме галузь, а не втоптуватиме її ще глибше.

Читайте: Медична “реформа” від влади не реформує, а нищить. Дослідження міжнародного аудитора

http://kievvlast.com.ua/search?author_id=618

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, провал реформы, медицинская реформа дефицит бюджета, медицинская реформа дефицит бюджета

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.