“Мораторій” на підвищення комуналки як черговий безсенсовий піар київської влади
Якось непомітно почив в бозі так званий “мораторій” на підвищення в столиці тарифів на послуги ЖКХ, ухвалений з помпою міською радою 7.07.2016, що подавався тоді як надзвичайна турбота з боку керманичів міста про киян, їхній соціальний захист. Термін дії цього рішення витік 1 жовтня. Хтось відчув на собі користь від нього? Отож…
Як я і писав свого часу, від був від початку юридично нікчемним, примітивною профанацією, і, як і очікувалось, не мав жодного практичного значення. Його всі просто проігнорували.
А прем’єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував ситуацію так: “Мораторій на тарифи на тепло Київрада встановила до 1 жовтня. У мене є серйозне повідомлення, що тепло до 1 жовтня ніхто не вмикатиме. Тому я не знаю, для чого це робити”.
Читайте: Гройсман предложил властям Киева вместо моратория на тарифы компенсировать их из горбюджета
І насправді, заборону на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення чомусь встановили лише до 1 жовтня, тобто саме того місяця, коли тепло (зазвичай десь з 15 жовтня) вже на новими тарифами має подаватися в квартири киян. Абсурд, та й годі…
Тобто прокукурікали, а там хоч і не світай.
В передачі ЦТ 18.07.2016 (що за посиланням нижче) я привертав увагу міської влади до цих обставин і закликав замість таких популістських прийомів зосередитись на практичних кроках, спрямованих на реальну допомогу людям пережити цей тарифний удар.
Попри заяви представників депутатського корпусу Київради, що вони, “засукав рукава”, візьмуться за вирішення проблеми тарифів, і у них немає іншого вибору, аби розв’язати її до 1 жовтня, нічого фактично не було зроблено. 1 жовтня наступило, а віз і нині там. Весь пар пішов у свисток.
Щоправда, при КМДА було в липні за участі депутатів створено спеціальну робочу групу, начебто для вироблення механізму реалізації “мораторію”. Єдиним відомим результатом її “діяльності” стала заява вже на початку серпня голови цієї групи, заступника голови КМДА, що Київська влада не буде компенсувати різницю в оплаті комунальних послуг, тому що це може робити лише орган, який затверджує тарифи, - Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. Тобто умили руки.
Читайте: Киевская власть не будет компенсировать разницу в тарифах
За цей час столична рада вже вдруге планує перерозподілити мільярди гривень додаткових надходжень до бюджету. Але на пом’якшення наслідків для киян запровадження нових драконівських тарифів грошей не знайшлося.
Таким чином, у справі з “мораторієм” ми стикнулися зі звичайнісенькою PR-акцією, і коли з неї вижали максимальний пропагандистський ефект, про неї забули, і перейшли до наступної.
Може вже час столичній владі подумати не про ефектність в роботі, а про її ефективність?
Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова Київської міської державної адміністрації в 1993-1998 рр.
Джерело: