четвер, 25 квітня 2024 г.
Місцеві вибори-2020, або Чому програють кияни?

Місцеві вибори-2020, або Чому програють кияни?

Дмитро Співак

Старший викладач кафедри політичної психології та соціально-правових технологій НПУ ім. Драгоманова

Цієї осені мають відбутися місцеві вибори. Керманичі країни обіцяють, що ці вибори відбудуться за будь-яких умов. А умови ці будуть і особливі, і незвичайні.

По-перше – медики і науковці прогнозують другу хвилю коронавірусу. Безперечно COVID-19 може вплинути і на виборчу кампанію, і на ситуацію в день голосування – може бути обмежена активність громадян, що буде використано політичними силами.

По-друге – загальна економічна ситуація в країні. Виборці, або їх частина, можуть реагувати і на популістичні гасла, і на свідомо невиконані обіцянки.

По-третє – Виборчий кодекс ще може зазнати змін, оскільки в Раді з’явилось чимало поправок, прийняття яких суттєво вплине на автономність і самостійність органів місцевого самоврядування та сприятиме диктатурі партій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ці фактори і умови можуть суттєво змінити політичний ландшафт в столиці і, найгірше, не дозволяють киянам мати потужний орган місцевого самоврядування.

Політичні партії, які мали б відігравати ключову роль у сприянні розвитку громади, вирішують свої власні інтереси. Звичайно, що під час кампанії буде робитись акцент на демократичності партій, бажанні долучати до влади "нові обличчя”, прагнення “запускати” “соціальні ліфти”. Але це потрібно було робити ще вчора.

На жаль провідні партії майже не приділяють уваги київським проблемам і київській громаді. Деякі партії навіть не мають своїх київських офісів і їх очільників. Аналіз інформаційних ресурсів цих партій показує, що на сьогоднішній день вони майже не висвітлюють життя міста, не запрошують до дискмії щодо необхідних реформ в столиці. Звичайно за якийсь час до виборів така інформація буде з’являтись. Але це буде виключно передвиборчим піаром, потім знову все стихне - і партфункціонери будуть робити власні справи, далекі від потреб киян.

Картину “тихого життя” покращують київські активісти, які, попри всі заборони і небезпеки, намагаються вирішувати проблеми міста. Але на жаль потенціал цих небайдужих людей може бути недооцінено, невикористано або використано проти інтересів киян. Окремі активісти можуть бути представлені в партійних списках. Проте навряд чи це покращить ситуацію в цілому.

Зрештою, щоб стати переможцями на виборах киянам варто об’єктивно і з розумом підійти до прийдешніх виборів, критично сприймати обіцянки партій і брати активну участь у побудові громадянського суспільства.

Читайте: Киевляне готовы голосовать за мэра Киева Кличко и президента Зеленского – результаты соцопросов

Дмитро Співак, старший викладач кафедри політичної психології та соціально-правових технологій НПУ ім. Драгоманова

КиевVласть

Теги: новости киева, местные выборы 2020

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.