п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Мирные соглашения с Россией: никакого “второго Версаля”!

Мирные соглашения с Россией: никакого “второго Версаля”!

Денис Попович

воєнний журналіст

Прочитал проекты мирных соглашений между Россией и Украиной, которые сегодня стали достоянием общественности. Будем надеяться, что это действительно драфт или черновик, а финальный договор будет совсем другим.

Потому что он для нас совершенно неприемлем и повторяет кое-какие положения Версальского договора, положившего конец Первой мировой войне, но создавшем все условия для начала Второй. Только в случае с первым Версалем – эти обязательства возлагались на проигравшую сторону – кайзеровскую Германию, а мы никак не можем считать себя проигравшей стороной.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Я говорю о предполагаемом ограничении численности Вооруженных сил Украины.

Пункты Версальского соглашения, заключенного в ноябре 1918 года, обязывали Германию иметь сухопутную армию, численностью не более 100 тыс. человек – не иметь танков, бронемашин, военно-воздушных сил, артиллерии калибром свыше 100-мм, подводных лодок, а также, практически не иметь ВМС.

Какие ограничения будут уготованы для нас – большой вопрос.

При этом нас еще хотят обязать иметь нейтральный статус и довольствоваться новыми гарантиями безопасности, качество которых может соответствовать Будапештскому меморандуму, которым все подтерлись в 2014 году.

Я уж не говорю о том, что для гипотетически нейтральной страны, имеющей по соседству такой рассадник инфекции, как Россия, просто противопоказаны какие-либо ограничения для армии. Наоборот, в случае нейтралитета, единственным гарантом безопасности для нас должна являться сильная и многочисленная армия.

Да и какой нейтралитет вообще возможен для Украины, которая (забудем про НАТО), уже заключила соглашение о военно-политическом союзе с Польшей и Великобританией.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

И, наконец, почему мы вообще должны жертвовать своей безопасностью? Разве это мы напали на Россию? И разве это наши войска сейчас умываются кровью, барахтаются в грязи под Киевом и Харьковом, сдаются в плен, наматывают сопли на кулак в разговорах со своими женами и покрывают себя позором за бомбардировки мирных городов?

По-моему, это мы должны требовать демилитаризации России и выдачи под суд военных преступников – Владимира Путина, Рамзана Кадырова и всех его генералов, отдающих преступные приказы.

Я думаю, что нам не следует торопиться с заключением таких сомнительных соглашений. Надо потерпеть, пока санкции лишат Россию возможности финансировать свою армию и за это время перебить как можно больше русских солдат, чтобы они стали еще сговорчивее.

Безусловно, наш народ заплатит высокую цену за это. Будут жертвы, варварские бомбардировки, лишения и страдания. И вы вправе упрекнуть меня в том, что я пишу эти строки не под обломками мариупольского драмтеатра и не в подвале в Буче, и не в вагоне метро на подземной станции в Киеве. Но мне кажется, что наш народ готов заплатить эту цену для того, чтобы отправить Владимира Путина в ад.

Если я не прав – скажите мне об этом.

А если прав, то никакого выхода, кроме разгрома путинских орд и полного освобождения, для нас быть не может.

Иначе, подписав второй Версаль, мы повторим опыт первого, став Германией наоборот. Тогда, напомню, союзники, Франция и Великобритания (последнюю мы, кстати, хотим привлечь в гаранты), не выполнили своих обязательств, что привело к началу Второй мировой войны, ставшей естественным продолжением Первой.

Так и наш Версаль может стать прологом для новой войны с Россией. Хотя мы можем раз и навсегда все закончить сейчас.

Денис Попович, воєнний журналіст

Джерело публікації

КиевVласть

Теги: новини україни, напад росії на україну, агресія рф, новини світу, війна росії в україні, новини європи, переговори, агрессия рф, нападение россии на украину, война россии в украине, версальський мир

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.