п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Лист до Кличко про шахрайство в КП “Міський магазин”

Лист до Кличко про шахрайство в КП “Міський магазин”

Віктор Тімаков

Голова профспілкового комітету КП "Міський магазин"

Відкритий лист Київському міському голові

 Вельмишановний Віталію Володимировичу!

Як голова профспілкової організації звертаюся відразу до вас, так як маю сумнів, що звернення до посадових і службових осіб  органів Київської міської державної адміністрації матимуть передбачені законодавством України наслідки.

Хочу повідомити про зловживання владою та службовим становищем, шахрайство, перешкоджання профспілковій діяльності  керівництвом КП “Міський магазин”:

- директором Андрущенко Андрієм Валерійовичем;

- заступником директора Ящук Іриною Михайлівною.

Суть справи:

Основний вид  діяльності комунального підприємства “Міський магазин” – це продаж книг в магазинах “Сяйво книги” та “Подарункова книга”, розміщених на вулиці Велика Васильківська 6, проведення ярмарків в місті Києві та торгів на право розміщення об’єктів пересувної торгівлі в місті Києві.

Внаслідок халатного виконання службових обов’язків директором підприємства Андрущенко А.В., в 2017 році головним бухгалтером підприємства було привласнено більше 1 мільйона гривень і тільки завдяки випадку та доповіді працівника бухгалтері вказаний факт було виявлено та порушено кримінальну справу проти головного бухгалтера. Незважаючи на численні перевірки департаментом фінансового контролю КМДА, директора не притягують навіть до дисциплінарної відповідальності.

Директором КП “Міський магазин” Андрущенком А. В. протягом тривалого часу (з 2017 по 2019 роки включно) фіктивно приймалися на роботу працівники, їм виплачувалися надбавки, премії та доплати,  Щоб не відволікати вас на деталі та у зв’язку з великою чисельністю таких фактів не буду перераховувати їх усі (за необхідності передам конкретні документи та періоди “роботи” на підприємстві), а зверну вашу увагу тільки на окремі.

За період керівництва підприємством Андрущенко А. В. зміг не тільки відійти від оренди підприємством бюджетних автомобілів для доставки на роботу, а й  пересісти на власне авто представницького класу джип “Мерседес” державний номер  АА 7707 ІС. “Вдало” продавши непримітну маленьку квартиру, зміг купити земельну ділянку та побудувати заміський будинок під Києвом в селі Гатне по вул. Прикордонній. Вартість зазначеного та офіційні доходи директора явно не співпадають.

 Колектив підприємства втомився від поборів при привітанні Андрущенка А.В.  заздалегідь особисто вибраними директором подарунками : з днем ангела, днем народження, днем шефа, народженням дитини (ноутбук вартістю більше 80 000,00 грн, мобільний телефон вартістю понад 40 000,00 грн, бар у вигляді глобуса для зберігання спиртних напоїв в кабінеті і т. д.). Крім того навіть мінеральну воду, шоколадні цукерки для потреб директора закуповують за рахунок підприємства.

01.11.2018 року Ящук Аліна Андріївна (мати заступника директора Ящук І.М.) фіктивно приймається на посаду інспектора відділу моніторингу та організації ярмаркових заходів управління з адміністративної діяльності КП “Міський магазин”. Вказана особа жодного дня не працювала на підприємстві, вона просто бабуся, яка доглядає за дитиною заступника директора в квартирі на Подолі, куди заступником направляються працівники КП “Міський магазин” для проведення дрібного ремонту.

 Можливо посадові особи Київської міської державної адміністрації перевірять особливі умови оплати майна КМДА -  квартири для Ящук І.М. ?

Догляд за дитиною це не легка праця, тому директором підприємства додатково виплачується для інспектора Ящук Аліни Андріївни щомісяця:

- доплата за інтенсивність праці 12% посадового окладу;

- надбака за високі досягнення у праці 50% посадового окладу;

- надбавка за виконання особливо важливої роботи 50% посадового окладу та винагороду за підсумками роботи за 2018 рік. Всього за 2 місяці 75 043,18 грн.

04.04.2019 головою профспілки подається службова записка на ім’я директора, де вказується на порушення соціальної справедливості при преміюванні працівників підприємства, а саме  начальник  та працівники відділу моніторингу об'єктів торгівлі, які беруть участь у здійсненні демонтажу незаконно встановлених об’єктів, в складних умовах, переважно вночі, преміюються у розмірі 1% (138,68 грн- 172,12грн), а сім’я Ящук у розмірі: Ящук Аліна – 45% відповідно 5975,08 грн, Ящук Ірина – 100% – відповідно 24 588, 80 грн.

В грудні 2019 року вже виконуючи обов’язки директора підприємства Ящук Ірина, зловживаючи владою та службовим становищем, видає наказ : “Про встановлення доплати та надбавок працівникам комунального підприємства “Міський магазин” за підсумками роботи в листопаді 2019 року” де додатково виплачує для своєї мами – інспектора ЯЩУК Аліни Андріївни :

- доплату за інтенсивність праці 12% посадового окладу -1665,55 грн;

- надбавку за високі досягнення у праці 35% посадового окладу – 4857,86 грн.;

- надбавка за виконання особливо важливої роботи 30% посадового окладу -4163,88 грн.

Всього  за 12 місяців Ящук Аліні було незаконно виплачено 347 020,95 грн,   Ящук Ірині виплачено 775 539,89  (64 628,25 грн в середньому щомісяця), тобто ці кошти фактично отримала заступник директора Ящук Ірина, а всього сім’я Ящук отримала за 12 місяців  ( з листопада 2018 по листопад 2019 включно) 1 122 560,84 грн.

Пане Віталію Володимировичу, заробітна плата президента України становить 28 тисяч грн. на місяць, вищі посадові особи держави в КМ України та Офісу президента, згідно інформації СМІ, отримали близько 46-47 тисяч грн за минулий місяць.

Вдумайтеся, в середньому понад 93,5 тисячі гривень щомісяця дохід заступника директора Ящук Ірини в книжковому магазині  комунального підприємства!

Бюджет якого підприємства може витримати сім’ю Ящук !

При прийнятті на посаду в липні 2018 року Ящук Ірина була обрано до профкому та покладено відповідальність за організацію спортивно-масової та культурно-масової роботи в профспілці. В травні 2019 року Ящук Ірина вчинила злочин – після 100 % оплати за рахунок профспілки абонементів в спортивний  клуб працівникам, шахрайським шляхом, під виглядом оплати за рахунок профспілки тільки 50%,  витребувала від 5-ти членів профспілки кошти у сумі 19788,00 грн.

Незважаючи на дохід в 93,5 тисячі грн. на місяць, заступник директора Ящук Ірина отримує в бухгалтерії проїзні квитки для проїзду в міському  транспорті та разом з директором – безкоштовно таксі, за рахунок безготівкової оплати підприємством.

Також за вказівкою директора, заступником директора та юристом нашого підприємства було підготовлено текст змін до колективного договору, які суттєво погіршують фінансове становище працівників та 25.11.2019 року проект колективного договору було розглянуто на зібранні профспілки. Зміни не були прийняті на зібранні, за зміни які погіршують становище працівників проголосувало тільки  2 працівники (заступник та юрист). Після цього почався шалений тиск на голову профспілки та керівників підрозділів з боку директора Андрущенка А.В.  та заступника Ящук І.М.

09 грудня 2019 року головою профспілки Тімаковим В.П., відповідно до Статуту профспілкових працівників державних установ м. Києва, було оголошено про проведення 19 грудня 2019 року зібрання, де одними з головних питань були про проведення таємного голосування при внесенні змін до колективного договору (з метою виключення тиску на конкретних працівників за “неправильне голосування” ) та розгляд питання стосовно виключення із членів профспілки Ящук Ірини за дискредитацію профспілкового членства, протидію у досягнені мети та завдань профспілки.

18 грудня 2019 року з метою протидії діяльності профспілки та проведення зібрання, на нараді у директора підприємства Андрущенко А.В. та Ящук І.М. скоїли злочин,  вимагали у керівників підрозділів  100% написання заяв про звільнення з профспілки та надали зразок заяви.

19.12.2019 року 21 заяву було передано через юриста підприємства голові профспілки та зірвано збори профспілки.

Відповідно до повідомлень в СМІ голова корпорації “САМСУНГ” отримав 18 місяців в’язниці за саботаж профспілкової діяльності. Я  переконаний, що в державі, яка прямує до Європейського Союзу теж необхідна європейська реакція на беззаконня.

КП “Міський магазин” витримав рейдерський захват та інші зовнішні негаразди, але підприємство не витримує “мудрого” керівництва директора Андрущенко А.В. Приміщення магазину “Подарункова книга” на вулиці Велика Васильківська, 6 вже більше 3-х місяців закрите, навіть назву магазину зрізано з фасаду. Всі книги перенесено поруч, до магазину “Сяйво книги”. Гордість киян, прекрасний книжковий магазин в самому центрі столиці, вартістю десятки мільйонів гривень, за опалення якого зараз витрачаються великі кошти закритий та підготовлений для подальших “оборуток”.  Чи може директор підприємства самостійно приймати такі рішення без згоди керівництва Департаменту промисловості КМДА, Департаменту комунальної власності КМДА, кураторів з адміністрації КМДА?

Інші нежитлові приміщення площею 148,6 кв. м на проспекті Правди, 66-а, літер А у Подільському районі м. Києва, які передані на баланс підприємства, знаходяться в занедбаному стані та взагалі не використовуються багато років. Велика вірогідність що ці приміщення спіткає доля нежилих приміщень по вул. Ентузіастів, 11 площею 164,70 кв.м., які були передані на баланс підприємству та захоплені сторонніми особами.

За порушення директором  при організації ремонту підвалу в магазині “Сяйво книги” на підприємство накладений величезний штраф – більше 3-х мільйонів гривень.

Скільки коштів має привласнити директор Андрущенко А.В., заступник Ящук І.М., зловживати посадовим становищем, здійснювати шахрайство, перешкоджати профспілковій діяльності, закрити магазинів, отримати штрафів -щоб Київський міський  голова Кличко В. В., керівництво КМДА звернули на це увагу та відсторонили зазначених посадовців від посад та притягнули до відповідальності ?

Пане Віталію Володимировичу, сподіваюся на ваше розуміння та долучення до вирішення зазначених проблем, при необхідності готовий надати правоохоронним органам відповідні матеріали.

Звертаюся до вас через засоби масової інформації з метою доведення до громадськості  протиправних дій керівництва КП “Міський магазин”.

З щирою повагою,

Віктор Тімаков, голова профспілкового комітету КП "Міський магазин"

КиевVласть


Теги: новости киева, кличко, кп, мошенничество, городской магазин, открытое письмо, міський магазин

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.