среда, 20 октября 2021 г.
Лікарі вимагають від влади підвищення умов праці, а пацієнти – якості лікування

Лікарі вимагають від влади підвищення умов праці, а пацієнти – якості лікування

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

13-14 тис. медиків щороку йдуть з професії або їдуть працювати в інші країни. Від цього страждає якість медпослуг, від цього українська медицина повільно помирає. Нещодавнє опитування Соціологічної групи “Рейтинг” показало – лише до 4% українців оцінюють рівень якості послуг у медзакладах на відмінно. І зараз Верховна Рада має зробити все від неї залежне, щоб повернути цей процес у зворотній бік.

Для цього депутати мають створити сприятливі умови для лікаря – не тільки робоче місце чи гідну зарплату, а дати можливість самому вибирати як краще лікувати, визначити правила роботи, розробляти стандарти і протоколи лікування, допускати до заняття професійною діяльністю своїх колег, визначати порядок підвищення кваліфікації та забезпечення професійного зростання, вирішувати професійні конфлікти, контролювати виконання етичних і професійних норм, розслідувати випадки їхнього порушення і скарги пацієнтів на некваліфіковані дії своїх колег і ще багато чого іншого.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Одним словом – дати можливість управляти своєю професією, створити нарешті професійне самоврядування. Медик має лікувати, а не бути і прибиральницею, і завгоспом, і архівістом. Коли його не відволікатимуть сторонні фактори, він зможе зосередитися на процесі лікування!

Зробити це можна, прийнявши відповідний законопроект. Нещодавно у Раді їх було чотири – останні тижні ми з експертами під час робочих груп при Комітеті з питань здоров’я нації якраз дискутували навколо них.

Та підготувати рішення у турборежимі виявилось неможливим – було багато "сирих" положень в основному законопроекті, у той же час деякі пункти альтернативних законопроектів мали раціональне зерно. Тож цієї середи комітет ухвалив зважене рішення – рекомендувати Верховній Раді відхилити всі чотири поданих законопроекти, щоб почати спільну розробку нового – консенсусного.

І тут вже не про швидкість, тут про якість. Тому ми вирішили, що він буде основуватися на кращих напрацюваннях, які були у попередніх, а до обговорення ми залучимо широке коло експертів і медичних стейкхолдерів. Я наполягатиму на включенні їх до дискусії, адже якщо законопроект виписати правильно і він влаштує всі сторони – він може зупинити виїзд медиків за кордон.

Але це можливо тільки в тому випадку, якщо лікарське самоврядування буде дійсно ефективним і незалежним від держави.

Зараз я запрошую всіх охочих долучитися до розробки нового законопроекту – тільки так ми зможемо гарантувати, що це не буде черговий, спущений згори законопроект. Наша фракція “Батьківщини” слідкуватиме, щоб ці умови були дотримані. Ми вважаємо, що саме медики мають визначати для себе комфортні умови для роботи, стандарти, формувати держзамовлення в учбових закладах, надавати своїм колегам право на практику, вирішувати конфлікти і так далі. Маю надію, результат цієї роботи відчує кожен українець на собі, коли після вступу закону у дію зайде до будь-якого медзакладу країни. 

Читайте: Чим загрожує бюджет медицини, сформований без розрахунків

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: новости киева, медицина, законопроект, реформа

среда, 20 октября 2021 г.
19:30
Кабмин ввел спецсчета для зачисления платы за распределение газа
19:21
У Прип’яті готують до реконструкції однойменне кафе
19:03
В ночь на завтра, 21 октября, в Киеве изменят движение ночной троллейбус №92Н и трамвай №28
18:45
За две недели столичные коммунальщики демонтировали около 100 незаконных элементов благоустройства
18:27
У Макарівській громаді проклали 3,8 км нового асфальту
18:06
Столичные полицейские изъяли наркотиков на миллион гривен (фото)
17:53
Тарифы на вывоз мусора будут рассчитывать по новому - решение Кабмина
17:43
Киевские власти заявили о намерении повысить стоимость проезда в коммунальном транспорте
17:20
Усов, якого звинувачують у вимаганні хабарів з перевізників, почав виправдовуватися, - Прокопишин
17:04
На улице Ломоносова в Киеве сгорели 5 автомобилей (фото)
16:45
В Совет почетных граждан Киева при КГГА включили трех новых членов
16:21
Кабмин предлагает создать Госфонд развития минерально-сырьевой базы
16:04
Столичные правоохранители заблокировали схему нелегальной миграции иностранцев через границу Украины
15:55
Кабмин выделил землю в Киеве под жилье для пограничников
15:44
Подчиненные Кличко поедут в Португалию перенимать опыт коллег в коммуникациях с общественниками
15:28
Стрельба с поножовщиной: В Киеве между частными перевозчиками произошла стычка
Календарь событий
Киевсовет готов отдать 17 соток на Печерске для возведения очередного торгово-офисного центра
20 октября 2021 г. 15:00
Киевсовет готов отдать 17 соток на Печерске для возведения очередного торгово-офисного центра
В ближайшее время  депутаты Киевсовета рассмотрят вопрос передачи ООО “Билдинг Тим” в аренду участка площадью 0,1718 га на ул. Большой Васильковской, 139 для строительства торгово-офисного центра с паркингом. Члены градостроительно-земельной комиссии горсовета согласовали соответствующий проект решения без обсуждения, не поинтересовавшись, как участок, отнесенный Генпланом к коммунально-складским территориям и частично – улиц и дорог, можно использовать для таких целей. Да и зачем еще больше уплотнять застройку Печерска, ведь на смежном участке уже возводится гигантский бизнес-центр. Виктору Пилипишину (на фото слева) и соучредителям группы “Континиум”(Степану Ивахиву и Сергею Лагуру), в орбиту бизнес-интересов которых входит “Билдинг Тим”, ранее уже удавалось получить благословение столичной власти на застройку участка неподалеку площадью 5 га. Возможно, получится и на этот раз.
Как Луцкий и Непоп застраивают жильем земли НАУ
20 октября 2021 г. 12:00
Как Луцкий и Непоп застраивают жильем земли НАУ
Государственная инспекция архитектуры и градостроительства (ГИАГ) и комитет Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций будут проверять законность застройки жильем земель Национального авиационного университета (НАУ). Чиновники и депутаты сомневаются, что Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) имела основания в последний день своей работы разрешить строительство на месте стадиона, спортплощадок и сквера 14 жилых девятиэтажек (на том же земельном участке уже стоит недостроенный ЖК “Отрадный-2”). Застраивать земли университета жилыми многоквартирными домами ректору НАУ Максиму Луцкому (на коллаже слева) явно помогает профильный замглавы Киевской горгосадминистрации (КГГА) Вячеслав Непоп (на коллаже справа).