четвер, 18 квітня 2024 г.
Квартири в ЖК “Нові Теремки” чи чергова будівельна афера від забудовника “Новбуд”?

Квартири в ЖК “Нові Теремки” чи чергова будівельна афера від забудовника “Новбуд”?

Алла Збанацька

Депутат Дмитрівської сільської ради

Настав час поговорити з приводу будівельних афер, які останнім часом досягли свого апогею. Ще у всіх на слуху сумнозвісна забудова “Еліта Центр” – 1 263 ошуканих інвесторів, збанкрутувала УкоГруп Анатолія Войцехівського, а тепер вже маємо нову історію з “Укрбудом”, яка мало не стала черговою шахрайською “пірамідою” для 13 000 вкладників. 

Забудовники меншого масштабу мало чим відрізняються від великих будівельних корпорацій, але вони діють за тими ж алгоритмами. В передмісті Києва також йде активна забудова, мова йде про село Новосілки, в Києво-Святошинському районі. Підкуповує людей реклама, яка розміщена на всіх носіях: піша доступність до метро Теремки, мальовнича природа, гарна транспортна розв'язка, облаштована закрита територія, близьке розташування парку Феофанія. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно Генерального плану Чабанської сільської ради планується звести 25 будинків висотою 10, 14 та 16 поверхів. Генпідрядником будівництва 2-ої та 3-ої черги багатоповерхівок, що по вулиці Олександрівська, 2 виступає компанія ТОВ “НОВБУД”. Ця компанія виступає генпідрядником будівництва ЖК “Нові Жуляни” в Крюківщині, ЖК “Нові Теремки”, ЖК “Петрівський квартал”.

Я буду поки що говорити про будівництво ЖК “Нові Теремки”, яке наразі вже є проблемним, строки здачі в експлуатацію житлових будинків  6, 7, 8, 9, 10, 11 давно порушені, об’єкти 2-ої черги мали ввести в експлуатацію рік назад, а 3-ої черги пів року назад.

Я разом з ініціативною групою звернулась до народного депутата по 95 мажоритарному округу – Олександра Горобця з приводу причин затримки будівельних робіт. Від його імені було направлені два офіційних звернення на забудовника щодо порушення умов договорів з інвесторами.

Отримана відповідь на перше звернення схожа на відписку, в ній забудовник повідомляє про брак робочої сили та про затримку поставки матеріалів генпідрядними, підрядними та субпідрядними організаціями. 

Люди почали бити на сполох, вони припускають, що їхні кошти можуть бути привласнені, або витрачені не за призначенням, а це пряме порушення їхніх прав та порушення ведення господарської діяльності забудовником. 

Захищаючи свої права, інвестори сьомого грудня та двадцять другого грудня виходили на пікетування та перекривали трасу біля недобудови.

Дванадцятого грудня ініціативна група зустрічалась з одним з власників генпідрядного підприємства ТОВ “НОВБУД” Володимиром Горділовим, який також не вніс жодної конкретики з питань, які йому були поставлені.

Відповідно до п. 14 ст. 16 ЗУ “Про місцеві державні адміністрації”, державний контроль за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками, діяльність яких пов’язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків, на відповідних територіях здійснюють місцеві державні адміністрації (МДА).

Проте на сьогодні чинним законодавством не визначені повноваження МДА під час здійснення державного контролю за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками. Крім того, немає встановлених способів і форм здійснення такого контролю, а також санкцій за порушення вимог законодавства.

Механізми фінансування будівництва тією чи іншою мірою не позбавлені й ризику “подвійного” продажу об’єкта інвестування, що полягає у відсутності контролю за співвідношенням між проданими та фактично збудованими квартирами. 

На мою думку одним зі способів вирішення цієї проблеми було б запровадження обов’язкового страхування відповідальності забудовника. У такій ситуації не лише інвестори, але й страхова компанія була б зацікавлена у своєчасному завершенні будівництва та контролювала б дії забудовника.

Інвестори підготували звернення до Голови Київської обласної державної адміністрації Олексія Чернишова з проханням особисто втрутитися в дану ситуацію, адже він особисто дав вказівку, наприклад, розібратися із забудовником житлового комплексу “Діамант” у Броварах.

Постраждалі просять Голову держадміністрації дати відповідні доручення та взяти їх проблемне питання під особистий контроль, захистити від дій недобросовісного забудовника ТОВ “Нові Теремки” та генпідрядника ТОВ “НОВБУД”, а також провести виїзну нараду за участі представника департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області.

В своєму зверненні інвестори наголошують на те, що задля уникнення зростання соціальної напруги та дестабілізації, оскільки в небезпечному становищі знаходиться доля багатьох людей (інвесторів та членів їх сімей), більшість з яких придбали житло за останні заощадження, які накопичували багато років, на всіх рівнях державних та законотворчих гілок влади необхідно посприяти забезпеченню виконання закону недобросовісним забудовником.

Ми обирали нового Президента та парламент з надією на швидкі зміни в країні. Їх, на жаль, немає, як і немає державного механізму контролю за будівництвом що інвестується людьми, вони просто не захищені. Постає питання: чому нові керманичі держави вибірково, на власний розсуд використовуючи бюджетні кошти захищають тільки “обраних”, чому беззахисними залишились тисячі інвесторів по всій Україні!? Моє припущення: мабуть рятувати беруться лише по особливих критеріях, таких як “знайомство з потрібними людьми”, та ціна квадратного метра.

Алла Збанацька, депутат Дмитрівської сільської ради

КиевVласть

Теги: новости киевской области, протест, афера, обман, новбуд, перекрытие дорог, збанацкая, ЖК Петрівський квартал, ЖК Нові Жуляни, в Крюковщина, ЖК Нові Теремки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.