понедельник, 18 октября 2021 г.
Квартири в ЖК “Нові Теремки” чи чергова будівельна афера від забудовника “Новбуд”?

Квартири в ЖК “Нові Теремки” чи чергова будівельна афера від забудовника “Новбуд”?

Алла Збанацька

Депутат Дмитрівської сільської ради

Настав час поговорити з приводу будівельних афер, які останнім часом досягли свого апогею. Ще у всіх на слуху сумнозвісна забудова “Еліта Центр” – 1 263 ошуканих інвесторів, збанкрутувала УкоГруп Анатолія Войцехівського, а тепер вже маємо нову історію з “Укрбудом”, яка мало не стала черговою шахрайською “пірамідою” для 13 000 вкладників. 

Забудовники меншого масштабу мало чим відрізняються від великих будівельних корпорацій, але вони діють за тими ж алгоритмами. В передмісті Києва також йде активна забудова, мова йде про село Новосілки, в Києво-Святошинському районі. Підкуповує людей реклама, яка розміщена на всіх носіях: піша доступність до метро Теремки, мальовнича природа, гарна транспортна розв'язка, облаштована закрита територія, близьке розташування парку Феофанія. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно Генерального плану Чабанської сільської ради планується звести 25 будинків висотою 10, 14 та 16 поверхів. Генпідрядником будівництва 2-ої та 3-ої черги багатоповерхівок, що по вулиці Олександрівська, 2 виступає компанія ТОВ “НОВБУД”. Ця компанія виступає генпідрядником будівництва ЖК “Нові Жуляни” в Крюківщині, ЖК “Нові Теремки”, ЖК “Петрівський квартал”.

Я буду поки що говорити про будівництво ЖК “Нові Теремки”, яке наразі вже є проблемним, строки здачі в експлуатацію житлових будинків  6, 7, 8, 9, 10, 11 давно порушені, об’єкти 2-ої черги мали ввести в експлуатацію рік назад, а 3-ої черги пів року назад.

Я разом з ініціативною групою звернулась до народного депутата по 95 мажоритарному округу – Олександра Горобця з приводу причин затримки будівельних робіт. Від його імені було направлені два офіційних звернення на забудовника щодо порушення умов договорів з інвесторами.

Отримана відповідь на перше звернення схожа на відписку, в ній забудовник повідомляє про брак робочої сили та про затримку поставки матеріалів генпідрядними, підрядними та субпідрядними організаціями. 

Люди почали бити на сполох, вони припускають, що їхні кошти можуть бути привласнені, або витрачені не за призначенням, а це пряме порушення їхніх прав та порушення ведення господарської діяльності забудовником. 

Захищаючи свої права, інвестори сьомого грудня та двадцять другого грудня виходили на пікетування та перекривали трасу біля недобудови.

Дванадцятого грудня ініціативна група зустрічалась з одним з власників генпідрядного підприємства ТОВ “НОВБУД” Володимиром Горділовим, який також не вніс жодної конкретики з питань, які йому були поставлені.

Відповідно до п. 14 ст. 16 ЗУ “Про місцеві державні адміністрації”, державний контроль за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками, діяльність яких пов’язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків, на відповідних територіях здійснюють місцеві державні адміністрації (МДА).

Проте на сьогодні чинним законодавством не визначені повноваження МДА під час здійснення державного контролю за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками. Крім того, немає встановлених способів і форм здійснення такого контролю, а також санкцій за порушення вимог законодавства.

Механізми фінансування будівництва тією чи іншою мірою не позбавлені й ризику “подвійного” продажу об’єкта інвестування, що полягає у відсутності контролю за співвідношенням між проданими та фактично збудованими квартирами. 

На мою думку одним зі способів вирішення цієї проблеми було б запровадження обов’язкового страхування відповідальності забудовника. У такій ситуації не лише інвестори, але й страхова компанія була б зацікавлена у своєчасному завершенні будівництва та контролювала б дії забудовника.

Інвестори підготували звернення до Голови Київської обласної державної адміністрації Олексія Чернишова з проханням особисто втрутитися в дану ситуацію, адже він особисто дав вказівку, наприклад, розібратися із забудовником житлового комплексу “Діамант” у Броварах.

Постраждалі просять Голову держадміністрації дати відповідні доручення та взяти їх проблемне питання під особистий контроль, захистити від дій недобросовісного забудовника ТОВ “Нові Теремки” та генпідрядника ТОВ “НОВБУД”, а також провести виїзну нараду за участі представника департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області.

В своєму зверненні інвестори наголошують на те, що задля уникнення зростання соціальної напруги та дестабілізації, оскільки в небезпечному становищі знаходиться доля багатьох людей (інвесторів та членів їх сімей), більшість з яких придбали житло за останні заощадження, які накопичували багато років, на всіх рівнях державних та законотворчих гілок влади необхідно посприяти забезпеченню виконання закону недобросовісним забудовником.

Ми обирали нового Президента та парламент з надією на швидкі зміни в країні. Їх, на жаль, немає, як і немає державного механізму контролю за будівництвом що інвестується людьми, вони просто не захищені. Постає питання: чому нові керманичі держави вибірково, на власний розсуд використовуючи бюджетні кошти захищають тільки “обраних”, чому беззахисними залишились тисячі інвесторів по всій Україні!? Моє припущення: мабуть рятувати беруться лише по особливих критеріях, таких як “знайомство з потрібними людьми”, та ціна квадратного метра.

Алла Збанацька, депутат Дмитрівської сільської ради

КиевVласть

Теги: новости киевской области, протест, афера, обман, новбуд, перекрытие дорог, збанацкая, ЖК Петрівський квартал, ЖК Нові Жуляни, в Крюковщина, ЖК Нові Теремки

понедельник, 18 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 19 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:23
За неделю столичные коммунальщики провели работы на 78 светофорных объектах
20:01
Завтра, 19 октября, в Печерской РГА начнет работу прививочный центр
19:44
“Киевводоканал” обнародовал список плановых отключений воды на неделю (адреса)
19:24
В избиении до смерти участника ООС на Киевщине подозревают спортсмена (фото, видео)
19:04
Законопроект о столице профильный подкомитет ВР рассмотрит уже завтра, 19 октября
18:43
“Рост цен на рынке продолжается и предпосылок к снижению пока нет”, — Александр Насиковский
18:23
Чи можна отримати COVID-сертифікат у разі щеплення різними вакцинами
18:01
В Киеве готовятся подключить маршрутки к единой системе автоматической оплаты проезда
17:41
Правоохранители с экспертами осматривают столичный Шулявский путепровод (фото)
17:22
На Київщині на фініші будівництво ще одного потужного спортивного об’єкту
17:10
Кличко запросто готов менять свою позицию, что хорошо видно на примере его отношения к райсоветам, - Беловол
17:03
Девелопер “Интергал-Буд” обнародовал данные о динамике строительства ЖК “Озерный Гай Гатное” в сентябре
16:46
За неделю заболеваемость гриппом и ОРВИ в Киеве уменьшилась на 13%
16:26
Долг предприятий теплоэнергетики за распределение газа составляет почти 60 млн гривен, - Киевоблгаз
16:22
Київщина в “помаранчевій” зоні. Влада закликає мешканців вакцинуватися активніше
Календарь событий
Як парламент вміє створювати для українців проблеми, а потім героїчно їх вирішувати
13 октября 2021 г. 11:45
За політичним популізмом і прагненням робити все необдумано, депутати запустили механізм здорожчання послуг для кожного українця. На превеликий жаль, частина рішень українських парламентарів спрямована не на захист громадян та їхніх прав, а на створення додаткових проблем і перепон. У минулому році Верховна Рада схвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який одразу викликав неоднозначну реакцію в суспільстві.