п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Крок вперед, два кроки назад

Крок вперед, два кроки назад

Олександр Пліва

Підприємець, член Антикорупційної ради при Київському міському голові

Погодьтесь, в наш час доволі складно уявити ефективну роботу великого (і не тільки) підприємства чи органу влади без системи електронного документообігу. Серед великої кількості корисних функцій та нових якостей які надає впровадження елементів електронного врядування останніми, неабияке значення мають прозорість процесів і можливість більш оперативного прийняття рішень. Розуміння необхідності відповідних змін у країні є, і робиться для цього чимало.

Минулого місяця про перехід Уряду на електронний документообіг із центральними органами виконавчої влади повідомив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко. Безоплатну передачу органам влади розробленої співробітниками СЕД АПУ, яка вже зараз має понад 500 користувачів, пропонує заступник Глави Адміністрації Президента України, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А от у виконавчому органі Київської міської ради, як виявляється, майже протележні тенденції.

У жовтні минулого року Київська міська державна адміністрація зробила спробу відмовитись від паперового документообігу затвердивши технологічну картку погодження проектів своїх і розпоряджень Київського міського голови у працюючій ще з 2013 року інформаційно-телекомунікаційній системі "Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва" (більше відомій під назвою АСКОД), яке з моменту ухвалення розпорядження КМДА №1065 від 30.10.2015р. мало здійснюватись відповідно до вимог Регламенту, Порядку роботи з документами в цій системі та самих технологічних карток.

Але за чотири дні до набрання чинності Законом України "Про державну службу" розпорядженням КМДА № 281 від 27.04.2016р. у Регламенті роблять невеличке виключення: "Погодження проектів розпоряджень з кадрових питань, з питань направлення делегацій та здійснення відряджень за кордон відбувається тільки у паперовому вигляді у послідовності, встановленій у абзаці першому пункту 6.4 цієї глави".

Під чиї призначення були внесені такі зміни кожен може поцікавитись для себе особисто, але очевидно практика повернення в минуле шляхом таких от “виключень з правил” комусь прийшла до вподоби.

Вже 17-го червня розпорядженням КМДА №448 перелік проектів розпоряджень, які погоджуються тільки в паперовому вигляді стає значно ширшим і виявляться, що на другому місці у столичному антирейтингу прозорості і відкритості прийняття рішень стоїть …реклама, адже цей пункт тепер виглядає так: "Погодження проектів розпоряджень з кадрових питань, з питань направлення делегацій та здійснення відряджень за кордон, з питань надання, відмови у наданні, продовження строку дії, відмови у продовженні або скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами відбувається тільки у паперовому вигляді у послідовності, встановленій у абзаці першому пункту 6.4 цієї глави".

З’ясувати ці цікаві деталі ручного управління містом допомогла відповідь керівника апарату КМДА на звернення Антикорупційної ради при Київському міському голові щодо надання копій проекту розпорядження про надання дозволу на розміщення рекламної вивіски площею 843,9 кв. м. на фасаді будівлі по бульвару Лесі Українки,7а, існування якого публічно підтвердили його заступник та начальниця відділу реклами Наталія Гончарова.

Як свідчить цей лист, внаслідок описаних вище “реформ управління”, проекти таких розпоряджень знову ходять ногами по кабінетах зацікавлених осіб, майже не залишаючи за собою слідів. От тільки навряд чи такий явний регрес у процедурах залишає якісь ілюзії не тільки у мешканців нашого доволі Smart City, а й у тих, хто фінансово підтримує численні антикорупційні починання керівництва столиці. Та й все потаємне, рано чи пізно, таки стає явним.

Олександр Пліва, підприємець, член Антикорупційної ради при Київському міському голові

Джерело: Фейсбук автора

Читайте: Про Децентралізацію відповідальності

КиевVласть

Теги: новини києва, КМДА, київська міська рада, розпорядження, уряд, система електронного документообігу

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.