вівторок, 5 листопада 2024 г.
Криптовалюта. Стратити не можна помилувати

Криптовалюта. Стратити не можна помилувати

Андрій Карпенко

Лідер об’єднання “Сила Громад”

НБУ і Мінфін не можуть вирішити, що ж робити з криптовалютою. З одного боку, такий хай навколо цієї теми розвели, а з другого – в Україні просто немає законодавчої бази для цих самих криптовалют. От і маємо: стратити не можна помилувати.

Спочатку для тих, хто не в курсі, на пальцях поясню, що таке “біткоіни” і подібні. Криптовалюта – це цифрові гроші, які може виробляти будь-хто. Будь-хто може створити свою валюту і створити умови її виробництва. Загалом внутрішню валюту різних онлайн-ігор теж можна визнати криптовалютою. Відмінність лише в тому, що власники ігор використовують внутрішню валюту лише у своїх іграх і не намагаються поширити їх на весь світ.

Історія рухається по спіралі. І кожного разу наступний виток коротший. З 1995-го по 2001 рік усі вкладалися в різноманітні інтернет-компанії. Різні експерти стверджували, що настала нова економічна епоха, але закінчилося все Бульбашкою доткомів, коли більшість інтернет-компаній збанкрутіла, а вижили лише одиниці. Зараз історія повторюється. І хоча ситуація з біткоінами більше нагадує МММ, я не беруся стверджувати, що це і є фінансова піраміда. Однак вже є сотні різних криптовалют, у які люди вкладають гроші, і рано чи пізно вся ця система обвалиться, коли хтось вирішить вивести велику суму грошей, спричинивши паніку на ринку.

А ось саме паніки й бояться НБУ, Мінфін та Нацкомісія з цінних паперів. Найбільша їхня біда в тому, що, як тільки почнуться проблеми з криптовалютами, люди спитають у державних органів, чому їх не захистили від фінансових втрат. Українці дуже звикли, що держава має за них думати і їх перестраховувати.

Трохи осторонь стоїть ДФС, яка не знає що робити: гроші депутати в біткоінах зберігають, а оподаткувати їх не виходить. Ба більше, керівництво ДФС вважає, що розплачуватися біткоінами не можна. Добре, що хоч СБУ за майнінг вже не посадить.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Однозначно зрозуміло: займатися майнінгом загалом безпечно й навіть у разі краху системи майнер зазнає мінімальних втрат. А от чи варто інвестувати гроші в біткоіни, ефіри чи щось іще – особиста справа кожної людини. Це завжди ризик, як під час будь-якої інвестиції в нові технології. Наразі можна створити досить агресивний інвестиційний портфель із якою-небудь криптовалютою і порівняно швидко відбити ці гроші. Але завжди залишається спокуса заробити ще більше, і тут вже можна проґавити пік. А додатковий ризик у тому, що та сама Нацкомісія з коштовних паперів не може вас захистити від махінацій. Але це окрема тема інвестування.

Отож у фіналі маємо досить цікаву світову тенденцію появи альтернативи традиційним нацвалютам. Чим це все закінчиться, важко сказати, але висока ймовірність, що це може мати наслідки фінансової піраміди. Якщо й так, то з попелу доткомів з’явилася суперімперія Google.

У реаліях України найбільша проблема в тому, що наші чиновники схожі на заляканих туземців, які бояться всього нового й намагаються це миттєво заколоти піками. Агресивні наміри вони начебто відкинули, але й пік із рук не випустили. Чи стане Україна світовою біткоїн-фабрикою? Навряд.

Але є всі тенденції для того, що до самих криптовалют ставлення значно потеплішає.

Андрій Карпенко, лідер “Об’єднання Сила Громад”

КиевVласть

Теги: позиция, нбу, сила громад, андрей карпенко, минфин, биткоин, эфир, криптовалюты

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій