неділя, 15 грудня 2024 г.
Коттеджные городки - один из трендов 2021 года

Коттеджные городки - один из трендов 2021 года

Ольга Момчилович

Эксперт по маркетингу недвижимости

Коттеджные городки достаточно давно присутствуют на рынке недвижимости, однако их долю в структуре рынка на протяжении всего времени нельзя было назвать внушительной, а сегмент динамично развивающимся.

Так было вплоть до 2020 года, но уже в начале коронакризисного года подскочил спрос, а затем и цены на частные дома в ближайшем пригороде столицы. В целом за 2020 год спрос вырос на рекордные 65%. 

Рынок моментально отреагировал на новый тренд, и уже в первом полугодии 2021 года в продажу в Киевской области вышло около 90 новых проектов коттеджных городков. Для сравнения – за весь 2020 год продажи стартовали в 85 проектах совокупно. Прогнозируется, что повышенный уровень спроса сохранится и на 2022 год.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Наиболее популярными направлениями для такого строительства оказались Житомирское, Одесское и Деснянское (Зазимье, Пуховка), также активно развиваются направления на Ирпень, Вышгород и Обухов. Во многом популярность направления обусловлена легкостью/качеством сообщения со столицей, а также наличием водоемов и леса поблизости.

Если говорить о метражах и размерах участков, то их можно условно разбить на 3 группы: дома площадью 70-100 м кв. с участками в 2-4 сотки, дома площадью 120-160 м кв. с участками 5-7 соток и дома с площадью свыше 180 м кв и площадью участка от 9 соток.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Цены июля на коттеджи в Киевской области колеблются от 380$ за метр в эконом вариантах до 2750$ за метр в коттеджных городках премиум-класса. Эконом предложение не предусматривает архитектурных изысков в оформлении КГ, а также наличия внутренней инфраструктуры, кроме условно огороженной территории. В проектах уровня бизнес уже просматривается единая стилистика домов, ландшафтный дизайн, охрана, видеонаблюдение, а также базовая внутренняя инфраструктура в виде детских, спортивных площадок и мест для отдыха. Формат премиум, как правило, является полноценным городком, на территории которого помимо площадок для игр и спорта, также есть корты, бассейны, рестораны и некоторые объекты социально-бытовой инфраструктуры.

Конкуренция в этом сегменте недвижимости только начинает набирать обороты, и пока только небольшое количество игроков на сегодняшний день системно подходят к вопросу построения продаж и качественного маркетинга. Об этом говорит слабый уровень проектов в части позиционирования, понимания своей целевой аудитории и своих ключевых преимуществ, визуализаций и прочих маркетинговых материалов, диджитал продвижения, а также низкая заинтересованность в скорости реакции на обращения и качестве их обработки.

Но уже в ближайшее время в этот сегмент могут зайти со своими проектами и крупные киевские девелоперы, что во многом подстегнет уже существующих игроков рынка и заставит конкуренцию в этом сегменте выйти на новый, более качественный уровень.

Ольга Момчилович, эксперт по маркетингу недвижимости

КиевVласть

Теги: недвижимость, цены, спрос, частные дома, коттеджные городки, тренд 2021

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.