понедельник, 18 октября 2021 г.
Кордон для заробітчан, які є найбільшим інвестором України

Кордон для заробітчан, які є найбільшим інвестором України

Катерина Одарченко

Партнер SIC Group Ukraine

На кордонах України в останній час зосереджують тисячі громадян, які намагаються потрапити додому, щоб уникнути піку загострення пандемії коронавірусу в інших країнах, зокрема Євросоюзу. Нагадаю, що більшість українців поїхали за кордон на заробітки не через хороше життя, чи бажання “випити кави у Відні”.

Масштабна трудова міграція в масштабах 6-8 млн громадян України – це результат відсутності державної політики економічного протекціонізму та створення нових робочих місць. Поступово відбувається деградація сільських територій за відсутності надходження достатніх коштів до їх бюджетів. Це результат політики “Продамось Росії чи Заходу та станемо державою з розпродажу сировини і ресурсів”.

Думаю, що причини проведення такої політики на державному рівні відомі. Результат такої політики – важка праця громадян за кордоном, часто напівлегальна, розділені сім‘ї, активна участь українців у розвитку економік зарубіжних країн.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але саме заробітчани є одним з найбільших інвесторів – в 2019 році вони надіслали до України валюту в еквіваленті 12 млрд доларів. Тобто найбільше коштів в країну вкладають не олігархи або міжнародний бізнес, який також активно виводить прибутки з України з мінімальним оподаткуванням, а заробітчани.

Ці люди тримають країну на плаву. Саме вони, а не чиновники Мінфіну і НБУ або функціонери МВФ вберегли Україну від дефолту у 2019 і в попередні роки.

Що відбувається зараз на кордоні? Дисфункція влади глобального рівня. Між мріями та красивими тезисами президента Володимира Зеленського та реальністю пролягає глибока прірва. Я думаю, що мало хто вірить в офіційну статистику щодо поширення вірусу в країні, але точно неправильно просто закрити кордон для власних громадян.

Точно не правильно порушувати права людини та громадянина, а саме це відбувається на кордоні, гарантовані Конституцією. На час надзвичайної ситуації такі обмеження можуть бути розглянути і ухвалені лише Конституційним судом.

Вилетіти літаком в Україну – будь-ласка, якщо маєш кошти заплатити за авіаквиток. Але перейти кордон пішки – ціла трагедія та ночі, проведені на вулиці. Агов, чим таке ставлення до людей відрізняється від нелюдського ставлення під час трагічних війн ХХ століття? Люди приїхали додому, вони привезли кошти в економіку, вони хочуть побачити дітей. Як їх зустрічає рідна держава?

Хочемо безпеки для всіх – звісно. Є розмови про наявність мільйонів тестів та повна готовність для подолання коронавірусу – будь ласка, інші країни теж тестують громадян та мають заходи з безпеки при в’їзді за державний кошт. Країни з розвинутими економіками контролюють дотримання домашнього карантину за допомогою телефонів. Якщо це надто сучасно, то тестування є цілком зрозумілою процедурою, що можлива для організації.

Чи будуть українські громадяни, які повертаються додому в таких умовах, лояльні до української влади? Чи віритимуть вони в перспективу країни, чи згодом знову докладуть всі зусилля для того, щоб поїхати на заробітки і надсилати вільноконвертовану валюту, яку не може заробити економіка країни? Це – риторичні запитання.

Так, це не ті красиві, як серіал, фото і репортажі про те, як президентський літак “рятує десятки людей”. Але проблему необхідно вирішувати для десятків і сотень тисяч людей, які шукають гідну роботу за кордоном. Проблему розвитку  конкурентоспроможної економіки зможуть вирішити лише фахівці, яких необхідно залучати до влади.

Не бійтеся їхньої конкуренції, адже економічні і соціальні проблеми в країні – це не серіал. І вирішувати ці проблеми повинні не продюсери, а економісти, промисловці і аграрії.

Читайте: Карантин від Кабміну – гільйотина замість терапії?

Катерина Одарченко, партнер SIC Group Ukraine

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, коронавирус, карантин, эпидемия, трудовые мигранты, заробитчане

понедельник, 18 октября 2021 г.
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 18 октября 2021 года
воскресенье, 17 октября 2021 г.
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 18 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:02
В Броварах начало отопительного сезона перенесли на 18 октября
16:06
Экологическая комиссия Киевсовета хочет получить от Управления экологии КГГА отчет по затратам на реку Лыбедь
15:03
Члены Общественной бюджетной комиссии жалуются на нарушения порядка определения проектов-победителей Общественного бюджета Киева
14:02
С завтрашнего дня в ЦПАУ Соломенского района заработает Центр массовой вакцинации
13:06
Киевские власти передали земельный участок на Печерске Медицинскому центру ГСЧС
12:01
За останню добу на коронавірус захворіли 334 жителів Київщини
11:05
Водителя грузовика, сбившего пешеходов в Оболонском районе Киева, арестовали без права внесения залога
10:04
Местные жители обеспокоены судьбой земли под школьным стадионом на улице Княжий Затон в Киеве
09:02
За минувшие сутки в Украине зафиксировано более 11 тысяч новых случаев COVID-19
07:15
Сегодня, 17 октября, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 октября 2021 года
суббота, 16 октября 2021 г.
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 17 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:52
Умер исследователь и коллекционер культуры Триполья Александр Полищук
17:09
На Голосеевский коллектор в Киеве хотят потратить 23 млн гривен
Календарь событий