субота, 20 квітня 2024 г.
Кому сьогодні вигідно корпоративне медичне страхування

Кому сьогодні вигідно корпоративне медичне страхування

Юлія Добренкова

Генеральний директор страхової компанії "КРОНА"

Зараз майже завжди у об'явах щодо вакансій, під час співбесід використовують магічне слово “соцпакет”. Кожен роботодавець вкладає в нього свій зміст та наповнення. Одні готові просто виконувати закони та обіцяють “білу” зарплату, оплачувану відпустку та лікарняний лист. Інші додають до соцзабезпечення працівника реальні додаткові бонуси - проведення корпоративних свят, можливість навчання за рахунок роботодавця, абонемент до фітнес-залу, компенсацію проїзду або мобільного зв'язку, медичне страхування.

У Трудовому кодексі корпоративний соціальний пакет (соцпакет) не згадується. Це слово з'явилося у побуті, коли заговорили про соціальну відповідальність бізнесу. Воно прижилося, але поки у питанні “що ж таке соцпакет?” немає єдності. Кадровики вважають, що це весь набір пільг, які забезпечують працівнику комфортні умови праці. Юристи кажуть, що до соцпакету відносяться тільки ті блага, що не передбачені трудовим законодавством.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На сьогодні, за даними опитувань, 72% українців вважають наявність соцпакета важливим плюсом при працевлаштуванні, а до бажаного його наповнення, насамперед, включають добровільне медичне страхування (ДМС), а вже потім оплату харчування, проїзду, мобільного зв'язку тощо.

Така важлива роль надається добровільному медичному страхуванню у соціальному пакеті працівника через кризу української системи охорони здоров'я. Адже ринок добровільного медичного страхування сьогодні вже пропонує оптимальний спосіб забезпечення громадян України якісними медичними послугами. І зростання популярності ДМС із року в рік є цьому підтвердженням.

ДМС для працівника: хто виграє більше

Раніше найбільші вітчизняні підприємства вирішували питання турботи про здоров'я працівників, створюючи власну медичну базу (медпункти, поліклініки, стаціонари, санаторії-профілакторії). Це багато у чому довело свою ефективність, а також отримало визнання з боку співробітників колективу. Проте сьогодні зберегти подібну систему медичного забезпечення вдалося лише незначній кількості юридичних осіб. Корпоративна медична страховка, по суті, відновлює ефективну систему охорони здоров'я, тільки у сучасній альтернативній формі.

При укладанні договору корпоративного медичного страхування, який передбачає оформлення полісів ДМС для працівників за рахунок роботодавця, виграють обидві сторони.

Роботодавець отримує:

  • підвищену лояльність працівника до компанії та можливості залучати більш кваліфіковані та затребувані на ринку кадри;

  • можливість контролювати ситуації, пов'язані з непрацездатністю працівників;

  • уникати виділення непередбаченої матеріальної допомоги у випадку раптової тяжкої хвороби працівника (витрати на діагностику та лікування працівника можуть покриватися за допомогою ДМС);

  • імідж соціальної відповідальної компанії, яка успішна, фінансово стійка та дбає про працівників.

Працівник отримує:

  • реальну можливість убезпечити себе та свою сім'ю від непередбачених фінансових витрат у разі хвороби;
  • гарантію отримання медичної допомоги більш високої якості: страхова компанія вибирає медичні установи, що надають послуги в рамках ДМС для корпоративних клієнтів, постійно контролює і аналізує рівень їх послуг;

  • підвищення якості життя завдяки простоті і зручності вирішення всіх питань, пов'язаних зі здоров'ям.

З чого складаються програми ДМС

Замовник особисто визначає наповнення програми, бере участь у формуванні необхідних опцій, видів та обсягів послуг та вибирає категорії медичних установ, що впливає на вартість страхового поліса.

Программа ДМС включає стандартні (базові) опції (швидка, стаціонарна та амбулаторна медична допомога), додаткові опції, серед яких стоматологічна допомога та профілактично-оздоровчі програми (вітамінізація, вакцинація, імунізація, онкопрофогляд, скринінг, профілактичний масаж, басейн, фітнес-зал, офісна аптечка), та бонусні опції, які можуть включати нетрадиційні методи лікування, супроводження вагітності та пологів, корпоративний ліміт на виключення.

Опція “швидка медична допомога” передбачає надання екстреної медичної допомоги за місцем виклику, транспортування медичним транспортом в лікувальну установу, медичний супровід при транспортуванні при станах, що загрожують життю або здоров'ю застрахованого.

“Стаціонарна медична допомога” передбачає діагностику і лікування захворювання або травми, що послужила причиною госпіталізації. Проведення лабораторних та інструментальних досліджень, лікарські консультації, хірургічні та консервативні маніпуляції, фізіотерапевтичні процедури, перебування у клініці, догляд медичного персоналу, витрати на ліки та харчування під час перебування в клініці.

“Амбулаторно-поліклінічна допомога” включає консультацію, лабораторні дослідження, апаратну діагностика (УЗД, рентген, ЕКГ тощо), оплату медикаментів за призначенням лікаря, ін'єкції, крапельниці, фізіотерапевтичні процедури в умовах поліклініки або денного стаціонару.

Зміст і вартість страхових програм ДМС залежать від:

  • кількості застрахованих співробітників в рамках корпоративної програми ДМС (як правило, рахується за принципом “оптових” знижок);

  • специфіки роботи застрахованого персоналу і регіону, де розташована компанія;

  • наповнення програми різними опціями;

  • лімітів відповідальності страховика;

  • матеріально-технічного рівня клінік і медичних установ (державні, відомчі, комерційні, спеціалізовані), в яких будуть лікуватися застраховані співробітники;

  • наявності додаткових послуг (покриття профілактичних заходів, вакцинація, вітамінізація, доставка медикаментів додому тощо).

Як обрати страховика

При виборі страховика для обслуговування по ДМС співробітників підприємства варто звертати увагу на досвід роботи як на ринку, так і у сфері медичного страхування. Наприклад, СК “КРОНА” вже 18 років працює на ринку добровільного медичного страхування та одночасно обслуговує колективи від 5 до 16 600 осіб. 96% наших договорів з ДМС пролонгуються на наступний рік.

Дуже важливо, чи контролює компанія лікарів-координаторів, які отримують звернення і першими контактують з застрахованими. Консультаційно-диспетчерській центр СК “КРОНА” працює вже понад 16 років, забезпечуючи надання своєчасної медичної допомоги застрахованим по всій території України. Застраховані в СК “КРОНА” можуть в режимі 24/7 звернутися з власною проблемою зі здоров'ям, отримати фахову консультацію професійного медика та організацію медичної послуги в найкоротші терміни.

Читайте: Второй год подряд сотрудники НЭК “Укрэнерго” под страховой защитой СК “КРОНА”

Зараз страхова компанія “КРОНА” здійснює страховий захист за програмами добровільного медичного страхування понад 30 тисяч осіб, які є працівниками більш ніж 200 підприємств України. СК “КРОНА” обслуговує за полісами ДМС працівників організацій різних форм власності та сфер діяльності, з вітчизняним і зарубіжним капіталом, має клієнтів усіх верств населення. А також входить у ТОП-20 по розміру зібраних страхових платежів з добровільного медичного страхування на страховому ринку України.

Загалом сучасний потенціал вітчизняного страхового ринку дозволяє задовольнити побажання практично кожної компанії, яка прийняла рішення застрахувати своїх співробітників по корпоративній програмі ДМС. Адже для страховиків ДМС корпоративних клієнтів - один з найбільш перспективних сьогодні видів медичного страхування, який корисний і підприємству, і його працівникам.

Читайте: Юлия Добренкова: Мы видим перспективу в развитии медицинского страхования

Юлія Добренкова, генеральний директор страхової компанії "КРОНА"

KиевVласть

Теги: новости киева, новости компаний, крона, Юлия Добренкова, сотрудник, медицинское страхование, работодатель, добровольное медстрахование, корпоративное медстрахование, выгоды

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій