понеділок, 23 грудня 2024 г.
Коли класика стає сучасністю: в Нацопері новий балет за романом “Мадам Боварі”

Коли класика стає сучасністю: в Нацопері новий балет за романом “Мадам Боварі”

Людмила Троїцька

журналіст

Наприкінці року Національна опера України вирішила порадувати ще однією прем'єрою. На цей раз – одноактний балет “Мадам Боварі” за романом Гюстава Флобера. Балетмейстер-постановник – Віктор Іщук, який до цього вже поставив у театрі також одноактні балети “Широко заплющені очі” та “Доктор Фауст”. І здається, як постановник уже зібрав серед глядачів свою “фан-групу”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У новій постановці в жанрі неокласики Іщук зберігає свій фірмовий почерк – мінімум декорацій, вірніше їхня повна відсутність, але натомість – гра зі світлом і чорні полотна, які то опускаються, то піднімаються, формуючи простір сцени залежно від того, які емоції постановник хоче передати. Таким чином ніщо не відволікає глядача від рухів танцюристів.


Всі 50 хвилин поки йде спектакль, ти думаєш про те, що це дуже красиво та емоційно. Іщуку вдалося мовою пластики дуже точно передати складний психологічний твір Флобера так, що навіть якщо хтось із якоїсь причини не читав роману чи забув його, все зрозуміє. 


“Головна особливість хореографії цього балету в тому, що вона по ходу сюжету немовби ущільнюється, стає насиченішею, навіть, можна сказати, грубішою.. Цей прийом я використав, щоб показати у динаміці, як поступово розвивається депресивний стан Емми Боварі, який в результаті призвів її до самогубства. І все це дуже акцентовано відображається в музиці. У цій виставі ми взагалі не використовуємо декорацій. Сюжет розвивається на фоні світла та “чорних кабінетів” (чорних полотен), які змінюють сцену завдяки своїм розмірам, а спільно зі світлом це надає певний ефект виставі. Такий сценічний прийом використовується, аби зробити акценти на дійстві героїв... Це просте, але дуже динамічне дійство”, – розповів Віктор Іщук.


Балет не лише за постановкою виявився сучасним. Треба надати належне великому французу – Гюставу Флоберу, що його герої виявилися поза часом. Тож дівчинки, які гортають Інстаграм, можливо, впізнають себе в Емі Боварі.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У постановці два склади виконавців головних ролей. Першу прем'єру, вже за традицією, зіграли Наталія Мацак (Емма Боварі) та Сергій Кривоконь (Шарль Боварі). Саме вони виконували головні партії у першій постановці Іщука, тож для балетмейстера вони стали наче талісманом. 

Другу прем'єру танцюють Анастасія Шевченко та Іван Авдієвський. Усі чудові артисти, але різні. Тому має сенс дивитися балет з обома складами.


Музична складова вистави – твори світової класики:  Малер, Гайдн, Гендель, Равель, Шопен. До речі, твори до балету запропонував Микола Дядюра.

Читайте: Грудень у Нацопері: прем'єри, зустрічі з зірками, гала-концерти (афіша)

Фото: Нацопери

Людмила Троїцька, журналіст

КиївВлада

Теги: новини києва, балет, Національна опера України, Микола Дядюра, Гюстав Флобер, Мадам Боварі, Віктор Іщук, Наталія Мацак, Сергій Кривоконь, Анастасія Шевченко, Іван Авдієвський

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.