субота, 20 квітня 2024 г.
Кілька слів про ініціативу Мінфіну щодо обов'язкового навчання до 9 класу

Кілька слів про ініціативу Мінфіну щодо обов'язкового навчання до 9 класу

Ігор Лікарчук

Ігор Лікарчук, освітній діяч, экс-директор Українського центру оцінювання якості освіти

По-перше. Я розумію позицію Мінфіну. Грошей немає. Економічна криза. Перспективи сумнівні. Упродовж двадцяти років про реформи в освіті лише балакали. І між балачками роздували штати закладів освіти, розширювали навчальні плани, вводили поділ на групи, довели до абсурду ректорські зарплати, приймали на 1 курс ВНЗ за рахунок держзамовлення всіх, хто знає алфавіт і не більше... Популізм у питаннях фінансування освіти узяв гору над реальністю. А тепер дійшли до ручки.

По-друге. Але є проблеми, які не можна вирішувати без глибокого обґрунтування і прогнозування наслідків. Хто, де, коли бачив подібні обґрунтування та прогнози щодо запровадження обов'язкового навчання до 9 класу? Якщо це плід фантазії лише мінфінівських чиновників, то від цієі фантазії не може залежати доля національної безпеки держави в майбутньому (а освіта має пряме і дуже велике відношення саме до формування національної безпеки). Якщо це плід наукових досліджень якихось учених, то нехай вони виходять на сцену і доводять громадськості (бо цеі суспільна проблема) обґрунтованість своіх пропозицій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

По-третє. У пропозиціях Мінфіну немає головного: що далі? Куди мають подітися сотні тисяч тих, кому 16-17-18? Навчатися в 10-11 класах за гроші? Що це буде коштувати і чи є в пересічного громадянина такі кошти? Масово йти здобувати робітничу професію? Де і за які кошти? Якщо за бюджетні, то чи вартує овчинка вичинки? Можу написати і "по-четверте", і "по-п'яте" і т.д. Але справа не в цьому.

Моє бачення можливості вирішення проблеми. . Продовжувати існуючу практику прийому на навчання в 10 класі неможливо і недоцільно. Не обов'язково здобувати загальну середню освіту до 18 років. Якщо у людини буде в ній потреба, то вона повинна мати змогу іі отримати навіть і у 60. А до 10 класу необхідно приймати за КОНКУРСОМ ЛИШЕ тих, хто має належну базову середню освіту і бажання отримати повну загальну середню освіту. Конкурс проводити за результатами ЗНО. Аналогічна ситуація після 10-класу при переході в 11...

Разом із цим має бути суттєво скорочений навчальний план старшої школи. Із 23 предметів, які є в ньому, мають залишитися не більше 8-10. Цього буде достатньо, щоб отримати повну загальну середню освіту і брати участь в конкурсі на право стати студентом.

Реалізація цього сценарію дасть суттєву економію освітнього бюджету і не зумовить неминучий соціальний вибух, коли буде прийнято рішення про обов'язковість освіти лише до 9 класу.

КиевVласть

Теги: бюджет, школа, образование, экономия, студент, минфин, вно, вуз, тест, ученик, экзамен

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.