п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Китай и Россия - очень слабые и зависимые страны.

Китай и Россия - очень слабые и зависимые страны.

Андрей Головачев

Экономический эксперт

Америка так всем надоела своей гегемонией что многим хочется чтобы кто то побыстрее заменил ее в качестве мирового лидера. 

Многие в этом отношении с надеждой смотрят на Китай и делают прогнозы в каком году Поднебесная задавит Америку и станет новым гегемоном.

Однако, Китай крайне слабая и уязвимая страна. Китай очень сильно открыт для остального мира. Експорт и импорт у него занимает больше 50 % от ВВП. Это очень много!

Если какая то страна хочет сохранить суверенитет , то она должна быть закрытой. Уровень открытости в США в конце 19 века был лишь 5%. И к этому времени они были уже мировым лидером по ВВП. Другими словами - почти все производилось и потреблялось внутри самой Америки. Вот это мощь! И полная независимость от внешнего мира. Вертели они всех на ..!

Если страна очень открыта ( как Китай или Россия), то она очень зависима от импорта или экспорта. На нее очень легко надавить, перекрыв и то и другое.

Такая страна теряет свой суверенитет. У Китая и у России нет сейчас суверенитета. На них легко воздействовать различными санкциями.

Китай много экспортирует по всему миру. Но его примитивный экспорт легко заменить. Любая страна может произвести китайские товары. Будет немного дороже, но это не страшно.

Поэтому если Америке и Европе Китай не понравиться в чем то , то ему перекроют экспорт. Что будет с Китаем в этом случае- всем понятно. Его разорвет внутреннее давление через 2-3 месяца. 

Поэтому Китай очень послушная, зависимая страна, имеющая ограниченный суверенитет..

С Россией ситуация чуть другая. 95% ее экспорта -это энергоносители и металлы. Сама она ничего не производит и все закупает по импорту чтобы компенсировать огромный экспорт. Россия катастрофически зависит от импортных технологий и оборудования, электроники, средств связи и многое другое.

Россия очень уязвима если от ее экспорта энерго носителей будут постепенно отказываться. В этом случае Россия быстро деградирует экономически и во всех других отношениях.

Если Россия и Китай хотят стать действительно суверенными государствами им необходимо развивать внутренний рынок и постепенно закрываться.

Крупные закрытые страны могут сами принимать решения относительно своей судьбы. Хорошие решения или глупые , но САМИ. Это и есть суверенитет! 

У США сейчас тоже очень большой экспорт. Но , американских экспорт заменить невозможно. Он уникален по своим технологическим достижениям.

И скоро, похоже, будет совершен просто недостижимый для всех остальных технологический рывок.

Так что, пока еще не стоит питать надежды на то что Китай сможет заменить Америка в качестве мирового лидера.

А Украина? Украина -это страна со 100% открытостью всем ветрам. Страна, 100% потерявшая свою независимость и суверенитет..

Отличное достижение ко Дню независимости!

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.