четверг, 13 мая 2021 г.
Київська облрада: бути чи не бути?

Київська облрада: бути чи не бути?

Ярослав Москаленко

Голова Київської обласної організації політичної партії «За Майбутнє», депутат Київоблради

Київська обласна рада опинилася практично на межі колапсу. Недолуге керівництво довело її до ситуації, коли варіантів залишилося не так вже й багато: зміна президії і перезапуск більшості або розпуск і перевибори.

Вранці 16 квітня дві фракції Київської обласної ради – “Європейська Солідарність” і “ЗА МАЙБУТНЄ” – зареєстрували звернення з вимогою відставки голови ради Олександра Склярова та його заступників Марини Сапожко і Валерія Ксьонзенка. Під зверненням підписалися 39 депутатів. Таким чином ми відреагували на безпрецедентну непрофесійність керівництва КОР.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Єдина сесія Київської обласної ради VIII скликання завершилася 24 грудня 2020 року. Після того були спроби призначити сесію на 18 лютого, і вона тоді не відбулася. Потім ще чотири рази призначалися, переносилися і скасовувалися чергові чи позачергові сесії. Однак жодної так і не було проведено. Про останнє на сьогодні перенесення сесії оголосили після реєстрації нашого звернення. Тепер чергова сесія облради начебто має відбутися 5 травня.

У мене є всі підстави вважати це перенесення черговим фінтом голови Київської обласної ради, щоб втриматися у своєму кріслі. Але у мене для нього погані новини – такі фінти більше не пройдуть. Тому що існує така річ, як закон.

А закон говорить, (ч.5 ст.46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”) сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. За цією нормою виходить, що крайнім терміном, коли ми повинні були зібрати Київську облраду на чергове засідання, було 24 березня. Після цієї дати розпочався відлік часу, протягом якого керівництво Київської облради порушує вимоги закону.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.78 цього ж закону повноваження обласної ради можуть бути достроково припинені у випадку якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання.

Що вся область спостерігала від початку нового року? – З 19 березня голова переносить сесію на 24 березня, з 24 березня на 12 квітня, між тим з якогось дива призначається позачергова 8 квітня – і на неї ж ініціатори самі не з’являються. 12 березня – тишком нишком керівництво зробило вигляд ніби сесія і не мала бути, і розпорядженням переносять на 19 квітня. Але тепер і 19 квітня сесії не буде – її вже перекинули на 5 травня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Справжня причина цих перенесень інша. Скляров розуміє, що ми маємо необхідну кількість голосів депутатів для того, щоб відправити у відставку його та всю президію через їхню безвідповідальність і невідповідність займаним посадам!

Тож в його діях однозначно можна вбачати ознаки злочину, передбачені статтею 364 КК.

Голова Скляров, боючись втратити посаду, використовує службове становище,  діючи всупереч інтересам служби, не скликає Раду, і цим завдає істотної шкоди законим правам та інтересам громадянам Київської області.

Майже пів року ці люди сидять у своїх кріслах і не зробили за цей час абсолютно нічого корисного для області. Їм байдуже на те, що люди уже ледь виживають в умовах кризи, а регіон зовсім не розвивається.

Тому для Склярова у нас є інша дуже чітка норма закону: “повноваження обласної ради можуть бути достроково припинені… якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені Законом”.

А строки ці минули 24 березня цього року.

Тобто, згідно з законом, ми уже можемо йти на перевибори.

Скляров же зараз просто тримається за свою посаду, яку так боїться втратити, що готовий підставити під розпуск раду у цей складний час. І залишити Київщину без облради ще на кілька місяців.

Чи розуміє він, що такою поведінкою підставляє репутацію своїх колег, свою партію, та й зрештою Президента, на авторитеті якого зайшов в Київоблраду, набравши всього не більше пари сотень голосів?!

Склярову повідомляю, що він втратить свою посаду у будь-якому випадку!!!

Якщо Скляров не набереться мужності, щоб скликати сесію уже найближчим часом, то ми, депутати, що підписалися під вказаним зверненням, будемо звертатися до Верховної Ради України з проханням розпуску Київської облради і призначення перевиборів. Усі юридичні підстави для цього є.

Ярослав Москаленко, Голова Київської обласної організації політичної партії “За Майбутнє”, депутат Київоблради

КиевVласть

среда, 12 мая 2021 г.
15:00
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В четверг, 13 мая, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:23
Правоохранители проводят обыски в Департаменте соцполитики КГГА из-за хищений в 13,5 млн гривен при закупке медизделий
20:03
Таможенники изъяли “фонящие” часы в аэропорту “Борисполь”
19:44
Столичная прокуратура проводит обыски у подрядчика строительства Подольского мостового перехода
19:31
Забудова Мінського масиву: Побоювання громадськості та реалії
19:26
“Киевский метрополитен” переведет часть работников на четырехдневную рабочую неделю из-за нехватки средств
19:04
Прокуратура и ГФС подозревают сотрудников КП “Киевгорсвет” в получении денег от подрядчиков
18:41
Стало известно, когда смогут вакцинироваться ждущие прививки по листу ожидания
18:24
“Киевавтодор” заказал проект реконструкции путепровода на пересечении ул. Строителей с Броварским проспектом
18:10
Кабмин внесет в Раду законопроект по борьбе со “скрутками” и уклонением от налогов большого бизнеса
18:03
На Оболони появятся три новых детских садика и школа
18:01
“Мы это проходили во времена Януковича”: Артур Палатный прокомментировал обыски у себя дома
17:46
Нардеп Шуляк требует от Свистунова объяснить почему застраивают участок на перекрестке улиц Львовская и Живописная
17:39
Кадры Кабмина: свежие правительственные назначения
17:21
Следователи ГФС и городской прокуратуры пришли с обысками в офис “Киевавтодора”
Календарь событий