понедельник, 2 августа 2021 г.
Київська облрада: бути чи не бути?

Київська облрада: бути чи не бути?

Ярослав Москаленко

Голова Київської обласної організації політичної партії «За Майбутнє», депутат Київоблради

Київська обласна рада опинилася практично на межі колапсу. Недолуге керівництво довело її до ситуації, коли варіантів залишилося не так вже й багато: зміна президії і перезапуск більшості або розпуск і перевибори.

Вранці 16 квітня дві фракції Київської обласної ради – “Європейська Солідарність” і “ЗА МАЙБУТНЄ” – зареєстрували звернення з вимогою відставки голови ради Олександра Склярова та його заступників Марини Сапожко і Валерія Ксьонзенка. Під зверненням підписалися 39 депутатів. Таким чином ми відреагували на безпрецедентну непрофесійність керівництва КОР.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Єдина сесія Київської обласної ради VIII скликання завершилася 24 грудня 2020 року. Після того були спроби призначити сесію на 18 лютого, і вона тоді не відбулася. Потім ще чотири рази призначалися, переносилися і скасовувалися чергові чи позачергові сесії. Однак жодної так і не було проведено. Про останнє на сьогодні перенесення сесії оголосили після реєстрації нашого звернення. Тепер чергова сесія облради начебто має відбутися 5 травня.

У мене є всі підстави вважати це перенесення черговим фінтом голови Київської обласної ради, щоб втриматися у своєму кріслі. Але у мене для нього погані новини – такі фінти більше не пройдуть. Тому що існує така річ, як закон.

А закон говорить, (ч.5 ст.46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”) сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. За цією нормою виходить, що крайнім терміном, коли ми повинні були зібрати Київську облраду на чергове засідання, було 24 березня. Після цієї дати розпочався відлік часу, протягом якого керівництво Київської облради порушує вимоги закону.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.78 цього ж закону повноваження обласної ради можуть бути достроково припинені у випадку якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання.

Що вся область спостерігала від початку нового року? – З 19 березня голова переносить сесію на 24 березня, з 24 березня на 12 квітня, між тим з якогось дива призначається позачергова 8 квітня – і на неї ж ініціатори самі не з’являються. 12 березня – тишком нишком керівництво зробило вигляд ніби сесія і не мала бути, і розпорядженням переносять на 19 квітня. Але тепер і 19 квітня сесії не буде – її вже перекинули на 5 травня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Справжня причина цих перенесень інша. Скляров розуміє, що ми маємо необхідну кількість голосів депутатів для того, щоб відправити у відставку його та всю президію через їхню безвідповідальність і невідповідність займаним посадам!

Тож в його діях однозначно можна вбачати ознаки злочину, передбачені статтею 364 КК.

Голова Скляров, боючись втратити посаду, використовує службове становище,  діючи всупереч інтересам служби, не скликає Раду, і цим завдає істотної шкоди законим правам та інтересам громадянам Київської області.

Майже пів року ці люди сидять у своїх кріслах і не зробили за цей час абсолютно нічого корисного для області. Їм байдуже на те, що люди уже ледь виживають в умовах кризи, а регіон зовсім не розвивається.

Тому для Склярова у нас є інша дуже чітка норма закону: “повноваження обласної ради можуть бути достроково припинені… якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені Законом”.

А строки ці минули 24 березня цього року.

Тобто, згідно з законом, ми уже можемо йти на перевибори.

Скляров же зараз просто тримається за свою посаду, яку так боїться втратити, що готовий підставити під розпуск раду у цей складний час. І залишити Київщину без облради ще на кілька місяців.

Чи розуміє він, що такою поведінкою підставляє репутацію своїх колег, свою партію, та й зрештою Президента, на авторитеті якого зайшов в Київоблраду, набравши всього не більше пари сотень голосів?!

Склярову повідомляю, що він втратить свою посаду у будь-якому випадку!!!

Якщо Скляров не набереться мужності, щоб скликати сесію уже найближчим часом, то ми, депутати, що підписалися під вказаним зверненням, будемо звертатися до Верховної Ради України з проханням розпуску Київської облради і призначення перевиборів. Усі юридичні підстави для цього є.

Ярослав Москаленко, Голова Київської обласної організації політичної партії “За Майбутнє”, депутат Київоблради

КиевVласть

понедельник, 2 августа 2021 г.
12:25
“Укрзализныця” добавила еще один рейс в аэропорт “Борисполь”
12:03
На Оболони в озере утонул мужчина
11:42
За добу на Київщині виявили 5 носіїв коронавірусу
11:21
В Украине на некоторые виды агропродукци возвращена ставка НДС в размере 20%
11:04
Курс валют в Киеве: 2 августа 2021 года
10:42
Сквер имени Василия Стуса защищен от застройки, - Владимир Бондаренко
10:22
Более 38 тысяч человек вакцинировались в Украине за сутки
10:04
Из-за непогоды на западной Украине задерживается прибытие в Киев ряда поездов
09:42
Сотрудник Управления госохраны избил до полусмерти парня возле гей-клуба в Киеве (видео)
09:26
Столичную власть просят организовать сбор отработанных автомобильных шин от жителей Киева
09:04
На Саперно-Слободской автомобиль напоролся на отбойник (фото)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 2 августа 2021 года
воскресенье, 1 августа 2021 г.
18:06
Планові відключення електроенергії в Київській області 2 серпня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:05
Киевский зоопарк выпустил на волю три десятка редких хомяков (фото)
16:04
Кличко просят привлечь к ответственности виновных в разрушении здания бывшего детсада на Дарнице
15:05
За останню добу на коронавірус захворіли 24 жителя Київщини
Календарь событий
В СБУ заинтересовались сотрудничеством “Киевпастранса” со скандальными компаниями
2 августа 2021 г. 12:00
В СБУ заинтересовались сотрудничеством “Киевпастранса” со скандальными компаниями
Служба безопасности Украины (СБУ) с сентября 2020 года расследует факты возможного хищения средств руководством КП “Киевпастранс”. Предварительно речь идет о сотрудничестве предприятия как минимум с 8 компаниями, которым коммунальные “транспортники” в течение последних трех с половиной лет перечислили около 406 млн гривен. Точную сумму ущерба, который был нанесен столичному бюджету, должны установить экспертизы. Примечательно, что некоторые из “партнеров” КП “Киевпастранс” имеют достаточно скандальную репутацию. Среди таковых – ООО “СК “Адамант”, в офисе которого СБУ уже успело провести обыск. Эта компания, которую ранее связывали с одиозным Максимом Микитасем, была одним из субподрядчиков строительства Подольско-Воскресенского мостоперехода – как известно, использование бюджетных средств при проведении этих работ уже неоднократно обращало на себя внимание правоохранительных органов.