п'ятниця, 13 грудня 2024 г.
Київщині потрібен Центр трансплантації кісткового мозку

Київщині потрібен Центр трансплантації кісткового мозку

Юрій Андреєв

Голова правління ГО Національний рух "За трансплантацію"

Один мільярд гривень на будівництво доріг на Київщині і ні копійки на розвиток медицини. Схоже, що порятунок життів важкохворих – ніщо у порівнянні із піаром на дорогах. Саме такі думки у мене виникають, коли я бачу, як по всій країні реалізовують програму президента “Велике будівництво”. Деякі області навіть кредити беруть, аби тільки вчасно збудувати дороги.

У липні минулого року Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”, ухвалений парламентом 4 червня 2020 року, який дозволив обласним радам брати кредити на ремонт доріг. Як бачимо, коли мова йде про забаганки очільників держави, то і закони можна змінювати, при тому дуже оперативно. До чергових виборів Президента треба встигнути.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У той же час немає коштів на будівництво першого і єдиного у Київській області Центру трансплантації кісткового мозку – де б пересаджували кістковий мозок від родинного та неродинного донора дорослим громадянам. Рішення про його створення прийняли ще 15 жовтня 2020 року, коли обласна рада виділила кошти на реконструкцію гематологічного відділення КНП КОР “Київський обласний онкологічний диспансер” у розмірі 44 мільйони гривень.

Проте, через бюрократичну процедуру кошти на рахунку КООД опинилися під кінець року. Встигли лише зробити демонтаж, обробити грибок, що в’ївся у стіни, частково закупити будівельні матеріали. Коли бюджетний рік закінчився, невикористанні кошти повернулися до обласного бюджету. У 2021 році кошти на добудову Центру ТКМ вже не виділялися. Чи будуть вони виділені – невідомо. На крайній сесії облради при внесені змін до бюджету Київщини, кошти на створення Центру ТКМ не передбачили. “Немає грошей” – сказали у профільному Департаменті КОДА. А от на дороги кошти знайшлися.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У цей час тисяча квадратних метрів лікарні знаходяться у руїнах. А головне – пацієнти гематологічного відділення і надалі, якщо пощастить, їдуть лікуватися за кордон. З жовтня 2020 року, коли розпочали проводити реконструкцію відділення, 6 пацієнтів були направлені на лікування за кордон для проведення трансплантації кісткового мозку. На жаль, час виділення коштів з державного бюджету по програмі лікування за кордоном – надто тривалий. 5 пацієнтів померли, оскільки приїхали на лікування у вкрай важкому стані. Ці люди могли б жити, якби вчасно отримали медичну допомогу. Скільки ще людей помруть, поки Центр не створений – риторичне питання. До того ж, на час реконструкції пацієнтів відділення гематології переселили на інший поверх приміщення.

Чому для Київщини, та і всієї України, так важливо збудувати Центр ТКМ? На жаль, на сьогодні в Україні операції з пересадки кісткового мозку для населення віком 18+ не проводять. Причини банальні – відсутність донорів та стерильних боксів із HEPA-фільтрами. Саме створення стерильних боксів за всіма європейськими нормами передбачається реконструкцією.

Трошки історії. Ідея створення такого центру зародилася декілька років тому. У 2016 році я захворів на Апластичну анемію і потрапив на лікування до Київського обласного онкологічного диспансеру. Медикаментозне лікування допомогло, і трансплантація кісткового мозку не знадобилася. Зараз я вже 5 років живу в ремісії. Тобто, моя хвороба спить.

У подальшому наша родина познайомилася із пацієнтами цього ж відділення, які боролися із онкологією та потребували пересадки стовбурових клітин від неродинного донора. Тоді, у 2017 році вперше заговорили за нездійсненну мрію – побудувати Центр ТКМ в Україні.

А потім лікарі відділення гематології КНП КОР КООД пройшли стажування у Туреччині та США. Силами нашого фонду ми закупили один апарат коагуляції крові для лабораторії онкодиспансеру. Були зроблені прорахунки на реконструкцію відділення, тодішній керівник онкодиспансера звертався із листами до всіх нових очільників КОДА. Нарешті, у 2020 році до обласної програми “Здоров’я Київщини” включили пункт реконструкції гематологічного відділення та створення центру ТКМ.

Ми думали, що це перемога, що вже за рік, максимум два, здійсниться мрія,і наші професійні лікарі будуть рятувати наших громадян у сучасному відділенні. А зараз… ми спостерігаємо, як всі радіють новим дорогам. У той час, як важкохворі помирають без надії на порятунок. Для кого ж ці дороги, якщо не буде кому ними користуватись?

Юрій Андреєв, голова правління ГО Національний рух "За трансплантацію"

Джерело публікації

КиевVласть

Теги: новости киевщины, строительство, бюджет, дороги, большое строительство, центр трансплантації кісткового мозку, ценр трансплантации костного мозга

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.