Київ готовий буде послабити жорсткі обмеження, але “гра в одні ворота” цьому не сприятиме
Коронавірус продовжує виводити Україну на лідерські позиції. Ми б’ємо “рекорди” за кількістю інфікованих – цифра зростає майже щодня. Сьогодні ж взагалі вийшли на перше місце у Європі по кількості померлих. І поки медики “на передовій” намагаються врятувати хворих, добово перебуваючи на ногах, частина населення продовжує робити вигляд, що нічого не відбувається або що їх це омине. Ходять без масок, не дотримуються дистанції, йдуть у людні місця із симптомами хвороби.
Із запровадженням із 5 квітня суворого карантину, часто чую від знайомих нотки невдоволення. Типу навіщо усе закривати, люди і так живуть на останні кошти, це доб’є бізнес, коротше кажучи – “все пропало”. Згоден, що будь-які обмеження матимуть свій вплив на підприємців. Але варто згадати, що на іншій шальці терезів – життя людей. Хтось втратить кілька тисяч прибутку, але хтось збереже життя.
До того ж, запроваджені у Києві обмеження не настільки суворі, порівняно із країнами Європи. У Франції третій загальнонаціональний локдаун ввели з квітня. Там залишаються закритими більшість магазинів, а після 7 години вечора взагалі діє комендантська година. Такі заходи запровадили й у Греції. Виходити на вулицю в країні можна лише з 5 ранку до 21 години, і лише з поважних причин. У Чехії також діє комендантська година, обмеження на виїзд за межі своїх населених пунктів. Як у більшості країн Європи, зачинено розважальну інфраструктуру, більшість магазинів та ресторани. Населення зобов’язане носити маски не лише у прищіенні, але й на вулиці. У Іспанії маска є обов’язковою навіть на пляжі. При цьому штрафи за недотримання відповідних норм – величезні.
Столична влада сьогодні робить усе від неї залежне, аби ланцюг зараження коронавірусом було розірвано. Але гра “в одні ворота” не спрацює. Київ готовий послабити жорсткі обмеження, як тільки покращиться ситуація із захворюваністю, і місто відповідатиме критеріям “помаранчевої зони”. Якщо вдаватись у деталі, то один із таких є, наприклад, відсоток заповненості ліжок з киснем. Для того, аби Київ повернувся в “помаранчеву зону” процент заповненості не повинен перевищувати 65%. А на сьогодні ми маємо понад 80%.
Надзвичайно складно сьогодні не тільки нам, у такій ситуації перебувають усі країни. Через пандемію у світі без роботи залишилось понад 225 млн людей. І на цій цифрі жорстока статистика, на жаль, не зупинилась – кількість смертей зростає щоденно. Тож схвалюємо ми карантинні обмеження чи ні, подобаються вони чи ні, – ми маємо їх дотримуватись! І не лише заради себе. Можливо, для більшості молоді вірус може бути більш щадним. Але на вулиці чи у магазині, інфікована особа може заразити людину літнього віку або ту, у якої є хронічні хвороби. І для них вірус корони може стати смертельним вироком. Тож закликаю залишити у стороні скептицизм та легковірність, і берегтися. Дотримуватись обмежень та правил. Адже сьогодні це дійсно потрібно!
Ілля Кушнір, депутат Київради ІХ скликання, фракція "Удар"