неділя, 15 грудня 2024 г.
Київ готовий буде послабити жорсткі обмеження, але “гра в одні ворота” цьому не сприятиме

Київ готовий буде послабити жорсткі обмеження, але “гра в одні ворота” цьому не сприятиме

Ілля Кушнір

Депутат Київради ІХ скликання, фракція "Удар"

Коронавірус продовжує виводити Україну на лідерські позиції. Ми б’ємо “рекорди” за кількістю інфікованих – цифра зростає майже щодня. Сьогодні ж взагалі вийшли на перше місце у Європі по кількості померлих. І поки медики “на передовій” намагаються врятувати хворих, добово перебуваючи на ногах, частина населення продовжує робити вигляд, що нічого не відбувається або що їх це омине. Ходять без масок, не дотримуються дистанції, йдуть у людні місця із симптомами хвороби. 

Із запровадженням із 5 квітня суворого карантину, часто чую від знайомих нотки невдоволення. Типу навіщо усе закривати, люди і так живуть на останні кошти, це доб’є бізнес, коротше кажучи – “все пропало”. Згоден, що будь-які обмеження матимуть свій вплив на підприємців. Але варто згадати, що на іншій шальці терезів – життя людей. Хтось втратить кілька тисяч прибутку, але хтось збереже життя. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

До того ж, запроваджені у Києві обмеження не настільки суворі, порівняно із країнами Європи. У Франції третій загальнонаціональний локдаун ввели з квітня. Там залишаються закритими більшість магазинів, а після 7 години вечора взагалі діє комендантська година. Такі  заходи запровадили й у Греції. Виходити на вулицю в країні можна лише з 5 ранку до 21 години, і лише з поважних причин. У Чехії також діє комендантська година, обмеження на виїзд за межі своїх населених пунктів. Як у більшості країн Європи, зачинено розважальну інфраструктуру, більшість магазинів та ресторани. Населення зобов’язане носити маски не лише у прищіенні, але й на вулиці. У Іспанії маска є обов’язковою навіть на пляжі. При цьому штрафи за недотримання відповідних норм – величезні.

Столична влада сьогодні робить усе від неї залежне, аби ланцюг зараження коронавірусом було розірвано. Але гра “в одні ворота” не спрацює. Київ готовий послабити жорсткі обмеження, як тільки покращиться ситуація із захворюваністю, і місто відповідатиме критеріям “помаранчевої зони”. Якщо вдаватись у деталі, то один із таких є, наприклад, відсоток заповненості ліжок з киснем. Для того, аби Київ повернувся в “помаранчеву зону” процент заповненості не повинен перевищувати 65%. А на сьогодні ми маємо понад 80%.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Надзвичайно складно сьогодні не тільки нам, у такій ситуації перебувають усі країни. Через пандемію у світі без роботи залишилось понад 225 млн людей. І на цій цифрі жорстока статистика, на жаль, не зупинилась – кількість смертей зростає щоденно. Тож схвалюємо ми карантинні обмеження чи ні, подобаються вони чи ні, – ми маємо їх дотримуватись! І не лише заради себе. Можливо, для більшості молоді вірус може бути більш щадним. Але на вулиці чи у магазині, інфікована особа може заразити людину літнього віку або ту, у якої є хронічні хвороби. І для них вірус корони може стати смертельним вироком. Тож закликаю залишити у стороні скептицизм та легковірність, і берегтися. Дотримуватись обмежень та правил. Адже сьогодні це дійсно потрібно!

Ілля Кушнір, депутат Київради ІХ скликання, фракція "Удар"

КиевVласть

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.