понеділок, 6 травня 2024 г.
Картель “Нафтогазова асоціація України” вдався до відвертого шантажу

Картель “Нафтогазова асоціація України” вдався до відвертого шантажу

Михайло Скляр

Голова ГО "Асоціація громадського захисту підприємців"

В історії з обмеженням маржі на паливо для мереж та контрмаршем цих самих мереж є дві проблеми. Перша очевидна – дурниці з держрегулюванням цін очікувано призводять до дефіциту.

Другий бік цієї медалі прихований від суспільства і полягає в тому, що дана мережа разом із іншою мережею, їх ще називають "зеленими" через однакові корпоративні кольори, та ще кілька мереж загальнонаціонального масштабу, які підтримали перші дві, протягом останніх років активно лобіювали у владі, при чому і попередній, і теперішній, посилення свого монопольного становища на ринку шляхом знищення малого та середнього бізнесу. Саме малий та середній бізнес галузі не дозволяв паливними олігархам встановлювати надмірні ціни на своїх АЗС.

Не буду торкатись питання, яким чином цим мережам вдалося отримати прихильність особисто Порошенко і особисто Зеленського, але останні роки галузь роздрібної торгівлі пальним сколихнули жорсткі репресії контролюючих і перевіряючих органів стосовно малих учасників ринку і було прийнято ряд додаткових жорстких регуляцій цього виду підприємницької діяльності, які виконати малими учасниками ринку стало неможливо і переважна їх більшість припинила свою діяльність. Суспільству це подавалось як боротьба з "нелегалами".

Ринок перекроїли таким чином, щоб була знищена вільна конкуренція і зник ринковий фактор ціноутворення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Таким чином на ринку почав безмежно панувати картель великих мереж АЗС, які об'єднані у так звану Нафтогазову асоціацію України, яка є відверто лоббістською структурою паливних олігархів. Картель, який Антимонопольний комітет протягом багатьох останніх років постійно викриває у цінових змовах та безпідставному підвищенні цін і штрафує на сотні мільйонів гривень.

Які мережі входять до асоціації, можна подивитися на сайті асоціації, серед членів, до речі, досі Glusco Медведчука.

Звісно, що безмежне панування на ринку відкрило шлях до підвищення цін, ці мережі АЗС просто почали користуватися тими умовами, які їм на їх "прохання" створила сама держава в особі двох президентів та їх урядів.

Тепер, коли зростання цін призвело до зростання соціальної напруги, влада почала шукати якісь методи впливу на олігархів, яким сама ж і вручила до рук "золотий ключик" від усього ринку. Відновити конкурентне середовище на ринку для збалансування ціни вони не можуть, тому впроваджують такі методи як держрегулювання цін. На що випестувані ними ж олігархи відповіли контрзаходами.

Читайте: Основні міфи про “нелегальні” АЗС та їх повне спростування

Михайло Скляр, голова ГО "Асоціація громадського захисту підприємців"

КиевVласть

Теги: новости украины, азс, регулирование цен

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.