п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Какие тренды в строительстве диктует рынок

Какие тренды в строительстве диктует рынок

Ольга Момчилович

Эксперт по маркетингу недвижимости

За последние 15 лет жилая недвижимость в Украине успела сменить несколько подходов в проектировании и строительстве. От единичных домов практически без придомовой территории рынок перешел к жилым комплексам, состоящим из нескольких зданий и своим внутридворовым пространством. Со временем концепция сместилась в сторону жилых комплексов со своей внутренней инфраструктурой: начинали с продуктовых магазинчиков на первых этажах домов, а после даже свои детские садики появились. Жилые комплексы стали заметно укрупняться. Следующим шагом стало создание жилых комплексов смешанного типа (mixed use), которые объединяли в себе как жилую, так и коммерческую составляющую (например, офисы). Согласитесь, жить и работать в одном месте – достаточно удобно.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На этом эволюция жилой недвижимости не остановилась. Толчком к появлению нового типа недвижимости послужил коронакризис, который в корне изменил образ жизни потребителя. Если раньше работа “на удаленке” была скорее исключением из правил, то сейчас это явление встречается практически повсеместно. И даже при наличии условий для возврата к работе в офисе большинство предпочитает гибридный формат работы с возможностью работать из дому. В свою очередь, это освободило у потребителя достаточное количество времени, которое ранее тратилось на дорогу в офис и назад. То есть времени на себя и свой досуг стало больше. Соответственно, сформировался запрос на пространства для проведения досуга. При этом с  минимальными затратами на дорогу.

Ответить на этот запрос сможет недвижимость нового формата, которая и стала последним трендом – недвижимость, совмещающая в себе все составляющие лайфстайла покупателей: жизнь, работа, развлечения, покупки. Так называемый формат blended mix. Это значит, что в скором будущем мы увидим рост спроса на жилые комплексы, в составе которых будут и жилье, и офисы/коворкинги, и развлекательная (культурная) составляющая, и торговля.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Такой подход предусматривает не только глубокую проработку концепции жилого комплекса в части жилья, а и зонирование и планирование пространства комплекса, строительство обширной инфраструктуры, способной удовлетворить все потребности покупателя. При этом стандартный набор факторов, на которые ориентируется потребитель при выборе жилья, никуда не исчезает. 

Основными задачами, которые теперь выходят на первый план для девелоперов, станут подготовка культурного генерального плана территории микрорайона, а также внедрение жизни в его культурную, развлекательную и социально-бытовую инфраструктуру. 

Ольга Момчилович, эксперт по маркетингу недвижимости

КиевVласть

Теги: новости киева, строительство, недвижимость, Аналитика, жк, спрос, тренды, проектирование, Ольга Момчилович

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.