воскресенье, 24 октября 2021 г.
Як нардеп Сольвар сам із собою на сторінках преси спілкувався

Як нардеп Сольвар сам із собою на сторінках преси спілкувався

Іван Неживий

депутат Фастівської міської ради від виборчого округу № 27

Я не згоден з жодним вашим словом,

але готовий померти за ваше право це говорити.

Вольтер.

 

Із подивом ознайомився з “Коментарем народного депутата України Руслана Сольвара”, опублікованим у фастівських ЗМІ за 12 червня 2014 року на його ж публікацію за 29 травня стосовно його ролі у виборах мера Фастова.

В останньому матеріалі він заявляє, цитую: “Я більше року боровся з регіоналами в парламенті. Одразу після подій на Майдані я оголосив про початок люстраційної кампанії. Моя головна мета – повністю побороти не лише регіоналів, а й “регіоналівський” менталітет… Надіюся, нам вистачить сил та розуму не допустити до депутатського корпусу (Фастівської міськради – І.Н.) представників старої влади і тих, хто ефективно взаємодіяв з ними. “И так по плодам их узнаете их”… (Матф. 7:16).

Щодо “плодів” і поговоримо. На початку свого “коментаря” нардеп зазначає, що його попередній “коментар” за 29 травня викликав багато запитань та шквал дискусій у Фастові. Цілковита перемога демократичних сил нібито враз об’єднала між собою, здавалося б, непоєднувані сторони у місті проти нього.

Проте, народний депутат чомусь “забуває” зазначити, скільки зусиль він доклав до “гасіння пожежі” після появи у світ попереднього свого “перлу”, і про те, чому самої дискусії досі так і не відбулося. Читачам, гадаю, буде цікаво дізнатись, що відразу після появи у фастівських ЗМІ того матеріалу Р.Сольвара кілька міських партійних організацій зініціювали відкрите звернення до парламентської фракції УДАРу і виборців округу. Публікацію того звернення годі шукати на шпальтах газет. Людина нардепа про все подбала – кажуть, “натиснули” на одних, іншим щось “пояснили”. Змусили навіть радіокомпанії зняти з ефіру вже записані виступи щодо цього! Ось така боротьба з “регіоналівською” ментальністю від Сольвара.

Опускаючи, із зрозумілих причин, підписи, процитую те звернення:  “Ми уважно вивчили опус народного депутата України Руслана Сольвара, опублікований 29 травня 2014 року в місцевих фастівських ЗМІ щодо його ролі у позачергових виборах міського голови Фастова, які відбулися 25 травня. Нас, як і переважну більшість жителів міста, дуже обурило, що народний обранець не лише обдурив своїх виборців, а й відверто цим хизується. У ході всієї виборчої кампанії він офіційно закликав голосувати за одного кандидата, а насправді всі зусилля доклав на підтримку іншого – свого одногрупника в Державній академії управління при Президентові України. Нам тепер зрозуміло, навіщо у дні трауру за загиблими українськими солдатами 23 травня цього року Руслан Сольвар організував на центральній площі міста рок-концерт. Це цинічне ставлення нардепа до загиблих українців у ході антитерористичної операції на сході держави, очевидно, мало дискредитувати кандидата в мери, якого офіційно він підтримував. Вчинок народного депутата Руслана Сольвара, на нашу думку, засвідчує мінусовий рейтинг цього депутата серед виборців мажоритарного округу №91. У ході президентської кампанії 2014 року новообраний лідер України і його політичні союзники з УДАРу закликали жити по-новому, поважати європейські цінності. У цивілізованих країнах за нечесність для політика настає політична відповідальність – відставка. Тож закликаємо Вас змусити Руслана Сольвара вибачитися перед жителями Фастова за обман на міських виборах і докласти зусиль, аби такі політичні шулери більше не посідали владних посад у державних, урядових установах та парламенті України. Інакше нового Майдану не уникнути!”.

Що ж змусило Р.Сольвара та його оточення, борючись із “регіоналівським” менталітетом, закривати рота журналістам і місцевим активістам, використовуючи ті ж прийоми, проти яких виступали українці ще напередодні помаранчевого Майдану і проти чого активно боролися українці під час Революції гідності? Відповідь, очевидно, в тому, що сам Руслан Сольвар недалеко втік від “регіоналів”. Пригадується, як на сесії міськради після його обрання нардепом він заявляв, що буде співпрацювати з тодішньою владою, а якщо опозиційність шкодитиме цьому, то йому не по дорозі з такою опозицією. Потому в курилці місцевий “регіоналівський” актив радо вітав ці слова новоспеченого нардепа і наголошував, що з ним можна працювати.

Подейкують, відразу після присяги у Верховній Раді Р.Сольвар навіть писав заяву на вихід з парламентської фракції УДАР, і лише активне втручання Віталія Кличка тоді завадило появі “тушки” з фастівського округу. Зрештою, я не знаю жодного фастівчанина, який бачив депутата Сольвара під час революційних подій на київському Майдані чи бодай фастівському.

У світлі цього кумедно звучать слова нашого посланця в парламенті, що саме він одразу після подій на Майдані “оголосив про початок люстраційної кампанії”. Коли оголосив? Де? Як вона починалася і як проводиться, ця його “люстраційна компанія Сольвара”, про яку  ніхто не чув ні в Києві, ні в Фастові? Знайомі мені народні депутати, до яких я звернувся з цього приводу, іронічно сприйняли повідомлення про “люстраційні заслуги” нашого обранця, оскільки прізвище Сольвара ні в кого з них взагалі не асоціюється з суто депутатською діяльністю. Не виступає, нічого не ініціює, тихенько відсиджується. Активність проявляє в приватних бізнесових справах, на що вказують і журналісти та аналітики. А громадський рух “Чесно” вказує навіть на “непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя” (див. сайт цієї організації): “Відповідно до інформації, наданої Сольваром Русланом Миколайовичем до ЦВК, за 2011 рік він заробив 24 000 грн., члени його сім’ї – 0 грн. Заощаджень у банках задекларовано – 0 грн. Жодної житлової нерухомості, в якій міг би проживати кандидат із дружиною, не задекларовано. Водночасчас дружина кандидата володіє правом власності на автомашину Lexus RX 350” (коштує близько 900 000 грн. – І.Н.). “Оскільки сумарний річний дохід сім'ї, яка складається з 2 осіб, склав 24 000 грн., і якщо враховувати, що згідно з Законом України “Про Державний бюджет на 2011 рік”, прожитковий мінімум на одну працездатну особу в 2011 р. становив близько 12 000 грн. на рік, то можна припустити, що задекларованих доходів сім'ї Сольвара Руслана Миколайовича у 2011 р. могло бути недостатньо для її прожиття”, – поділився своїми висновками з громадськістю рух “Чесно”.

Хто хоч трохи знає про спосіб життя народного депутата та про обсяги його фінансових витрат в одному лише виборчому окрузі, – погодиться, що маємо справу з подвійною арифметикою чи з подвійним життям особи, наділеної владою. Хіба не проти цього виступали учасники Майдану? Може, саме з людей такого способу життя, властивого “регіоналам”, і треба починати люстрацію? 

Тож хочеться порадити депутату Сольвару, перш ніж заявляти про свою боротьбу з пережитками “регіоналів”, уважніше придивитися до себе.  “І так по їхніх плодах ви пізнаєте їх”… (Мт. 7:16).

суббота, 23 октября 2021 г.
18:04
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:30
Одну з доріг у Бучанському районі капітально ремонтують у рамках “Великого будівництва”
17:05
В Броварах на Киевщине на переработку сдали тысячи перерезанных экземпляров Библии
16:40
COVID-19 діагностували в 975 жителів Київщини
16:04
В Киеве СБУ разоблачила двух сотрудников ГБР, которые “крышевали” недобросовестных застройщиков
15:35
Рекламная кампания “Интергал-Буд” признана одним из лучших Digital-проектов
15:05
Правоохранители разоблачили группу рейдеров, завладевшими зданиями в историческом центре Киева
14:40
У регіони виїжджатиме група для моніторингу організації місцевою владою заходів щодо подолання COVID-19, — Олексій Чернишов
14:04
КП “Киевтеплоэнерго” начало отопительный сезон в многоквартирных домах столицы
13:05
За поджог замруководителя ОП Жовквы подозреваемым обещали заплатить 7 тыс. долларов - прокуратура
12:02
Майже 500 одиниць спецтехніки: Василь Володін перевірив, наскільки Київщина готова до ліквідації наслідків екстремальних погодних умов
11:02
Правоохранители сообщили жителю столицы о подозрении в завладении недвижимостью Киевского облсовета
10:05
В Киеве на Позняках нетрезвый водитель насмерть сбил пешехода на переходе (фото, видео)
09:03
В Украине за сутки вакцинировано от коронавируса 290 тысяч человек
07:15
Сегодня, 23 октября, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 октября 2021 года
Календарь событий