п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Як Генпрокуратура України допомогла Росії засудити Надію Савченко

Як Генпрокуратура України допомогла Росії засудити Надію Савченко

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Як повідомила 23 березня 2016 року Генеральна прокуратура України, відкрито кримінальне провадження відносно тих російських суддів, які напередодні засудили до 22 років позбавлення волі українського військовослужбовця Надію Савченко, а також прокурорів РФ, які підтримували обвинувачення.

Необговорюючи вину чи невинуватість засудженої, яка брала участь у бойових діях на території власної країни в умовах правового режиму мирного часу, зазначу, що головне питання в “справі Савченко” - це не питання вини, а питання юрисдикції. Тобто, питання чи має право Росія викрадати з території України громадян України та судити їх за російськими законами за дії, скоєні громадянами України на території України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Так ось, заява Генпрокуратури є ганебним фарсом, оскільки саме Генеральна прокуратура України в особі заступника генпрокурора Віталія Каська ще в лютому 2015 року визнала юрисдикцію Росії в “справі Савченко”, визнала, що Росія вправі викрадати громадян України та судити їх за російськими законами за дії, вчинені на території України, а також визнала, що член ПАРЕ Савченко не користується дипломатичним імунітетом на території Російської Федерації. Більш того, Генеральна прокуратура України в особі заступника генпрокурора Каська активно співробітничала з Генпрокуратурою РФ та Слідчим комітетом РФ по цій справі, виконуючи доручення СК РФ на підставі Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, підписану Росією, Україною та низкою країн колишнього Союзу РСР у Мінську 22 січня 1993 року.

Також Касько направив у Москву службову характеристику на військовослужбовця Савченко (до речі - негативну), яку він отримав, не поставивши до відома навіть Головну військову прокуратуру. Як пише адвокат Савченко Новиков, це Касько зробив на його особисте прохання.

Я не маю запитань до російського адвоката: адвокатська діяльність є його професією, він нею заробляє гроші й не повинен дбати про підтримання міжнародного престижу України чи дотримання законності керівництвом Генпрокуратури сусідньої держави. Але є запитання до пана Шокіна, який смішить народ кримінальним провадженням відносно закордонних прокурорів і суддів замість того, щоби притягнути до кримінальної відповідальності свого екс-заступника Каська.

До речі, щоби два рази не вставати. А як просувається розслідування кримінального провадження, відкритого НАБУ за фактом незаконного привласнення Каськом кількох державних квартир?

Володимир Бойко

Джерело: Facebook автора

Читайте також: Семейные ценности ВО “Батькивщина” Киевского областного совета

КиевVласть

Теги: гпу, кримінальне провадження, кримінальна відповідальність, справа савченко, російські судді, прокурори рф, юрисдикція, заступник генпрокурора, віталій касько

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.