середа, 24 квітня 2024 г.
З початку 2014 року горілка подорожчала в 2,6 рази

З початку 2014 року горілка подорожчала в 2,6 рази

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Прийнято вважати, що мінімальна роздрібна ціна на алкогольні напої стримує появу на полицях контрафактної продукції. Але це й інструмент зниження конкуренції за рахунок усунення невеликих виробників.  Асоціація постачальників торговельних мереж звернулась до представництва ЄС в Україні з питанням щодо їх позиції з мінімальної роздрібної вартості алкоголю. Із відповіді стало зрозумілим, що в ЄС відсутня позиція щодо мінімальних оптових та роздрібних цін на алкоголь в Україні, за винятком положень Угоди про асоціацію, які стосуються цієї теми.

В Україні кожного року з підвищенням акцизу на алкоголь або підвищення вартості державного спирту відбувається паралельно підвищення мінімальної роздрібної ціни на спиртні напої. Таким чином, виробник не може продавати дешевше, навіть якщо він хоче провести акцію та зробити знижки. Але в окремих регіонах Постанову Уряду оскаржують в суді та продають алкоголь за старою мінімальною роздрібною ціною, як це було на Івано-Франківщині в 2016 році.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Виробники обходять такі заборони: вони вкладають гроші під закрутку, примотують інші товари, як наприклад сік, по 1коп. або через маркетингові дослідження, коли покупець, зареєструвавшись на сайті, отримує поповнення мобільного рахунку.

Утримуючи мінімальну роздрібну ціну, Уряд здійснює підтримку великих виробників горілки. При однаковій ціні на полиці покупець практично завжди вибере відому торговельну марку. Саме цим можна пояснити майже відсутність маловідомих брендів на полицях торговельних мереж. Тому мінімальні роздрібні ціни – це позитив й негатив одночасно.

Нагадаю, що мінімальна роздрібна ціна на найпопулярніший алкоголь в Україні – горілку – зросла за 3,5 роки з 30грн. до 80грн, тобто на 167%. Інфляція з початку 2014 року й дотепер становила 92%. Тобто подорожчання найдешевшої продукції було в 2 рази більшим за рівень інфляції.

Зараз Уряд пропонує наступного року знов підвищити акцизи на 11%, тобто на рівень інфляції 2017 року, на всі напої, за винятком сухого вина. У разі прийняття ВР такої пропозиції Кабінет Міністрів знов підніме мінімальну роздрібну вартість усього алкоголю.

Раніше, у липні, Асоціація робила розрахунок вартості алкогольних напоїв в Україні та в деяких країнах Європи, за якими алкоголь українцю менш доступний за німця в 4 рази, за співвідношенням заробітної плати та вартості напоїв. У середньому пиво та горілка коштують у Німеччині в 5 разів дорожче за Україну, але й заробітна плата там в 19 разів вища.

Тому перед кожним постає вічне гамлетівське питання: Пити чи не пити?)

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Теги: новости киева, алкоголь, цена, рынок, рост, водка, выросла

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.