середа, 11 грудня 2024 г.
Ипотечное кредитование в Украине: каковы первые результаты и что можно купить

Ипотечное кредитование в Украине: каковы первые результаты и что можно купить

Ольга Момчилович

Эксперт по маркетингу недвижимости

В марте стартовала такая долгожданная программа доступного ипотечного кредитования украинцев с подъемной процентной ставкой в 7% годовых и сроком кредитования до 20 лет.

По сравнению с предыдущими предложениями банков по кредитованию такая ставка уже больше похожа на европейские традиции в ипотеке, где кредиты на жилье выдаются под 1-3% годовых.

По состоянию на 17 мая Министерство финансов Украины отчиталось о 268 уже выданных кредитах в рамках программы “Доступная ипотека 7%” на общую сумму 223,7 млн грн и 571 заявке, пребывающей на стадии рассмотрения.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На какое жилье брали кредит

Кредиты выдавались как на вторичное жилье, так и на первичку. Предпочтение в покупке явно было отдано жилью со вторичного рынка – 72,3% кредитов было выдано на покупку вторички. И только 27,7% договоров было заключено на приобретение в новостройках еще не введенных в эксплуатацию.

Рассматриваемые на данный момент заявки на участие в ипотечной программе картину соотношения первичка/вторичка существенно не меняют:

Большинство заявок на приобретение жилья в кредит поступает из столичного региона (64,3%), на втором месте по количеству запросов – Харьковская область (6,6%).

Что можно купить в ипотеку на первичке

Поскольку условия ипотечного кредитования ограничивают заемщика не только по общей стоимости приобретаемого объекта, но по метражу, интересно рассмотреть, что же может себе позволить приобрести семья из 3-х человек.

Итак, программой предусмотрена возможность покупки жилья общей площадью до 50 м кв. для пары или же одинокого человека, а каждый дополнительный член семьи может расширить нормативную ипотечную площадь еще на 20 метров. Также допускаются отклонения от нормативной площади до 20%.

Таким образом, семья из трёх человек может рассчитывать на квартиру площадью до 84 м кв. Это может быть вполне просторная двухкомнатная квартира или же компактная трёшка.

Теперь разберемся со стоимостью покупки. Программой она ограничена суммой в 2,5 млн грн, поэтому рассматривая покупку квартиры площадью 84 м кв., мы упремся в бюджет 29 760 грн/м кв.

В этом ценовом диапазоне в Киеве можно приобрести готовое жилье эконом-класса, средняя цена которого в апреле составила 23 988 грн/м кв. Также можно рассмотреть объекты комфорт-класса на этапе строительства и даже некоторые готовые объекты комфорт-класса, ведь средняя цена предложения по комфорт-классу в апреле составила 29 388 грн/м кв.

Если же рассматривать пригород столицы, то с таким бюджетом можно будет позволить себе и жилье бизнес-класса, которое в апреле предлагалось в среднем по цене 23 343 грн/м кв.

Недавно была озвучена еще одна новость про перспективы улучшения доступности покупки жилья – в Украине готовится к запуску еще один механизм финансирования покупок. На этот раз речь идет о финансовом лизинге жилья, ставка для этого инструмента ожидается в районе 5%.

Ольга Момчилович, эксперт по маркетингу недвижимости

КиевVласть

Теги: новости киева, недвижимость, цены, обзор, ипотечное кредитование

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.