середа, 22 січня 2025 г.
Київ потребує додаткового розгортання ковідних ліжок

Київ потребує додаткового розгортання ковідних ліжок

Віктор Яцик

Нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

Столиця України вже знаходиться в нових умовах епідеміологічних викликів. Система комунальних медичних закладів міста Києва витримала цю складну перевірку. Хочеться нагадати, які це випробування: введення безпрецедентного в обмеженнях карантину за останнє сторіччя; початок другого рівня медичної реформи (з трьох запланованих) з квітня 2020 року (введені нові правила фінансування галузі та перетворення міських лікарень в комунальні підприємства); проведений загальнодержавний локдаун; оперативно забезпечені галузеві потреби лікарень витратними матеріалами, засобами захисту, респіраторним обладнанням різних видів складності для боротьби з епідемією, перепрофілювані лікарні в опорні інфекційні стаціонари для надання допомоги хворим з вірусними пневмоніями; змінено філософію та підходи до госпіталізації хворих з невідкладними та плановими госпіталізаціями; організовано мережу лабораторних центрів для проведення тестів на ПЛР для киян (починали з одного лабораторного центру, а за рік створена ціла мережа), змінені радикально умови карантину в стаціонарах для безперервного функціонування системи; утриманий відтік медичних кадрів з галузі (що складало до 15% в різних стаціонарах міста), спричинений реформуванням галузі та епідемією; почато вакцинацію працівників медичних закладів міста Києва (місто виділило на придбання вакцин від COVID-19 140 млн гривень додатково).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

З початку місяця ми відмічаємо, як протікає епідемічна ситуація, в зв’язку з масовою захворюваністю, та перехід в “червону зону” (це захворювання в регіонах, де реєструється більше 320 хворих на 100 тис. населення протягом 14 днів та завантаженість профільних ліжок понад 75%). Зараз це чотири області – Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька. Київ подолав позначку червоної лінії  останніми вихідними і зараз йде підготовка медичних закладів і інфраструктури міста до можливого переходу в більш жорсткі епідемічні обмеження з мобілізацією усієї медичної системи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Потрібно зазначити, що вже рік медична інфраструктура міста Києва самотужки справляється з епідемією коронавірусної інфекції. Декларований єдиний медичний простір, як і раніше, існує лише в дискусіях. Відомчі, академічні, ДУСівські медичні заклади утримуються від розгортання кисневих ліжок та прийому хворих з міста, тож по суті, столиця маючи потужну медичну галузь різного підпорядкування, в критичний момент розраховує лише на свої медичні комунальні заклади. Відомчі лікарні забрали на лікування потік планових хворих з міста, тоді коли місто  змушене було перепрофільовувати ліжковий фонд, лікарів і цілі лікарні в інфекційні стаціонари, та несе втрати за рахунок нових правил фінансування галузі. Такі дискримінаційні умови функціонування лікарень різного підпорядкування шкодять медицині міста Києва та галузі в цілому в умовах епідемії, коли необхідна мобілізація усіх засобів і ресурсів.

Що доцільно провести:

  1. Перевірку Держспоживслужбою міських лікарень усіх видів підпорядкування на наявність ліжок з підведеним киснем для можливої госпіталізації хворих з вірусними пневмоніями.
  2. Провести навчання лікарів щодо проведення лікування хворих з вірусними пневмоніями та позитивним ПЛР-тестом COVID 19 в лікарнях, що є резервним фондом.
  3. Збільшити ліжковий фонд з кисневою підтримкою у відповідності до прогнозу збільшення кількості захворілих на найближчі 14 днів.
  4. Переглянути та інтенсифікувати план проведення вакцинування вразливих верств населення.

Віктор Яцик, нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

КиевVласть

Теги: новости киева, коронавирус, кислород, койко-места, ведомственные больницы, коммунальные больницы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.