Інфраструктурний колапс в Києві наяву
Три пориви фактично за добу й потоки окропу в різних місцях столиці — це вже не поодинокі випадки, а системна проблема, і її вже не можна списати на якісь форс-мажори.
1. Кажуть що влітку провели випробування теплотрас. Як? При цьому мали подати на 2 атмосфери вище, ніж взимку в люті морози. Якщо тоді все було гаразд, мережі тиск витримали, чому тепер труби рвуться, коли на вулиці плюсова температура? Значить випробування було лише на папері?
2. Роками, і тепер, чуємо стогін посадовців, що 80% труб вичерпали свій ресурс? Ми на початку 1996-го вперше замінили вбиті труби на вулиці Богдана Хмельницького на попередньо ізольовані, що служать набагато довше. Розпочали цей процес. Далі ця робота була згорнута і велася так-сяк. У нас 5 тис. км в однотрубному вимірі, що дорівнює відстані від Києва до столиці Індії – Делі. Такими темпами, як зараз, їх заміни ми не побачимо до скону віку.
3. Якщо були якісь порушення з боку забудовників, про що чуємо останніми днями, чому мовчали, коли знали?
Київраді і громадськості треба домогтися відповідей на питання, що насправді стало причиною цього валу аварій, і хто за них відповість. Не дати списати всі збитки на бюджет.
А влада повинна зробити, врешті, практичні висновки. Інфраструктурний колапс, яким усі довго лякали, вже дається взнаки.
Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.