п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Їхати чи не їхати у відпустку в умовах війни?

Їхати чи не їхати у відпустку в умовах війни?

Вікторія Барскова

журналістка

Питання “Їхати чи не їхати у відпустку в умовах війни?” мучило мене майже місяць. Наскільки це морально? Дорого? Важко? 

Аргумент, що три місяці під бомбами  дають право на тиждень спокою,  переважив.  А тут ще пропозиція від авіаперевізника про переліт за 3 євро з Кракова до Праги. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Швидко вирішили, що  звідти їдемо до Карлових Вар. Розуміли, що загальний маршрут буде складний. Але найближчим часом по-іншому не буде. То вирушили. “Київ-Львів” – поїзд. “Львів-Краків” – автобус. Ночівля у Кракові. Потім таксі до аеропорту. Переліт “Краків-Прага”. І звідти автобус “Прага-Карлові Вари”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У Львові підстрахувалися квартирою друзів. Мали приємний гастротур містом. Навіть випадково побачили як преса фанатіла на площі Ратуші від переможця Євробачення. Та найцікавіше було попереду. 

Автобус запізнився без пояснень. За півтори години доїхали у Шегині. І почалося Велике Очікування. 

Сам пункт дуже примітивний. Дякувати волонтерам, які розгорнули намети допомоги, є безплатні гарячі напої, випічка, туалети, місця для зарядок телефонів, меддопомога.  Наш автобус, до речі, напівпорожній, чомусь,  пропускав всі інші. З пасажирами ніхто не спілкувався й ні на які запитання не відповідав. 

Так само, як і на митниці, коли з’ясувалося, що серед пасажирів, людина, яка не має права виїзду з країни. В нас “горіли” проплачений готель та переліт.  Спроба дізнатися у водіїв (на яких у цей момент складали протокол за порушення правил) коли приблизно будемо на місці натикалася на глуху стіну та гучне невдоволення пасажирів. У відповідь на мій спіч про самоповагу до себе, як до громадян та клієнтів, жінки різного віку вимагали від мене : “Не нервувати водіїв”, “Терпіти”, “Співчувати порушнику” тощо. Лякали тим, що з таким підходом “Європа вас не прийме”. Замовкли лише після того, як повідомила їм, що, на відміну від більшості, не їду за легким життям й за тиждень повертаюся знову у війну.  А коли вже на польському боці виключно наш автобус загнали на додатковий огляд, голосно співчувати бідолашкам-драйверам перестали всі. 

Шість додаткових годин на кордоні дозволили нам зрозуміти, що наш готель та авіабілети згоріли невідворотно; що  кінцева точка маршруту нашого автобуса …. Карлові Вари. Склавши “2+2” “переконали” водіїв доправити нас туди "за красиві очі".  По часу ми навіть виграли 1 годину.

Сам відпочинок не міг не вдатися. Без обстрілів та нескінченних розмов про війну. 

Ми почали спати вночі та  не реагувати вороже на російську мову. А там це – майже друга місцева. 

Із задоволенням підслуховували розмови молодих рашистських мамів, які скаржилися одна одній, що цього року їм складно буде відпочити  в Європі. 

Зі ще більшим задоволенням скрізь щебетали українською. Голосно співали у басейні про “батька-Бендеру” та “червону калину”. Той порожнів миттєво. 

З гордістю вигулювали футболки “Україна”.

Було трохи дивно спостерігати, як наша землячка, що вже 7 років заміжня у Німеччині, і чий син наразі воює в Україні, мило спілкується з нашими ворогами.  Як ті, інші, спокійно ходять, п’ють водичку, лікуються, сміються, будують плани… Та коли ми трохи оббулися на новому місці, дізналися: готелі, що належать росіянам – порожні та банкрутують; що закрилися майже всі екскурсійні агенції; так само, як і брендові бутіки, і ресторани та ще багато чого. 

І міцніла, ще раніше сформована впевненість, що правда є лише одна, і добро завжди перемагає зло.

Додому поверталися тим самим автобусом з тим самим екіпажем.  На кожній зупинці людей більшало. Жінки, чоловіки, маленькі діти. Стомлені закордонним життям люди повертаються додому. Рахують кожну мить, що відділяє їх від дому. Перейнявши трохи громадських прав й свобод, не соромляться вимагати поваги до себе та своїх потреб.  І диво: ті без заперечень все виконували. 

Алей на цей раз ми не уникли фінансових втрат. Попри всі запевнення, автобус прийшов до Львова через  13 хвилин після того, як відправився наш поїзд на Київ. І знову на нас чекало смачне місто та шопінг.  Відключившись у потягу майже одразу, ми вранці навіть не зрозуміли, що прибуваємо із годинним запізненням. Все це вже не мало ніякого значення. 

Йшов дощ. Вмиване місто всміхалося нас скрізь ці “сльози”.  Ми були вдома. І куди б ми не їхали, знаємо, що будемо тут завжди. 

Теги: новини україни, війна, дороги, прага, відпочинок, відпустка, Карлові Вари, пригоди, чи варто, Вікторія Барскова

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.