п'ятниця, 3 травня 2024 г.
HR в умовах війни — виклики та випробування

HR в умовах війни — виклики та випробування

Олександра Качан

HRD Alliance Novobud

В кінці 2021 року — на початку 2022 було багато розмов про війну, але ніхто не вірив в неї. І коли це сталося, перше, що ми зробили — зорганізували команду, налагодивши оперативний обмін інформацією щодо того, хто де, чи всі живі, чи здорові та неушкоджені, законсервували будівельні майданчики тощо. У випадку, якщо хтось з працівників не виходив на зв’язок, власними силами розшукували їх, знаходили зв’язки та контакти. Alliance Novobud завжди більшу частину часу працював у офлайновому режимі, тож нам прийшлося швидко переформатуватися  на онлайн роботу. Перебудова процесів збіглася з активними бойовими діями навколо Києва, але це не завадило нам закрити бухгалтерський період, розрахуватися за заробітною платою з усіма працівниками.

Далі був надважкий березень і невідомість майбутнього. Та попри все власниками компанії було ухвалене рішення про відновлення будівництва уже на початку квітня. І тут на повну силу нам вдалося відчути, що таке HR в умовах війни. В доволі короткі строки нам вдалося зібрати команду, повернути людей, організувати якісну робочу комунікацію та прописати чіткий план дій. Рішення про відновлення роботи було корисним як для клієнтів, перед якими ми маємо зобов’язання, так і для команди — ми дали їм роботу, а отже джерело заробітку. За практично увесь 2022 рік ми не звільнили жодного працівника, і тільки  восени звільнилися ті, хто ухвалили рішення залишатися за кордоном.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Станом на сьогодні ми спостерігаємо другу хвилю емоційного перевантаження команди. Всі розуміють, що війна триватиме й у 2023 році, що попереду важкі, а може і ще важчі часи, тож головне завдання наразі — втримати команду та її ефективність, налаштувати на результат та успіх. Як і у квітні, так і наразі нам практично ніколи сумувати й думати про вигорання, адже будівництво усіх об’єктів йде дуже активно.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Головне завдання HR в умовах війни — збереження команди та налагодження комунікацій таким чином, щоб це було комфортно, результативно та дієво. Зберегти не просто команду, а людей.

На майбутнє ми, звісно, не полишаємо планів про відновлення навчання персоналу, розвитку його професійних навичок та особистісних якостей. Також продовжуємо автоматизацію та оптимізацію робочих процесів, аби підготуватися до будь-яких можливих сценаріїв роботи.

Які спеціалісти в дефіциті під час війни 

Від початку повномасштабного вторгнення Україну покинула велика кількість працездатного населення, переважно жінок. Щодо чоловіків, то значна їхня частина опинилась в лавах ЗСУ, ТРО, добробатів, створивши, таким чином, певний брак робочих будівельних спеціальностей, який відчувається на ринку певною мірою й до тепер. Але з іншого боку не всі будівельні компанії відновили свою діяльність, тож знайти потрібні кадри все ж можливо, хоча, звичайно, конкурс на посади значно скоротився.

Alliance Novobud вдалося не лише оперативно відновити будівництво, а й розвинути нові напрямки. Ми також активно допомагаємо переселенцям з окупованих територій, до прикладу, влітку до нас приєдналася повноцінна команда кваліфікованих оздоблювальників з Маріуполя, які переселилися до столиці після повномасштабного вторгнення.

Серед офісних працівників маємо 2-3% тих, хто залишив Україну та поки не збирається повертатися. Це переважно жінки. Врешті ми знайшли заміну для них. На це пішло досить мало часу, адже охочих працювати в Києві наразі вистачає.

В пріоритеті: нематеріальна мотивація та психологічна підтримка

Під час війни, окрім матеріального питання, співробітників цікавить ще й психологічна підтримка від компанії. Тому робимо все, аби додати в буденні справи краси й смаку. Наприклад, з літа 2022 року  гарною традицією стали солодкі понеділки. Вранці працівники збираються на кухні, пригощаючись кавою, чаєм з тортиками та пирогами, які готуємо власноруч. Завдяки таким зустрічам ми отримуємо обмін енергію та емоціями, а понеділки перейшли з розряду важких днів у смачні та приємні.

Привітання з днями народження, професійними та державними святами, онлайн знайомство з новими співробітниками, щотижневі дайджести новин — обов’язкові атрибути трудових буднів нашого колективу навіть зараз.

Одним із корпоративних свят, яке девелопери відзначають щороку, є День будівельника. У 2022-му, ясна справа, святкування в прямому сенсі слова було недоречним. Від Броварської міської ради ми дізнались про багатодітну родину на Київщині, яка постраждала  під час окупації — був значно пошкоджений будинок та інше майно. Ми вирішили долучитися до відновлення їхнього зруйнованого обстрілами будинку, тож 13 серпня наша команда вирушила на велику толоку. Приїхали не з порожніми руками — привезли багато будівельних матеріалів, техніку, інструменти, гарний настрій та гостинці дітворі й господарям. За день розібрали завали, спорудили паркан, допомогли копати криницю.

Триматися попри все та тримати в ресурсі команду — важке, але підсильне завдання, з яким департамент з управління персоналу повинен справлятися у ці важкі для України часи.

Олександра Качан, HRD Alliance Novobud


Теги: війна росії проти україни, Альянс Новобуд, україна, захист україни від російського загарбника, alliance novobud, управління персоналом, будівельна сфера

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.