суббота, 8 мая 2021 г.
Хаотична забудова у Києво-Святошинському районі Київщини збільшила навантаження на інфраструктуру до критичного рівня

Хаотична забудова у Києво-Святошинському районі Київщини збільшила навантаження на інфраструктуру до критичного рівня

Дмитро Гусятинський

Голова Києво-Святошинської районної ради

Хаотична забудова – “головний біль” для усіх населених пунктів, розташованих поблизу столиці. Адже бездумна забудова виснажує існуючу інфраструктуру. Але місцева влада нічого не може з цим подіяти, адже наразі практично відсутні важелі впливу на недобросовісних забудовників. 

Так сталося, що з реорганізацією ДАБК у 2012 році та створенням ДАБІ органи місцевого самоуправління навіть не повідомляються про початок будівництва, а зона відповідальності населених пунктів фактично обмежилася наданням новобудовам поштових адрес. Відповідно, з того моменту і розпочалася тотальна та хаотична забудова Києво-Святошинського району. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За цей час така забудова призвела до збільшення населення з 200 до більш ніж 500 тисяч, про що свідчать дані правоохоронних органів і місцевої влади. Відповідно, збільшилося навантаження на соціальну, транспортну, інженерну інфраструктуру району, водопостачання, водовідведення та енергопостачання. 

Для прикладу, зросло навантаження на об'єкти інфраструктури освітньої сфери. Лише кілька забудовників за останні роки побудували приватні школи та садочки, проте це практично не вплинуло на освітню сферу, оскільки лише невелика кількість сімей здатна оплачувати комерційне навчання. Відповідно, весь тягар по забезпеченню нових жителів доступом до навчання ліг на плечі місцевих органів влади. 

На сьогодні в районі за бюджетні кошти була побудована нова школа у Петропавлівській Борщагівці. У Вишневому нарешті відкрили школу, котра була довгобудом. Збудовано новий корпус школи в Софіївській Борщагівці. Продовжують будуватися школи у Крюківщині та Чабанах. Всі ці школи будуються за кошт різних бюджетів: задіяні і сільські бюджети, і районний, і обласний та державний. Органи місцевого самоврядування намагаються віднайти фінансові ресурси, де це можливо, тому що проект однієї школи потребує від 100 млн гривен і вище, в залежності від чисельності учнів. Така ж ситуація склалася і з дитячими садочками.

Та ж сама проблематика стосується і дорожньої інфраструктури. Незважаючи на суттєве збільшення населення, кількість доріг не збільшилася, хоч кількість людей і транспорту збільшилася у рази. Самий проблемний – Бишівський напрямок, коли люди потрапляють у затор, лише вийшовши зі своїх будинків та сівши до авто. Щодо пересування громадським транспортом, то у цьому випадку трохи розвантажують перевезення електропотягами, проте лише у напрямках Боярки, Вишневого та Тарасівки. 

На жаль, проблема запровадження комунальних громадських перевезень полягає у тому, що Києво-Святошинська адміністрація може відкривати маршрути лише в межах району, а місцева влада – лише в межах свого населеного пункту. Решта – повноваження обласної державної адміністрації при погодженні зі столичною владою. Створювати маршрут, обмежений лише районом, чи певним населеним пунктом, немає доцільності, оскільки основна маса жителів району працює у Києві.

Проблеми наявні і у сфері водопостачання та водовідведення. Найбільш масова забудова здійснюється у Петропавлівській Борщагівці, Софіївській Борщагівці, Святопетрівському, Вишневому, Крюківщині, Гатному і Чабанах. У жодного з цих населених пунктів немає своїх очисних споруд, тому вони користуються інфраструктурою Києва. Відповідно, при надмірному використанні потужностей існуючих мереж, як неважко здогадатися, їх стан навряд чи задовільний і жоден експерт не може дати прогнозу, як буде у майбутньому. Наразі розробляється низка проєктів будівництва нових колекторів. Проте цей процес просувається не такими ж інтенсивними темпами, як забудова. 

Звідси випливає ще одна проблема забудови – екологічна. Далеко не усі новобудови підключені до централізованої каналізації. Відповідно, забудовники використовують так звані “вигрібні ями” і каналізаційні стоки потрапляють у грунт.

Друга проблема – втрата води у регіоні, оскільки забудовники фактично безконтрольно бурять власні скважини і рівень води в горизонтах суттєво падає. 

Не сама критична ситуація з електроенергією, оскільки за рахунок низки підприємств, котрі існували ще в радянські часи, а потім закрилися, електричні потужності збереглися в достатньому для району об’ємі. Хоч в розрізі окремих населених пунктів, де йде активна забудова, вже з’являються проблеми з електроенергією. Особливо це стосується не висотної, а приватної забудови в невеликих населених пунктах, оскільки процес отримання дозвільної документації досить тривалий.

Отже, поточні соціальні та інфраструктурні проєкти (побудова шкіл та дитячих садочків,  проєкти будівництва нових колекторів тощо) не вирішують проблему навіть сьогоднішнього дня, вони вирішують все ще питання “учорашнього дня”. Проблеми транспортної інфраструктури, можливо, частково вирішить нова кільцева дорога. Проте усі ці проєкти складні, вартісні і не вирішуються одним роком. А хаотична забудова триває. 

Скажу непопулярну річ, але покупці нерухомості самі, в першу чергу, повинні мати чітке розуміння, де вони купують житло. Людина, котра бачить навколо себе кам’яні джунглі, не бачить доріг, шкіл, садочків, має розуміти, що очікує її насамкінець. Адже школи та дитячі садочки, дороги за день чи два не будуються. Отож, кожен має розуміти, що купуючи такі квартири, інвестор провокує забудовників збільшувати забудову та вчергове перевантажувати діючу інфраструктуру району.

Проблема з хаотичною забудовою створена на державному рівні, тому неправильно перекладати вирішення її наслідків лише на органи місцевого самоврядування, вона має вирішуватися спільно з районом, областю, урядом.

Читайте: В Києво-Святошинському районі Київщини зберегли повне функціонування відділення невідкладної медичної допомоги

Дмитро Гусятинський, голова Києво-Святошинської районної ради

КиевVласть

Теги: новини київщини, новини київської області, дороги, києво-святошинський район, школи, дмитро гусятинський, Києво-Святошинська райрада, інфраструктура, нерухомість, забудова, екологія, забудовники, каналізація, водопостачання, водовідведення, інвестор, садочки, новобудови, якість води

суббота, 8 мая 2021 г.
16:45
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
16:06
Некоторые киевляне получат от Кличко материальную помощь к 9 Мая
15:01
Жители дома № 15/3 на улице Малиновского хотят отгородиться забором от входа в метро “Оболонь”
14:04
За сутки в Киеве коронавирус унес жизни 37 человек
13:01
В Киеве утвердили перечень маршрутов к городским кладбищам в поминальные дни 9-12 мая (список)
12:02
За добу на Київщині виявили 370 нових носіїв коронавірусу
11:03
Более 12 млрд гривен поступило в бюджет Киева в январе-апреле этого года (инфографика)
10:06
За сутки в Украине выявили 8 710 новых случаев коронавируса
09:04
Столичный патрульный ограбил гражданина, попавшего в ДТП на электросамокате
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 8 травня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 8 мая 2021 года
пятница, 7 мая 2021 г.
18:05
В субботу, 8 мая, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
17:28
Инфраструктура Киева становится доступнее
17:09
Арестованное здание гостиницы Военно-Никольского монастыря в Киеве продано на аукционе за 307 млн ​​грн
16:51
На Оболони более половины подземных переходов требуют ремонта
16:26
В ЖК Edelweiss House завершены кровельные работы стилобатной части комплекса (видео)
Календарь событий
Как детективы НАБУ “сливают” дело о бюджетных растратах КП “Информатика”
30 апреля 2021 г. 09:30
Как детективы НАБУ “сливают” дело о бюджетных растратах КП “Информатика”
В августе 2021 года Высший антикоррупционный суд (ВАКС) может закрыть уголовное производство, в рамках которого расследуется причастность руководства КП “Информатика” к крупной растрате бюджетных средств. Речь идет о закупке этим коммунальным предприятием в 2016-2017 годах систем видеонаблюдения у ООО “Каргон” и ООО “Интелекшуал Констракшн”. Сотрудничество указанного КП с этими компаниями, по информации аудиторов Киевской горгосадминистрации (КГГА), привело к потере городским бюджетом около 30 млн гривен. Именно аудиторский отчет лег в основу уголовного производства, открытого Национальным антикоррупционным бюро (НАБУ) в сентябре 2019 года. Но детективы этого бюро, по мнению судей ВАКС,  явно затягивают не самое сложное дело: провалили проведение судебно-товароведческой экспертизы, фактически ничего не делали по этому делу с августа 2020 года. 
Новый парк в заливе Берковщина строят по очень интересной схеме
29 апреля 2021 г. 12:00
Новый парк в заливе Берковщина строят по очень интересной схеме
В Киеве бюджетные средства вливаются в обустройство очередного парка в отсутствии оформленной для этого земли. На сей раз речь идет о заливе Берковщина, где на берегу Днепра Ян Табачник и Иосиф Кобзон с санкции Киевсовета ранее планировали построить высотный многофункциональный комплекс. Теперь “Киевзеленстрой” там обещает построить парк “Прибрежный” (по документам работы значатся как “капремонт благоустройство парка”). Подрядчик  – ООО “Евротехнологии групп” – в минувшем году получил за соответствующие работы 6,8 млн гривен, сейчас подписан договор еще на 33,7 млн гривен. В учредителях этой компании ранее значился замначальника управления  капвложений “Киевзеленстроя” Тарас Бойправ. Наверное, не удивительно, что указанное ООО сделали генподрядчиком создания парка еще до его победы в первом тендере.