вівторок, 17 травня 2022 г.
Громадян з підробними  COVID-сертифікатами слід амністувати

Громадян з підробними COVID-сертифікатами слід амністувати

Віктор Яцик

Нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

З якою кількістю підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію/профілактику ми можемо зустрітись в реаліях сьогодення? Саме з такими, які вже введені до єдиної медичної інформаційної системи і особа відображається, як така, що пройшла всі етапи вакцинації відповідним видом вакцини, яку безоплатно надала держава в умовах сформованої епідемічної ситуації. Вже зараз при надходженні хворого з виявленним позитивним ковідом до відділення інтенсивної терапії “пацієнтів з паспортом про вакцинацію” інтенсивісти запитують: “Ви маєте справжнє чи куплене свідоцтво про вакцинацію?” Правдива відповідь пацієнта принципово впливає на перебіг хвороби і стратегію лікування – вакциновані пацієнти хворіють суттєво легше і витрати на їх лікування суттєво менші.

Чому склалася така ситуація? В період літнього затишшя епідемії на всій території країни та в Києві була організована мережа пунктів щеплень та центрів масової вакцинації населення і коли протягом перших місяців був певний ажіотаж бажаючих вакцинуватись, то на кінець літа отримати вакцину могли всі, хто хотів. Державою була визначена окрема група громадян, кого першочергово потрібно захистити для гарантування виконання ними своїх службових обов’язків в умовах карантину. Це – працівники медичних закладів, органів державної влади, силових та мілітарних структур, соціальної сфери, освітяни та інші. Але на етапі рекомендованого державою вакцинування почався найбільший супротив населення і пошук “альтернативних рішень”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Для розуміння, як працює система проведення вакцинації, потрібно трохи її описати. Ви приходите до пункту щеплення або центру масової вакцинації з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом. Ідеальна ситуація, коли ви заздалегідь уклали декларацію з сімейним лікарем, тоді вхід до єдиної медичної інформаційної системи з метою внесення інформації про ваше щеплення займає секунди: вас вакцинують, відмічають номер дози вакцинації, найменування виробника та номер партії вакцини. Після цього ви маєте кілька тижнів на експозицію – це залежить від препарату і періодики повторного вводу. Другий ваш візит для повторної дози вакцинації відбувається за тим же алгоритмом і другою відміткою в єдиній медичній інформаційній системі про щеплення. Коли ж у вас відсутня заздалегідь укладена декларація з сімейним лікарем, процедура пролонгується до 15-20 хвилин, адже бригада, яка проводить вакцинацію, ще повинна заповнити вашу декларацію з сімейним лікарем. Навіщо потрібна укладена декларація з сімейним лікарем? Саме сімейний лікар видає міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, візує своїм підписом та печаткою, а також печатками медичного закладу. Також у сімейного лікаря можна перевірити правильність введення даних пацієнта для “підтягування” міжнародного свідоцтва про  вакцинацію/профілактику на електронний носій користувача.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Таким чином, ви бачите весь ланцюг, який потрібно пройти, щоб отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику і внести до загальнодержавного реєстру вакцинованих. Цей ланцюг охоплює сімейного лікаря, лікаря та медичну сестру бригади, яка вакцинує пацієнта, самого споживача послуги – пацієнта.

Виявити такий ланцюг “підроблених паспортів вакцинації” складно і система на цьому етапі дає збій. Як вирішити цю проблему? Єдиний спосіб виявлення фейкових вакцинованих – оголосити тотальну амністію всім, хто дасть таку інформацію про себе або пацієнта. Жорсткість покарання має бути компенсована з огляду на пропаганду противників вакцинації та лімітованістю часу та ресурсів витрачених на пояснення механізмів дії вакцин та їх індивідувальний вплив на організм людини.

Які кроки необхідно зробити першими?

1. Позбавити всякої відповідальності пацієнта або медичного працівника, хто передасть дані про видані підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію/профілактику. І тут хто перший встигне добігти.

2. Покласти збір та реєстрацію таких заяв на рівні МОЗ через електронну заяву.

3. Дати можливість виявленим порушникам правил вакцинації отримати щеплення з відшкодуванням державі вартості двох процедур щеплень: проведеного на папері і реального.

4. Відповідальність медичного персоналу, який взяв на себе роль Робін Гудів епохи епідемії, нарешті мають вирішувати професійні асоціації, котрі рясніють на території України. Варіант припинення дозволу на медичну практику на рік може гарно заставити задуматись перед порушенням медичної процедури.

Доброчесність – основа всіх гарних починань, в тому числі і в медичній практиці.

Віктор Яцик, нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

Теги: новости украины, медицина, мошенничество, covid-сертификаты, ковид-сертификаты, подделка сертификатов о вакцинации

вівторок, 17 травня 2022 г.
22:41
У Харкові окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин (відео)
22:25
Рашисти під дулами автоматів організовують туристичний сезон на Арабатській Стрілці, - Денісова
22:02
Росія готується до довготривалої війни, – Резніков
21:38
Міжнародний кримінальний суд відправив в Україну найбільшу в історії делегацію експертів для розслідування злочинів рашистів
21:14
100% військовослужбовців, які залучені до ведення бойових дій, мають засоби захисту: шоломи, бронежилети та засоби надання меддопомоги, - Маляр
20:49
Перший командир “Азова” Білецький закликав громадськість не розповсюджувати домисли щодо ситуації з евакуацією гарнізону з “Азовсталі”
20:22
Окупанти вирішили приховати кількість жертв у маріупольському драмтеатрі та зменьшили їх у десяткі разів
20:05
МАГАТЕ направить групу експертів з ядерної безпеки до Чорнобильської АЕС
19:43
Ворог намагався прорвати нашу оборону на Бахмутському та Авдіївському напрямках, триває бій під Новомихайлівкою, - Генштаб ЗСУ
19:23
У Києві відновило роботу посольство Ізраїлю
19:02
“Укрзалізниця” з 19 травня запустить електропоїзд між Києвом та Черніговом
18:40
У столичному парку “Орлятко” висадили алею кленів (фото)
18:21
“Укрзалізниця” запускає приміський поїзд з Києва до села Тарасівка
18:12
У кожній області створено мобільні бригади для хімічного, радіаційного та біологічного моніторингу, - МОЗ
17:42
У Києві через війну планують переглянути будівельні норми
17:23
На столичних Нивках при пожежі в багатоповерхівці врятували людину (фото)
Календар подій