суббота, 23 октября 2021 г.
Гра в асоціації або експрес – аналіз  виборів

Гра в асоціації або експрес – аналіз виборів

Дмитро Співак

Старший викладач кафедри політичної психології та соціально-правових технологій НПУ ім. Драгоманова

Час до глибокого аналізу результатів виборів ще не прийшов. Голоси за майбутніх кандидатів чи партії  тільки обраховуються, тому персональний і точний аналіз неможливий. Але спостерігаючи за самими виборами та їх попередніми результатами можна визначати декілька тенденцій та зробити певні прогнози.

Отже, ці вибори досить незвичайні:

-         Через “військовий” стан країни, який безперечно наклав свій відбиток на перебіг кампанії і психологію виборців;

-         Через короткий термін самої передвиборчої кампанії;

-         Через накладання виборів президента на голосування щодо мера та Київради;

-         Через малу поінформованість про кандидатів та партії.

На теперішній час картина виглядає наступною

   

Якщо тенденція збережеться то ми отримаємо повну перевагу партії УДАР у Київраді.

Тому експрес – аналіз з неї і почнемо.

Асоціація 1 – КЛИЧКО – УДАР

Вагому перевагу УДАРу в Києві можна пояснити в першу чергу, безумовно, постаттю лідера партії, на 99,9% мера Києва Віталія Кличка. Після поразки 2006 та 2008 року перемога Кличка виявилась більш ніж переконливою. Але важливо, щоб вона виявилась справжньою, а не “пірровою”.  Великі відсотки це і нагорода за попередню боротьбу і , основне, аванс на майбутнє. Дуже багато очікувань від киян. І виправдати їх мер може тільки у зв’язці з його командою, яка є неоднозначною і зможе як допомогти Віталію Володимировичу, так і навпаки “підставити” його у скрутний час. Щодо списку Удару та його мажоритарників є неоднозначні оцінки. Багатьох з них пов’язують з командою колишнього мера Черновецького. Як складалися ці списки і як обирались кандидати – це відповідальність голови партії. І за всі дії чи бездіяльність команди відповідальність також буде на майбутньому мері.

Наразі Удар який самостійно зможе сформувати більшість у Київраді перетвориться з опозиційної партії на правлячу (принаймні у Києві).  Якщо ж партія збереже традиційні для правлячих партій методи роботи з громадянами, то однозначно її успіх в 2014 році не буде повторений на виборах 2015 року.

Асоціація 2. ЛЯШКО – РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ

Ще одна партія лідерського типу. Якщо забрати зі списку Ляшка та граблі, то перевага партії зменшилась би в рази. Успіх радикалів пов’язаний з діяльністю та активністю Олега Ляшка на президентських перегонах. Багато громадян, в той час коли існує загроза їх життю чи життю близьких звісно радикалізуються, стають більш агресивними. Але така логіка воєнного часу. Наскільки радикалізм буде можливий в мирний час – поживемо побачимо. Хоча, на жаль нам ще дуже далеко до нормального, мирного життя.

АСОЦІАЦІЯ 3. САДОВИЙ – САМОПОМІЧ.

І знову порівняння. Цього разу з успішним прикладом Львова, де є відповідальний та амбітний мер, який викликає довіру у багатьох громадян. Успіх абсолютно нового для Києва “бренду”, який декларує іншу можливість побудови системи влади.

Асоціація 4. СВОБОДА.

“Свобода”, показала кращий результат, ніж на виборах 2008 року і змогла потрапити до Київради. Ще частина відомих свободівців пройде по мажоритарним округах.  Скоріше за все Свобода відійде опозицію, враховуючи особливості перебігу передвиборчої кампанії.

 Асоціація 5.   ТИМОШЕНКО – БАТЬКІВЩИНА.

На сьогодні Київ розчарувався як в Юлії Володимирівні так в її партії. Звичайно залишились її симпатики, але їх виявилось замало для успіху партії. Можливо сама Батьківщина і винна у поразці. Квотний принцип у призначенні голів районних держадміністрацій, призначення партійних функціонерів примусила киян пильніше придивлятись до Батьківщини. І можливо до самих персоналій  претензій не має, але сам принцип розчарував. На Батьківщину чекають реформи та оновлення.

АСОЦІАЦІЯ 6. НОВІ СИЛИ.

Висока громадянська позиція киян, яка проявилась у великій підтримці майдану, знайшла продовження у політичній активності під час виборів. Нові партії, не маючи великого політичного досвіду, зробили передбачувані помилки, тому зараз перебувають на межі потрапляння –непотрапляння до Київради. Перша помилка – не врахували інертність виборців. Багато хто з киян сприймають майданівські сили як УДАР-СВОБОДУ-БАТЬКІВЩИНУ. Усвідомити і сприйняти появу інших політичних партій вони не змогли. Друга помилка – неспроможність домовитись і сподівання на власні сили. Шкода, якщо виявиться так, що нові політичні партії не потраплять до Київради. Вони б змогли виступити альтернативою політичним “акулам”.

АСОЦІАЦІЯ 7. МАЖОРИТАРНИКИ.

Щодо виборів по мажоритарним округам – то це, як кажуть окрема пісня і предмет для іншої статті. Результати показують що принцип мажоритарки треба змінювати і переходити на відкриті списки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

На жаль виборці, через брак інформації про кандидатів, голосували не за пошуком відповідних прізвищ у бюлетені , а спочатку знаходили назву партії і лише потім ставили відмітку.

Запропонована “гра в асоціації” не закінчена, тому далі буде

КиевVласть

Теги: киевсовет, выборы, удар, батькивщина, самопомощь, Аналитика, ляшко, садовой, спивак

суббота, 23 октября 2021 г.
07:15
Сегодня, 23 октября, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 октября 2021 года
пятница, 22 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
Марафонцы на два дня изменят маршруты движения общественного транспорта (график)
20:08
В КП “Плесо” проходят обыски
20:04
В ТРЦ Gulliver пройдут мастер-классы к празднику Halloween
19:54
Киев утвердил перечень противоэпидемических ограничений в случае перехода столицы в “красную зону”
19:43
В воскресенье, 24 октября, под Киевом состоится открытое стрелковое мероприятие Gun Open Day 2021
19:31
Энергоэффективные технологии улучшают качество жизни и сокращают расходы жильцов на 30%, - Анна Лаевская
19:26
Для работы в “красной зоне” бизнесу необходимо вакцинировать 100% персонала, - КГГА
19:04
Прокуратура провела обыски в столичном БТИ в рамках расследования растраты 12 млн гривен бюджетных средств
18:45
На выходных, 23-24 октября, марафон Wizz Air Kyiv City ограничит движение транспорта в центре столицы (схема)
18:42
Александр Омельченко сообщил, что его обманул фейковый Telegram-канал
18:22
Министр юстиции Малюська прорекламировал услуги платной связи и интернета в Лукьяновском СИЗО (видео)
18:06
В Киевгорздраве проведут инвентаризацию активов и обязательств
17:46
В Буче на Киевщине завтра, 23 октября, перекроют движение транспорта на трех улицах
Календарь событий
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
22 октября 2021 г. 09:00
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
Депутаты Киевсовета решили обратиться в Министерство культуры и информационной политики в поддержку требования представителей римско-католической общины в вопросе передаче ей костела Святого Николая (ул. Большая Васильковская, 75). Поводом появления такой инициативы в стенах столичного горсовета, вероятно, послужило недавнее обращение к президенту Владимиру Зеленскому епископа Киевско-Житомирской диецезии Римско-Католической церкви Виталия Кривицкого. В нем епископ указывал на то, что сегодня не ведется диалог с приходской общиной, а планы Министерства культуры и информационной политики по реставрации этого памятника архитектуры (в нем долгое время функционировал Национальный дом органной и камерной музыки Украины) вызывают у представителей римо-католической церкви опасения, что передачу здания костела намерены затянуть еще на десятилетия.
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
21 октября 2021 г. 15:00
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
Общественная организация (ОО) “Стоп коррупции” уведомила высшее руководство страны о нарушениях при строительстве 16-этажного ЖК Life Story. Речь идет о первом столичном проекте LEV Development ивано-франковца Александра Островского (на коллаже слева) и львовянина Василия Левицкого (на коллаже справа). Объект возводится недалеко от музея “Пирогово” и парка Феофания на улице Метрологическая по заказу ООО “Экзитос ЛТД”, которое принадлежит руководителю киевского офиса LEV Development Василию Варге (на коллаже снизу). По данным активистов, Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) два раза отказывала застройщику в выдаче разрешения на строительство этого ЖК из-за множественных нарушений, но в итоге на непонятных основаниях стройку разрешила. Теперь высотки возводятся на принадлежащем ООО “Экзитос ЛТД” земельном участке, который предназначен для индивидуального жилого, гаражного и дачного строительства.