неділя, 29 травня 2022 г.
Гра в асоціації або експрес – аналіз  виборів

Гра в асоціації або експрес – аналіз виборів

Дмитро Співак

Старший викладач кафедри політичної психології та соціально-правових технологій НПУ ім. Драгоманова

Час до глибокого аналізу результатів виборів ще не прийшов. Голоси за майбутніх кандидатів чи партії  тільки обраховуються, тому персональний і точний аналіз неможливий. Але спостерігаючи за самими виборами та їх попередніми результатами можна визначати декілька тенденцій та зробити певні прогнози.

Отже, ці вибори досить незвичайні:

-         Через “військовий” стан країни, який безперечно наклав свій відбиток на перебіг кампанії і психологію виборців;

-         Через короткий термін самої передвиборчої кампанії;

-         Через накладання виборів президента на голосування щодо мера та Київради;

-         Через малу поінформованість про кандидатів та партії.

На теперішній час картина виглядає наступною

   

Якщо тенденція збережеться то ми отримаємо повну перевагу партії УДАР у Київраді.

Тому експрес – аналіз з неї і почнемо.

Асоціація 1 – КЛИЧКО – УДАР

Вагому перевагу УДАРу в Києві можна пояснити в першу чергу, безумовно, постаттю лідера партії, на 99,9% мера Києва Віталія Кличка. Після поразки 2006 та 2008 року перемога Кличка виявилась більш ніж переконливою. Але важливо, щоб вона виявилась справжньою, а не “пірровою”.  Великі відсотки це і нагорода за попередню боротьбу і , основне, аванс на майбутнє. Дуже багато очікувань від киян. І виправдати їх мер може тільки у зв’язці з його командою, яка є неоднозначною і зможе як допомогти Віталію Володимировичу, так і навпаки “підставити” його у скрутний час. Щодо списку Удару та його мажоритарників є неоднозначні оцінки. Багатьох з них пов’язують з командою колишнього мера Черновецького. Як складалися ці списки і як обирались кандидати – це відповідальність голови партії. І за всі дії чи бездіяльність команди відповідальність також буде на майбутньому мері.

Наразі Удар який самостійно зможе сформувати більшість у Київраді перетвориться з опозиційної партії на правлячу (принаймні у Києві).  Якщо ж партія збереже традиційні для правлячих партій методи роботи з громадянами, то однозначно її успіх в 2014 році не буде повторений на виборах 2015 року.

Асоціація 2. ЛЯШКО – РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ

Ще одна партія лідерського типу. Якщо забрати зі списку Ляшка та граблі, то перевага партії зменшилась би в рази. Успіх радикалів пов’язаний з діяльністю та активністю Олега Ляшка на президентських перегонах. Багато громадян, в той час коли існує загроза їх життю чи життю близьких звісно радикалізуються, стають більш агресивними. Але така логіка воєнного часу. Наскільки радикалізм буде можливий в мирний час – поживемо побачимо. Хоча, на жаль нам ще дуже далеко до нормального, мирного життя.

АСОЦІАЦІЯ 3. САДОВИЙ – САМОПОМІЧ.

І знову порівняння. Цього разу з успішним прикладом Львова, де є відповідальний та амбітний мер, який викликає довіру у багатьох громадян. Успіх абсолютно нового для Києва “бренду”, який декларує іншу можливість побудови системи влади.

Асоціація 4. СВОБОДА.

“Свобода”, показала кращий результат, ніж на виборах 2008 року і змогла потрапити до Київради. Ще частина відомих свободівців пройде по мажоритарним округах.  Скоріше за все Свобода відійде опозицію, враховуючи особливості перебігу передвиборчої кампанії.

 Асоціація 5.   ТИМОШЕНКО – БАТЬКІВЩИНА.

На сьогодні Київ розчарувався як в Юлії Володимирівні так в її партії. Звичайно залишились її симпатики, але їх виявилось замало для успіху партії. Можливо сама Батьківщина і винна у поразці. Квотний принцип у призначенні голів районних держадміністрацій, призначення партійних функціонерів примусила киян пильніше придивлятись до Батьківщини. І можливо до самих персоналій  претензій не має, але сам принцип розчарував. На Батьківщину чекають реформи та оновлення.

АСОЦІАЦІЯ 6. НОВІ СИЛИ.

Висока громадянська позиція киян, яка проявилась у великій підтримці майдану, знайшла продовження у політичній активності під час виборів. Нові партії, не маючи великого політичного досвіду, зробили передбачувані помилки, тому зараз перебувають на межі потрапляння –непотрапляння до Київради. Перша помилка – не врахували інертність виборців. Багато хто з киян сприймають майданівські сили як УДАР-СВОБОДУ-БАТЬКІВЩИНУ. Усвідомити і сприйняти появу інших політичних партій вони не змогли. Друга помилка – неспроможність домовитись і сподівання на власні сили. Шкода, якщо виявиться так, що нові політичні партії не потраплять до Київради. Вони б змогли виступити альтернативою політичним “акулам”.

АСОЦІАЦІЯ 7. МАЖОРИТАРНИКИ.

Щодо виборів по мажоритарним округам – то це, як кажуть окрема пісня і предмет для іншої статті. Результати показують що принцип мажоритарки треба змінювати і переходити на відкриті списки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

На жаль виборці, через брак інформації про кандидатів, голосували не за пошуком відповідних прізвищ у бюлетені , а спочатку знаходили назву партії і лише потім ставили відмітку.

Запропонована “гра в асоціації” не закінчена, тому далі буде

КиевVласть

Теги: киевсовет, выборы, удар, батькивщина, самопомощь, Аналитика, ляшко, садовой, спивак

субота, 28 травня 2022 г.
19:24
Понад 50 спортсменів загинули з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну
18:56
Білорусь ввела обмеження на в’їзд в три прикордонних з Україною райони Гомельської області, - Генштаб
18:24
Понад 150 міст світу розірвали побратимські відносини з містами росії, – МЗС України
17:01
У Києві збільшено перелік парків, безпечних для відвідування
16:29
Волонтери з усієї України відправляють цивільним і військовим тонни гуманітарного вантажу (фото)
15:32
В Україні частково відновлено електронні черги для подачі документів на паспорт
14:05
Ботанічний сад на столичному Печерську відкрили для відвідувачів
13:15
Україна отримує протикорабельні ракети Harpoon, - Міноборони (відео)
12:47
На Київщині комендантська година з 29 травня по 5 червня діятиме щодня з 23:00 до 5:00
12:13
Створено онлайн-бібліотеку обкладинок світових ЗМІ, присвячених Україні за час війни
11:01
На Київщині за минулу добу знешкоджено понад 238 вибухонебезпечних предметів
10:20
Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 242 дитини, понад 440 отримали поранення
10:03
Втрати рашистів сягнули 30 тисяч вояків та 1 330 танків, - Генштаб ЗСУ
09:21
Сьогодні, 28 травня, ярмарки пройдуть в семи районах столиці (адреси)
09:15
В ніч на суботу окупанти обстріляли одну з громад Дніпропетровщини, під вогонь потрапила церква
08:31
В росії проводять приховану мобілізацію, - Генштаб (відео)
Календар подій