Гра в асоціації або експрес – аналіз виборів
Час до глибокого аналізу результатів виборів ще не прийшов. Голоси за майбутніх кандидатів чи партії тільки обраховуються, тому персональний і точний аналіз неможливий. Але спостерігаючи за самими виборами та їх попередніми результатами можна визначати декілька тенденцій та зробити певні прогнози.
Отже, ці вибори досить незвичайні:
- Через “військовий” стан країни, який безперечно наклав свій відбиток на перебіг кампанії і психологію виборців;
- Через короткий термін самої передвиборчої кампанії;
- Через накладання виборів президента на голосування щодо мера та Київради;
- Через малу поінформованість про кандидатів та партії.
На теперішній час картина виглядає наступною
Якщо тенденція збережеться то ми отримаємо повну перевагу партії УДАР у Київраді.
Тому експрес – аналіз з неї і почнемо.
Асоціація 1 – КЛИЧКО – УДАР
Вагому перевагу УДАРу в Києві можна пояснити в першу чергу, безумовно, постаттю лідера партії, на 99,9% мера Києва Віталія Кличка. Після поразки 2006 та 2008 року перемога Кличка виявилась більш ніж переконливою. Але важливо, щоб вона виявилась справжньою, а не “пірровою”. Великі відсотки це і нагорода за попередню боротьбу і , основне, аванс на майбутнє. Дуже багато очікувань від киян. І виправдати їх мер може тільки у зв’язці з його командою, яка є неоднозначною і зможе як допомогти Віталію Володимировичу, так і навпаки “підставити” його у скрутний час. Щодо списку Удару та його мажоритарників є неоднозначні оцінки. Багатьох з них пов’язують з командою колишнього мера Черновецького. Як складалися ці списки і як обирались кандидати – це відповідальність голови партії. І за всі дії чи бездіяльність команди відповідальність також буде на майбутньому мері.
Наразі Удар який самостійно зможе сформувати більшість у Київраді перетвориться з опозиційної партії на правлячу (принаймні у Києві). Якщо ж партія збереже традиційні для правлячих партій методи роботи з громадянами, то однозначно її успіх в 2014 році не буде повторений на виборах 2015 року.
Асоціація 2. ЛЯШКО – РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ
Ще одна партія лідерського типу. Якщо забрати зі списку Ляшка та граблі, то перевага партії зменшилась би в рази. Успіх радикалів пов’язаний з діяльністю та активністю Олега Ляшка на президентських перегонах. Багато громадян, в той час коли існує загроза їх життю чи життю близьких звісно радикалізуються, стають більш агресивними. Але така логіка воєнного часу. Наскільки радикалізм буде можливий в мирний час – поживемо побачимо. Хоча, на жаль нам ще дуже далеко до нормального, мирного життя.
АСОЦІАЦІЯ 3. САДОВИЙ – САМОПОМІЧ.
І знову порівняння. Цього разу з успішним прикладом Львова, де є відповідальний та амбітний мер, який викликає довіру у багатьох громадян. Успіх абсолютно нового для Києва “бренду”, який декларує іншу можливість побудови системи влади.
Асоціація 4. СВОБОДА.
“Свобода”, показала кращий результат, ніж на виборах 2008 року і змогла потрапити до Київради. Ще частина відомих свободівців пройде по мажоритарним округах. Скоріше за все Свобода відійде опозицію, враховуючи особливості перебігу передвиборчої кампанії.
Асоціація 5. ТИМОШЕНКО – БАТЬКІВЩИНА.
На сьогодні Київ розчарувався як в Юлії Володимирівні так в її партії. Звичайно залишились її симпатики, але їх виявилось замало для успіху партії. Можливо сама Батьківщина і винна у поразці. Квотний принцип у призначенні голів районних держадміністрацій, призначення партійних функціонерів примусила киян пильніше придивлятись до Батьківщини. І можливо до самих персоналій претензій не має, але сам принцип розчарував. На Батьківщину чекають реформи та оновлення.
АСОЦІАЦІЯ 6. НОВІ СИЛИ.
Висока громадянська позиція киян, яка проявилась у великій підтримці майдану, знайшла продовження у політичній активності під час виборів. Нові партії, не маючи великого політичного досвіду, зробили передбачувані помилки, тому зараз перебувають на межі потрапляння –непотрапляння до Київради. Перша помилка – не врахували інертність виборців. Багато хто з киян сприймають майданівські сили як УДАР-СВОБОДУ-БАТЬКІВЩИНУ. Усвідомити і сприйняти появу інших політичних партій вони не змогли. Друга помилка – неспроможність домовитись і сподівання на власні сили. Шкода, якщо виявиться так, що нові політичні партії не потраплять до Київради. Вони б змогли виступити альтернативою політичним “акулам”.
АСОЦІАЦІЯ 7. МАЖОРИТАРНИКИ.
Щодо виборів по мажоритарним округам – то це, як кажуть окрема пісня і предмет для іншої статті. Результати показують що принцип мажоритарки треба змінювати і переходити на відкриті списки.
Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook
На жаль виборці, через брак інформації про кандидатів, голосували не за пошуком відповідних прізвищ у бюлетені , а спочатку знаходили назву партії і лише потім ставили відмітку.
Запропонована “гра в асоціації” не закінчена, тому далі буде…