четвер, 3 квітня 2025 г.
Гиперлуп Украины: почему в нашу страну не заходит крупный бизнес

Гиперлуп Украины: почему в нашу страну не заходит крупный бизнес

Илья Кенигштейн

Автор проекта, соучредитель "Креативный квартал"

Я вижу, что Украина, на самом деле, если не под санкциями, то в игноре у большого числа глобальных корпораций и брендов. Логичное объяснение корпораций этому - ваша экономика при смерти и у вас низкий покупательский спрос. Официальный стейтмент размыт: кто-то объясняет это войной и ошибочными санкциями, наложенными на всю страну вместо Крыма и ЛДНР, кто-то коррупцией, кто-то просто отмалчивается без объяснений. Но у меня ощущение, что на самом деле они знают про нашу экономику больше, чем мы с вами.

Я не очень верю в заговоры и тайные масонские ложи, но меня не покидает ощущение, что речь идёт о некоем международном соглашении - не инвестировать в Украину по определённой причине (причинам). И соблюдать нейтралитет. Ведь очевидно, что корпорации (Apple, Facebook, Volkswagen, Google, Samsung, LG, Netflix, PayPal, Ikea, GM, Amazon и т.д.) нас игнорят - по другому никак не объяснишь отсутствие интереса и реакции на огромную страну. И мне кажется, что это происходит не из-за законодательных преград (привет НБУ!) и даже не столько из-за коррупции (Самсунг и LG умеют платить взятки, но их тоже у нас нет). И отнюдь не из-за войны.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Я думаю, что такая позиция вызвана тем, что никому из западных игроков непонятны правила игры на нашем рынке. И учить их никто не хочет, потому что непонятно ради чего это делать - ради победы на рынке копеечного покупательского спроса? При этом, любая победа у нас всегда может превратиться в поражение, благодаря отсутствию общепринятых правил и понятий по ведению бизнеса, а также общепринятому принципу кумовства, при котором одним достаётся всё, а другим - по закону, то есть в итоге ничего.

А бизнес не интересует такой расклад дел. Более того - бизнес мало интересует традиция взяточничества. Бороться со взяточничеством в стране, где это норма и 60% экономики находится в тени - это донкихотство. Потому что если не заплатишь ты - заплатит конкурент. А потом, с 99% долей вероятности, заплатишь и ты, только больше. Вот эта проституция в виде игры на повышение ставок - оставляет в проигрыше всех, кроме чиновника. И мне кажется, что именно это является одной из главных причин, по которой с нами никто не хочет иметь дела. Бизнес интересуют одинаковые для всех правила игры. Налоги - так налоги. Взятки - так взятки. Но чтобы было сделано. Такой себе феномен справедливой коррупции. А у нас это просто не работает. Вот такой гиперлуп, ребята.

Илья Кенигштейн, автор проекта, соучредитель "Креативный квартал"

KиевVласть

Теги: коррупция, инвестиции, бизнес, санкции, экономика украины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.