пятница, 22 октября 2021 г.
Генпрокурор Луценко довів, що в Україні є нелегальні СІЗО СБУ

Генпрокурор Луценко довів, що в Україні є нелегальні СІЗО СБУ

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко дурнем народився, дурнем і помре. Як повідомляє його прес-секретар Лариса Сарган, Юрій Віталійович вирішив влаштувати чергову виставу – відправився разом з головою СБУ Василем Грицаком та уповноваженим Верховної Ради з прав людини (не можу без сміху виговорити назву цієї посади) Валерією Лутковською перевірити слідчий ізолятор СБУ у відповідь на заяву помічника генсекретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про те, що в СБУ катують ув’язнених.

Жодний попередник Юрія Віталійовича цього не робив. Можливо, тому, що раніше генеральні прокурори мали юридичну освіту й усвідомлювали, що в СБУ не може бути СІЗО. Точніше, Україна прозвітувала перед Радою Європи про закриття СІЗО СБУ ще в 2003 році, оскільки, відповідно до міжнародних зобов’язань нашої держави, в Україні можуть існувати слідчі ізолятори виключно під егідою Мінюсту – у системі Державної пенітенціарної служби.

Але, прозвітувавши, Україна до цього дня утримує цю таємну в’язницю, саме перебування в якій вважається тортурами й незаконним позбавленням волі. Про це попередниця Лутковської Ніна Карпачова неодноразово публічно заявляла, закликаючи українську владу закрити нелегальну тюрму. Але кожного разу керівники СБУ натхненно брехали, що ніякого СІЗО в їх відомстві немає.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ось, наприклад, заява СБУ від 18 лютого 2008 року: “Керівництво СБУ повідомило, що, відповідно до вимог Ради Європи, всі слідчі ізолятори СБУ, котрі діяли в Києві, Харкові, Одесі, Львові та Ужгороді, ліквідовані в березні 2003 року у зв’язку з внесенням Верховною Радою змін до ст. 25 закону “Про Службу безпеки України”. Осіб, які трималися в цих СІЗО, в установленому порядку передано до установ попереднього ув’язнення Державного департаменту України з питань виконання покарань”.

А ось що уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила 25 жовтня 2011 року на міжнародній конференції, присвяченій боротьбі з тероризмом: “Хочу нагадати також про незаконне існування ізолятора СБУ, хоча за зобов'язаннями перед Радою Європи, взятими (Україною) перед вступом, він був de jure закритий у 2003 році”.

І тепер цей дурбецало, себто генеральний прокурор України, замість того, щоби хоча б промовчати (я вже не кажу про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного ув’язнення людей в СБУ)/ влаштовує екскурсії в нелегальний слідчий ізолятор, а його прес-секретарка розміщує на фейсбуці фотографії СІЗО, про закриття якого Україна повідомила 13 років тому.

Читайте: Луценко посетил "свою" камеру в Лукьяновском СИЗО (фото)

Источник публикации – Facebook автора

Владимир Бойко, журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

КиевVласть

Теги: новости киева, сбу, гпу, лукьяновское сизо, лученко

четверг, 21 октября 2021 г.
20:55
Планові відключення електроенергії в Київській області 22 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:44
Понад 370 млн євро залучила в розвиток області Київська ОДА спільно з Агенцією регіонального розвитку
20:24
Депутаты Романюк и Зантарая отгуляли день рождения прямо в здании Киевсовета
20:16
ФГИ объявил об очередной судебной победе в деле об имуществе столичного завода “Большевик”
20:02
Громади Київщини одержали 10 млн на погашення тарифної різниці, - депутат КОР Москаленко
19:45
“Киевводоканал” сомневается в достоверности результатов исследования ее стоков Госэкоинспекцией
19:27
Після капремонту дитсадок в Обухові буде економіти майже 50% на споживанні енергетичних ресурсів
19:15
Сегодня группа компаний DIM и компания Ajax Systems ведут переговоры по расширению партнерства
19:03
Почти у 9% протестированных работников пищеблоков в учебных заведениях Киевщины обнаружили стафилококк
18:48
Помещение кинотеатра “Киев” не соответствует требованиям пожарной и техногенной безопасности - КГГА (фото)
18:36
“Укрзалізниця” за програмою “Велике будівництво” почне масштабне оновлення рухомого складу
18:13
Киевсовет передал музею “Киевская крепость” землю для реставрации Наводницкой башни
18:01
Закликаю зберегти ландшафтний заказник у Святошинському районі, - Денис Москаль
17:41
Силовики подозревают чиновников КП “Муниципальная охрана” в хищении 4,6 млн гривен на поставках форменной одежды (фото)
17:25
Паркинги в Киеве появятся, когда инвесторы будут готовы за них платить, - Никонов
17:04
Рада предварительно поддержала законопроект о новом телеком-регуляторе
Календарь событий
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
21 октября 2021 г. 15:00
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
Общественная организация (ОО) “Стоп коррупции” уведомила высшее руководство страны о нарушениях при строительстве 16-этажного ЖК Life Story. Речь идет о первом столичном проекте LEV Development ивано-франковца Александра Островского (на коллаже слева) и львовянина Василия Левицкого (на коллаже справа). Объект возводится недалеко от музея “Пирогово” и парка Феофания на улице Метрологическая по заказу ООО “Экзитос ЛТД”, которое принадлежит руководителю киевского офиса LEV Development Василию Варге (на коллаже снизу). По данным активистов, Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) два раза отказывала застройщику в выдаче разрешения на строительство этого ЖК из-за множественных нарушений, но в итоге на непонятных основаниях стройку разрешила. Теперь высотки возводятся на принадлежащем ООО “Экзитос ЛТД” земельном участке, который предназначен для индивидуального жилого, гаражного и дачного строительства.
Отформатированный Киев: диктат районов и мэр без администрации (анализ законопроекта)
21 октября 2021 г. 09:00
Отформатированный Киев: диктат районов и мэр без администрации (анализ законопроекта)
Комитет Верховной Рады (ВР) по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства согласовал и рекомендовал ко второму чтению законопроект №2143-3 “О городе Киев – столице Украины”. Киев будет разделен на районы с райсоветами, которым Киевсовет установит и профинансирует бездефицитные бюджеты, а также будет разрешать (или запрещать) устанавливаться районные сборы и налоги. Райсоветы и их исполкомы получат контроль над выполнением Генплана Киева и будут устанавливать “детальные планы застройки”, которые, похоже, являются эрзац-ДПТ (детальными планами территорий). Должности мэра Киева и главы Киевской горгосадминистрации (КГГА) будут разделены и глава КГГА получит фактический контроль над решениями мэра, Киевсовета, райсоветов и их исполкомов.