среда, 22 сентября 2021 г.
Генпрокурор Луценко довів, що в Україні є нелегальні СІЗО СБУ

Генпрокурор Луценко довів, що в Україні є нелегальні СІЗО СБУ

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко дурнем народився, дурнем і помре. Як повідомляє його прес-секретар Лариса Сарган, Юрій Віталійович вирішив влаштувати чергову виставу – відправився разом з головою СБУ Василем Грицаком та уповноваженим Верховної Ради з прав людини (не можу без сміху виговорити назву цієї посади) Валерією Лутковською перевірити слідчий ізолятор СБУ у відповідь на заяву помічника генсекретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про те, що в СБУ катують ув’язнених.

Жодний попередник Юрія Віталійовича цього не робив. Можливо, тому, що раніше генеральні прокурори мали юридичну освіту й усвідомлювали, що в СБУ не може бути СІЗО. Точніше, Україна прозвітувала перед Радою Європи про закриття СІЗО СБУ ще в 2003 році, оскільки, відповідно до міжнародних зобов’язань нашої держави, в Україні можуть існувати слідчі ізолятори виключно під егідою Мінюсту – у системі Державної пенітенціарної служби.

Але, прозвітувавши, Україна до цього дня утримує цю таємну в’язницю, саме перебування в якій вважається тортурами й незаконним позбавленням волі. Про це попередниця Лутковської Ніна Карпачова неодноразово публічно заявляла, закликаючи українську владу закрити нелегальну тюрму. Але кожного разу керівники СБУ натхненно брехали, що ніякого СІЗО в їх відомстві немає.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ось, наприклад, заява СБУ від 18 лютого 2008 року: “Керівництво СБУ повідомило, що, відповідно до вимог Ради Європи, всі слідчі ізолятори СБУ, котрі діяли в Києві, Харкові, Одесі, Львові та Ужгороді, ліквідовані в березні 2003 року у зв’язку з внесенням Верховною Радою змін до ст. 25 закону “Про Службу безпеки України”. Осіб, які трималися в цих СІЗО, в установленому порядку передано до установ попереднього ув’язнення Державного департаменту України з питань виконання покарань”.

А ось що уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила 25 жовтня 2011 року на міжнародній конференції, присвяченій боротьбі з тероризмом: “Хочу нагадати також про незаконне існування ізолятора СБУ, хоча за зобов'язаннями перед Радою Європи, взятими (Україною) перед вступом, він був de jure закритий у 2003 році”.

І тепер цей дурбецало, себто генеральний прокурор України, замість того, щоби хоча б промовчати (я вже не кажу про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного ув’язнення людей в СБУ)/ влаштовує екскурсії в нелегальний слідчий ізолятор, а його прес-секретарка розміщує на фейсбуці фотографії СІЗО, про закриття якого Україна повідомила 13 років тому.

Читайте: Луценко посетил "свою" камеру в Лукьяновском СИЗО (фото)

Источник публикации – Facebook автора

Владимир Бойко, журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

КиевVласть

Теги: новости киева, сбу, гпу, лукьяновское сизо, лученко

вторник, 21 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 22 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:34
Киевлян пригласили на прогулки по Днепру на “Ракете” (видео)
20:19
Сессия Броварской общины закончилась потасовкой из-за земли для участников АТО
20:04
Депутатка Бардина повторно просит Кличко отремонтировать стадион лицея №303
19:43
Украинский лоукостер в октябре начнет полеты из Киева в ОАЭ
19:23
В Госспецсвязи заявляют о попытках Броварского горсовета отобрать у них земельный участок
19:04
Антимонопольный комитет открыл дело по факту начисления пени “Киевтеплоэнерго”
18:42
МИД за 3,5 млн гривен обзавелось четырьмя электромобилями
18:26
Київщина з четверга у “жовтій” зоні: понад 600 закладів освіти можуть зачинити
18:06
С начала года владельцы элитных автомобилей Киевщины оплатили 7,6 млн гривен транспортного налога
17:46
Судья Колегаева, которая в нетрезвом виде устроила ДТП в Киеве, полтора месяца скрывалась от полиции
17:22
В Обухівському районі “зшивають” якісною дорогою три села
17:05
Кличко отобрал у Генпрокуратуры землю в Лабораторном переулке
16:44
В ночь на завтра, 22 сентября, в Деснянском районе Киева проведут промывку сетей водоснабжения (адреса)
16:25
На Подольском мосту, помимо Комарницкого, с подачи Кличко зарабатывает Рувин и его “семейство” - Беловол
16:14
ВР предварительно одобрила законопроект “о фрилансерах”
Календарь событий
Карантинный спецпропуск. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (13-19 сентября 2021 года)
21 сентября 2021 г. 19:00
Карантинный спецпропуск. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (13-19 сентября 2021 года)
Руководители предприятий критической инфраструктуры не уверены, что смогут оперативно получить спецпропуски на общественный транспорт для своих работников в случае ужесточения карантина. Два фонтана в столичном Соцгороде многие годы остаются в запущенном состоянии. Жители одной из новостроек на Подоле сетуют на то, что ООО "Домостроительная компания "Фундамент" некачественно проложило водопроводные сети. КП “Дирекция строительства дорожно-транспортных сооружений Киева” так и не восстановило благоустройство после ремонта дождевой канализации на части территории Дарницкого района. Индивидуальные теплопункты в столице устанавливают, а кто их должен обслуживать – пока вопрос. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.