суббота, 4 декабря 2021 г.
Генплан ім. Кличка не вирішить транспортних проблем Києва

Генплан ім. Кличка не вирішить транспортних проблем Києва

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Транспортний колапс минулого тижня, коли Київ зупинився у величезних заторах, виразно показав те, що й так давно було зрозуміло:

1. Столична транспортна система, що склалася упродовж останніх 20 років, вразлива, не має необхідного запасу міцності, не відповідає сучасним вимогам розвитку міста. Щонайменше відхилення від рутинного режиму роботи, з яким вона й так не може в достатній мірі впоратися, уводить її в ступор. Ухил у бік автобусів і маршруток, узятий в 1996 році, по суті відмова від електротранспорту, зокрема, рейкового, що зараз активно повертається в центри європейських столиць, бо не так потерпає від заторів, і є екологічнішим, фактичне згортання будівництва метро (за час каденції чинної влади не з’явилося жодної нової станції підземки), виявилися глибоко помилковими. Тож її необхідно переглядати й краще пристосувати для потреб киян.

2. КМДА, що розглядає заявки на проведення масових заходів, погоджує маршрути та місця їх проведення, поліція та всі ті, хто забезпечує виконання узгоджених планів, нерідко діють не достатньо професійно, не використовують зарубіжний досвід, що призводить до значних транспортних заторів та порушення нормального ритму столичного життя й ускладнень у забезпеченні функціонування міського організму. Доволі часто інформація погано доводиться до відома киян, вулиці перекриваються не ті й не в повідомлений населенню час, міський пасажирський транспорт так само стає жертвою заторів, як і водії технологічного й спеціального транспорту, приватних автомобілі тощо. Оперативне коригування транспортного руху в залежності від конкретної транспортної ситуації в тому чи іншому місці, його відведення заздалегідь на інші вулиці, практично не здійснюється. Потрібні часові корективи в плани проведення ремонтно-дорожніх робіт не вносяться, що стає додатковим фактором ускладнень пересування вулицями. Регулюючої ролі міської влади, узгодженості в діях міських служб тут не відчувається.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

3. Керівництву міста варто було би впритул зайнятися проблемою Київської агломерації (Великого Києва). Тільки не у вигляді пустопорожніх меморандумів, що зараз спостерігається. Відчувається повне нерозуміння суті й глибини проблеми, шляхів її розв'язання. За прикладом інших столиць, що вже пройшли чи проходять цей шлях, потрібно взяти за мету розвантаження Києва, який не гумовий, від маятникової та трудової міграції, створення нових робочих місць, необхідної соціальної інфраструктури ближче до місць постійного проживання десятків тисяч тих, хто щодня вирушає на роботу в столицю з прилеглих територій, а ввечері повертається додому. Ну не може наше місто й далі при номінальному, списочному населенні в 2,9 млн фактично забезпечувати життя на своїй території до 4,5 млн осіб! Ці перекоси треба долати, бо вони набувають дедалі більше загрозливого характеру. А той Генплан, що зараз активно проштовхується, цього принципового питання не вирішує.

Леонид Косаковский, Київський міський голова, голова Київради, голова Київської міської державної адміністрації в 1993-1998 рр.

Читайте: ЮНЕСКО требует утверждения Генплана Киева до конца 2017 года

Джерело: Фейсбук автора

КиевVласть

Теги: новости киева, кгга, генплан, массовые мероприятия, миграция, транспортная система, транспортный колапс, места проживания

суббота, 4 декабря 2021 г.
15:05
Нардеп Бурмич требует от Кличко отчета о новом Генплане Киева
14:04
Во фракции “Европейская солидарность” раскритиковали мэрию Украинки за сокрытие информации о земельных участках
13:03
За останню добу на коронавірус захворіли 671 житель Київщини
12:02
На столичной улице Энтузиастов ограничили движение до 30 декабря (схема)
11:03
Правоохранители направили в суд обвинение о нанесении руководством депо “Киев-Пассажирский” ущерба в 4 млн гривен
10:04
В Украине за сутки вакцинировали от коронавируса 216 тысяч человек
09:01
Украинский горсовет блокирует освоение 15 млн гривен на строительство коммунального рынка, — Туренко
07:15
Сегодня, 4 декабря, ярмарки пройдут во всех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 4 декабря 2021 года
пятница, 3 декабря 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 4 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:33
На Вишгородшині школярам стало зле від принесеної в клас невідомої речовини
20:26
С 4 по 6 декабря в Василькове на Киевщине закроют движение по железнодорожному переезду (схема)
20:20
Кабмин изменил порядок платы за обслуживание счетчиков воды и тепла
20:14
В Киеве остановили противоправную продажу спецтехники для скрытого наблюдения
20:05
Белоцерковское верхнее водохранилище пополнилось более чем 9️ тоннами рыбы (фото)
20:01
Кабмин предлагает внедрить в Украине технологии строительного информационного моделирования
Календарь событий